Вменяват ми вина - за раб. време в ДГ

  • 3 388
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Идиоти #2gunfire
Аз като малка съм  отваряла и затваряла ДГ. Това им е работата да седят и да гледат децата Naughtyа не да ги травмират #2gunfire

# 31
  • Мнения: 1 428
Тая госпожа наред ли е  newsm78 #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 32
  • София
  • Мнения: 2 807
Какво значи, че започват да чистят в 17.30?  Twisted Evil Теб те интересува до колко работи детската градина, кой кога чисти не ти е работа да знаеш! Говори с директорката и наистина вземи мерки. Ако решат да чистят в 17 часа, ти в 16.30 ли ще си вземеш детето?
И да говорят подобни глупости на детето е безобразно!  #Cussing out
И аз така мисля  Peace

# 33
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 502
Нашата градина-9 ОДЗ Зорница в Младост 1, работи от 7 до 19 ч. Водя малката в 7.30 и я вземам към 18.30-19 ч. Никога не са ми се мусили. Зависи много от Директорката-нашата още на първата среща обяви работното време пред всички родители и двете учителки, така че да няма неразбрали. Освен това повечето деца са още там към 18.30ч, всички родители работят. Срещаме разбиране и от госпожите, за което съм и много благодарна  bouquet

# 34
  • Мнения: 654
момичета,от вас разбрах че детските градини работят до 18-19.все си мислех че са до 17.30.
моя грешка.

# 35
  • Мнения: 1 523
Почти навсякъде" си спестяват" да сложат табелка с работното време.

# 36
  • Мнения: 550
Ако имате подобен проблем с това,представям си какво друго може да се очаква от персонала!!! newsm78
Случвало ми се  е да го взимам няколко минути преди края на раб.време,последен,горкия ,уплашен,но госпожата седи до него,занимават се,останалия персонал седеше в коридора,целия наличен персонал,никой не си беше тръгнал,никой не ми каза нищо!Все пак всичко се случва,хора сме!
Намери начин да ги поставиш на място,работното време важи за всички!!!

# 37
  • Мнения: 48 006
нашата градина е до 18,30 часа, като след 18 часа е само охраната
номера с раб време не правят, само с летните отпуски Tired

# 38
  • София
  • Мнения: 7 097
Вчера, така се случи, че взехме детето от ДГ в 17.50 часа.
То не бе звънене по телефони, не бе чудо.
На всичкото отгоре казали на детето, че сме го забравили Sick
На тези до кога им е работното време?

 Shocked

Че това е най-ранният час, в който успявам да я взема. Проблеми от подобно естество не сме имали, напротив - няколко пъти срещам госпожата й да си тръгва, а жената едва ли не ми се извинява и кърши ръце, че е оставила Калина на лелята или че вече я е завела на дежурна група.

Работното време на градините е до 19 ч.!

# 39
  • Мнения: 9 814
Работното време в детската градина на дъщеря ми е до 19.00часа- остава учителката, лелката си тръгва в 16.00 часа.
Преди вземах рано детето си, но сега си смених работата и се налага да я прибирам към 18-18.30ч., винаги има поне още 5-6 дечица. Никой не ми е правил проблем.

И ми е много интересно, как ако работя до 17.30 ч. в единия край на София ще си взема детето до 18 ч.? Нали все пак работното време на ДГ трябва да е съобразено с това на родителите? Не всеки има баба и дядо, които да помагат.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 840
Преди го взимах към 16.30-17ч., но напоследък отивам към 18ч., защото си играят на двора. Никога не е бил последен, никога не е бил с лелката, никога не са ми намеквали дори, каквото и да било за времето.

Явно е въпрос на култура на учителките.
Много съм доволна от условията в градината на детето си.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Вчера, така се случи, че взехме детето от ДГ в 17.50 часа.
То не бе звънене по телефони, не бе чудо.
На всичкото отгоре казали на детето, че сме го забравили Sick
На тези до кога им е работното време?

 #Crazy Тия вашите учителки са го ударили много на уво... И при нас работното време е до 19 часа. Аз я взимам около 18 часа, но си има все още деца. Не са ми намеквали никога нищо.

# 42
  • Мнения: 2 978
Ух....мъкаааа.
 "Тия", "Тези" се водят учителки на децата ни.

Питай до колко часа се работи и говори с тях, да не приказват на детето глупости.
Всички градини и ясли са с различно време.
Нашата е до 18.30.

Радвам се, че за това не са ми правили проблем. Винаги са разбрани. За което искренно им благодаря  bouquet
Даже аз съм тази, която звъни и казва, че ще се забави.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 377
И ние като О Ежко сме в 9 ОДЗ - Младост , само че в яслата . Веднъж се наложи мъжът ми да вземе детето към 19 часа . Вярно бяха притеснени хората , но не са казали нищо . Напротив . Дори се изказаха , че на всеки може да се случи да закъснее и няма "да оставят детето само да се прибира" . Благодарна съм им .

# 44
  • София
  • Мнения: 172
Когато синът ни започна градина, след като, мина първия месецне съм успявала да го взема по-рано от 18.00-18.30 ч.(в зависимост от задръстванията и наличието на маршрутка).
Предварително знаех, че работното им време е до 19.00 часа и бях споделила с госпожите, че ми е невъзможно по-рано да дойда, освен ако ежедневно не ме пускат половин час преди края на работното време (което и правех през първия месец).
Госпожите бяха внимателни, не са ми натяквали нищо, за детето пък дума да не става. Заварвах ги или само с моето дете, или с по още 1-2 дечица, едни и същи горе долу, понякога в сборна с групата на етажа, понякога в малката стая за родители до съблекалнята на децата, понякога ги сварвах как подреждат играчки и столчета в тяхната си стая.
Поговори с госпожите, погледни правилника за вътршния ред, ако е необходимо говори и с директорката. Ако не е в разрез с правилника им, то сподели с тях, че ти е станало много обидно, за това, че веднъж се е случило , а тяхната реакция е такава, при положение, че са си в работно време. Дори ако мислиш, че може пак да се наложи им го сподели, че понякога се налага, явно не са свикнали и им е дошло изненадващо Simple Smile, а така поне да си знаят и дори да се радват като успяваш с по-ранно идване  Wink.

Общи условия

Активация на акаунт