Вменяват ми вина - за раб. време в ДГ

  • 3 381
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 733
Тези просто не са нормални!!! Явно половината работещи дами в София трябва да говорят с шефовете си да им направят индивидуално работно време, та да не дразнят учителките в градините.

# 16
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ти поговори ли с някой от персонала (настоящия, а не бившия) по този въпрос?
Пита ли ги защо звънят "на пожар", след като работното им време е до 19.00 часа?
Срещна ли се с директорката?

# 17
  • Мнения: 959
Синът ми, обичайно го взимаме след 18.00 и никой, не ни е правил проблем.

В прав текст им кажи, че както ти си спазваш работното време, така и те би трябвало да го правят, без да създават излишно напрежение.

# 18
  • Мнения: 2 448
На нашата е до 18, но като стане 17.30 и почват да гледат лошо.  Close
Дори съм имала случаи като го вземам да са останали 2 -3 деца само с една от лелите, а госпожата отпрашила.   newsm78

# 19
  • Мнения: 449
Нашата ясла работи до 18:30. Неведнъж се е случвало да вземем детето в 18:00 ч., все е само горкото, как го пратвя тия другите майки -не знам  newsm78 Има и още едно като нас, ама общо взето си ги вземат по-рано децата.
Никога не съм имала проблем, то остава и да ми се нацупят   Twisted Evil
Съветвам те да се заинтересуваш до колко часа работят и ако вземат пак да въртят фасони любезно, но твърдо да им го "припомниш"  Peace

# 20
  • Мнения: 1 447
Тези просто не са нормални!!! Явно половината работещи дами в София трябва да говорят с шефовете си да им направят индивидуално работно време, та да не дразнят учителките в градините.
Защо само за дамите в София? Такъв проблем има и в провинцията

# 21
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
На тези до кога им е работното време?
Ами попитй ги тях, до колко им е работното време, ако на вратата на градината не виси табелка.
1. Ако ти кажат, че работното време е до 18, съвсем спокойно им обясни, че щом си вземаш детето в 17.50 не ги натоварваш по никакъв начин излишно, следователно да не ти звънят по телефона и да не ти говорят глупости на детето. Предупреждаваш, че при втора подобна случка ще уведомиш директора и ресорната инспекция.
2. Ако кажат, че работното време е до 17.30, например, проверяваш при директора дали наистина е така. Ако е вярно, се извиняваш за закъснанието и правиш всичко възможно повече да не се повтаря. Ако не е вярно и работят до 18 или до по-късно пак точка 1.

Нашата ясла работи до 18 часа. Предишната беше до 19 и си мислех, че лелите ме пързалят. Говорих с директорката и тя потвърди, че работното време е до 18. Винаги вземам Иван 5 - 10 мин. преди края на работното време, по-рано просто няма начин, то и така се налага да излизам час по-рано от моята работа. Никой не си е позволил да ми звъни или да прави забележки, или да стряска детето. Веднъж се случи да закъснея с 10 мин. лелите чакаха търпеливо, извиних се, те казаха няма проблеми, пожелахме си приятна вечер и се разделихме отново приятелски.

# 22
  • Мнения: 1 733
Тези просто не са нормални!!! Явно половината работещи дами в София трябва да говорят с шефовете си да им направят индивидуално работно време, та да не дразнят учителките в градините.
Защо само за дамите в София? Такъв проблем има и в провинцията
Добре де, само в София познавам обстановката, затова така казах  Hug

# 23
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Ти поговори ли с някой от персонала (настоящия, а не бившия) по този въпрос?
Пита ли ги защо звънят "на пожар", след като работното им време е до 19.00 часа?
Срещна ли се с директорката?

Говорихме на две, на три с въпросната госпожа, защото тя очевидно бързаше. Попитах за работното им време, да.
Отговора беше, че лелките почвали да чистят в 17.30.

Днес, другата госпожа ми каза също, че лелките почвали да чистят в 17, 30 - такъв бил реда Shocked

Но ми направи впечатление, че и двете ми натякват, не толкова за въпросния ред, колкото за това, че детето ми останало последно.
Едва ли не му нанасям психически тормоз , като пак повтарям, че това се случва за първи път Tired
Един вид , такъв е реда и ти го нарушаваш Close
Не съм скандалджийка по принцип, но това ме изкара от равновесие.

# 24
  • Мнения: 1 447
Тези просто не са нормални!!! Явно половината работещи дами в София трябва да говорят с шефовете си да им направят индивидуално работно време, та да не дразнят учителките в градините.
Защо само за дамите в София? Такъв проблем има и в провинцията
Добре де, само в София познавам обстановката, затова така казах  Hug
Аз затова казвам,че и в провинцията сме с такива проблеми Hug Hug

# 25
  • Мнения: 6 274
И нашата детска градина е от 07.00ч. до 19.00ч. Никога не са ми правили проблем, но и аз не съм закъснявала много. Може би 3 или 4 пъти съм отишла след 18.30ч. Иначе винаги си го взимам към 17.00ч. Но ако ми се направят на умни, егати панаира ще заформим. И без това не им цепя басма и една гадина вече си отиде заради детето ми. Това остава - да му кажат, че съм го забравила.  #2gunfire

# 26
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Днес, другата госпожа ми каза също, че лелките почвали да чистят в 17, 30 - такъв бил реда Shocked
Иди направо при директорката. Това, че лелките започват да чистят в 17.30 може изобщо да не е регламет, а чисто извинение от страна на персонала, за да си тръгнат по-рано.
Не позволявай да ти насаждат чувство за вина. Нито на теб, нито на детето. Хич да не ти дреме за т.нар. психически тормоз, ако не забелязваш ти нещо подобно у детето си.
Моят син е непрекъснато последен или предпоследен. Никога не съм го заварвала нещастен или страдащ.

# 27
  • Мнения: 4 292
Мда... И на мен ми се случи веднъж. В нашата градина работното време е да 17.45.  #Crazy Стана така, че закъснях и и го взех в 17.50. Няколко пъти ми звъняха и ме чакаха в двора, строени и облечени.

# 28
  • Мнения: 959
Не позволявай да ти насаждат чувство за вина. Нито на теб, нито на детето. Хич да не ти дреме за т.нар. психически тормоз, ако не забелязваш ти нещо подобно у детето си.
Моят син е непрекъснато последен или предпоследен. Никога не съм го заварвала нещастен или страдащ.

Напълно съм съгласна с това. Peace
И нашият син, е от последните 2 - 3 деца. Изобщо не е травмиран. Даже не иска, да си тръгва.  Simple Smile
Много е важно, да не се позволява на никой, да набива в главата на детето, че когато не го вземат пръв е бил много не послушен и т.н.


# 29
  • Мнения: 1 671
Какво значи, че започват да чистят в 17.30?  Twisted Evil Теб те интересува до колко работи детската градина, кой кога чисти не ти е работа да знаеш! Говори с директорката и наистина вземи мерки. Ако решат да чистят в 17 часа, ти в 16.30 ли ще си вземеш детето?
И да говорят подобни глупости на детето е безобразно!  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт