ЛЮЛИНСКИТЕ Мами са вечно засмяни :)

  • 24 458
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 2 441
Ехо мацки привет! как сте, как са дребосъците? При нас нищо ново - от 20 окт. Митко тръгва на ясла да видим как ще е! Ох дърпа ме после пак ще пиша...

П.С. dale06 изчисти си пощата, защото не мога да ти пратя ЛС. Дали четеш още тук newsm78

# 241
  • Мнения: 0
Привет!
Ами скоро не съм чела, по често влизам в рецептите за някоя идея за вечеря. Ние вече втори ден сме на градина, все още групите са сборни, казаха че от понеделник "черешка" си слиза долу. За сега сме само до обяд, не знам кога цял ден, почти всички си ги вземат и него го намирам да реве Sad, едвам се сдържам вече. Но като цяло върви спокойно, ще видим по нататък.
С вас какво става, защо на 20 тръгвате?

# 242
  • Мнения: 2 722
dale06, щом сте черешки, значи сме заедно. Нас ни приеха на 1.10.
Оке от първия ден си спи там, но той на заспиване е безценен моя дребосък, като похапне и на пейката пред блока може да заспи, не му трябва мама.
Със сигурност от понеделник сме си долу в групата - почти е готово всичко.

# 243
  • София
  • Мнения: 2 441
Охо гледам, че "черешките" в 73 ОДЗ се увеличават Laughing А защо на 20 окт. ще тръгваме не знам - сестрата ми извади едни списъци и там така си беше отбелязала най-вероятно, защото Митко още няма 2 г. и аз съм все още по майчинство. Тя още в началото ми беше казала, че първо ще приемат дечицата на чиито майки вече им е изтекло майчинството. Я да ви питам и двете - боди може ли и dale06 на мен сестрата ми каза да си носим шише с вода, т.е. не пият от чашки.

# 244
  • Мнения: 2 722
Мама МОНИ, забравих да питам за боди  Sad много съм несериозна.
Водата предпочитат да е от лично шише, за да не се оливат децата, но който си няма шише му помагат от чашка.
Приемат само по три-четири деца на седмица, заради желанието да им обърнат индивидуално внимание в първите дни на адаптацията. И наистина го правят.
От понеделник сме си в "Черешките". Аз водя децата към 7,30 и може би за това не съм се засичала с dale06.
Да си похваля ясленчето - три дни поред ходи с мерак и усмивка, носи си раницата, е и поревава малко след като влезе, защото хем му се иска да е с децата, хем ако може и мама да е вътре.  Wink
А пък баткото от понеделник ще го водя на тренировка по карате в 56-то. Ще е най-малкия каратист, другите са на 6 -10 години. Обаче баткото-треньор каза че стойката му е идеална, изглежда издържлив на физически натоварвания и ще го приеме, пък ако не се получава - здраве.

# 245
  • София
  • Мнения: 14 891
Успех на дечицата-от опит да ви кажа-никъде в яслите не дават бодита-като седнат на гърнетата краищата се топят вътре и второ е по-трудно за обслужване-откопчаване, закопчаване....Аз купих няколко комплектчета потник и слипче и с тях ходи.

# 246
  • София
  • Мнения: 2 441
Успех на дечицата-от опит да ви кажа-никъде в яслите не дават бодита-като седнат на гърнетата краищата се топят вътре и второ е по-трудно за обслужване-откопчаване, закопчаване....Аз купих няколко комплектчета потник и слипче и с тях ходи.

Абе то и аз така съм чувала ама тайничко се надявам да дават, защото Митко още е  с памперс и хич не ми се иска вечно да му е гол кръста с този потник, защото гащи в/у памперса няма как да се сложат.
Галя браво на твоят Митко само така да е и занапред Peace И дано каратето му хареса на Миленчо!
И да не забравя да се похваля - приключихме ремонта на кухнята и балкона. Сега само в петък ще пристигнат и щорите и това е. Голям кеф! Laughing

# 247
  • Мнения: 0
Mama_Galia_66  и ние сме приети от първи, но ходим към 8.20, за сега пътуваме от Банкя и ни е малко трудно , но ще е временно.Първите два дена ходихме с желание, но на третия каза "не" още като се събуди, и днес не искаше да излиза изобщо на вън от страх да не го водим в градината.Не реве постоянно, но.........., знам ли. Ние заспиваме много трудно, и не знам как ще остава за цял ден. За бодита и гащиризони, казаха че не може.Вода носих първите два дена, но изобщо не са я пипали, лелята каза че вътре ги учели да пият от чаша и им дават редовно, малко се подразних че на  Mama_Galia_66  са казали по добре шише, явно различни лели сме питали.Аз също предпочитам шише.

# 248
  • Мнения: 0
Mama_Galia_66 сетих се кои сте, сега гледах снимките от албума. Чакахме заедно медицинската сестра с още една майка с момиченце.Браво че сте свикнали толкова бързо, ние си ревем  Sad

# 249
  • София
  • Мнения: 2 441
Dale06 в "Черешка" ли сте, че не разбрах? И странно това с чашките и шишетата newsm78Май колкото лели толкова изисквания!

# 250
  • Мнения: 0
Да, в Черешка сме. Сега в понеделник като се отделят, ще говоря пак, предпочитам да си имат шишета вътре и така, защото това с чашите нали се сещаш, едно голямо шише и една чаша и на всички, не знам може и да не е така.Сутрин като го оставям бързам за да не реве много и няма как да говоря с лелята, а после като го взимам лелята бърза че вътре където остават те пък ревът , та в понеделник ще разпитам

# 251
  • Мнения: 0
А аз да питам, в яслите лели ли са, или госпожи?Аз питах една за името, да говоря на Даниел за нея, по близка да я чувства, да се сети за коя става въпрос, но тя ми каза фамилията си. Та да не би с "госпожо" да трябва да се обръщат

# 252
  • София
  • Мнения: 14 891
Мама МОНИ, моя мъник е с памперс-но отгоре със слипче и потниче, то е по-дългичко и идеално се загащва. И е толкова смешен-като малък мъж със слипа Laughing

Медицинските сесри са госпожи, помощния-лели. Дъщерята на всички викаше леля, последните месеци преди прехвърлянето в градината, започнаха да ги учат-госпожо да казват, че в градината не можело леля.

За пиенето-може би излишно се притеснявате-при нас се нося на 1 и 15 по едно стекче  пластмасови чаши и им сипват в тях. Е, моя е с шише с бибирон, де.
За каката-всеки си носеше шишенце от мин. вода с накрайник-надписано, ама колко ли гледат кое на кой е?

# 253
  • София
  • Мнения: 2 441
Мама МОНИ, моя мъник е с памперс-но отгоре със слипче и потниче, то е по-дългичко и идеално се загащва. И е толкова смешен-като малък мъж със слипа Laughing


По този повод тогава да питам къде в Люлин продават хубаво бельо (и коя фирма да гледам) и след като слипчето е в/у памперса (аз все си мислих, че не става този номер ама явно има начин) един номер по-голям ли трябва да купя? И ще ме ориентирате ли горе-долу колко комплекта бельо ще му трябва на малкия?

# 254
  • София
  • Мнения: 14 891
Аз купувам от Руския-близо до чешмичката има една сергия само с детско бельо, пижамки-много съм доволна от качеството и цените. За номерата-ориентирам се по потничето, да му покрива дупето и взимам коплект със слипа. За бройката-имам четири, за мен са достатъчни-един оставям в яслата.

Общи условия

Активация на акаунт