Как забавлявате 1-месе4но бебе, когато е будно?

  • 5 242
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Абсолютно нищо не съм правила, оставях я на спокойствие в креватчето Peace
Но тя в повечето време си спеше Grinning

# 31
  • Мнения: 4 753
При положемие, че на 1м не вижда и нечува и на челна стойка да пееш....няма смисъл. 
Не вижда и не чува ли ???  Shocked
защо се учудваш в началото тези тези органи не са развити. Евентуално след 40-я ден започват да се развиват.

Чакат си погачата и да минат през църквата и ако им харесва започват да виждат и да чуват... а някои дори и да усещат....  Joy
Голям смях в тоя форум, какво щях да правя по цял ден без вас...  Hug

# 32
  • Мнения: 1 062
С нищо не съм я забавлявала. Гушках я, но основно си стоеше в креватчето и си гледаше.

# 33
  • Мнения: 3 727
Ти гледай така да го научиш отсега, та ще те питам какво ще го правиш, когато стане на 5 - 6 месеца.
Няма проблем, на годинка ще се откаже от всички " вредни навици" Laughing. А по темата: щом мрънка, нещо не е наред- ако няма колики, значи се преуморява и му се спи. Ако не искаш да го оставяш в креватчето, просто го гушни, но без да го забавляваш, така че да си заспи спокойно Peace.

# 34
  • Мнения: 6 274
Няма проблем, на годинка ще се откаже от всички " вредни навици" Laughing
Ъхъм. Обаче този период от 5-6 месеца до годинка ще й се види като десетилетие, ако трябва постоянно да го разнася наляво и надясно.

# 35
  • по света
  • Мнения: 1 587
Пускала съм музика,гушила и толкова,доста е малко за много забавления.Рискувате да го изнервите с прекалени занимания.

# 36
  • Мнения: 8 229
Нищо специално не сме правили на тази възраст. Когато беше буден или ядеше или си лежеше спокойно в креватчето. Не сме се гушкали и разнасяли на ръце. На около месец и половина беше, когато започна да се заглежда във въртящите се фигурки на леглото. Понякога му ги навивах да слуша музиката.

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
говорех, пеех, докосвах го, усмихвах се и т.н.

# 38
  • Мнения: 3 092
Хм , струва ми се че правиш всичко правилно , а то не може гласа му да не се чуе .... Grinning

# 39
  • Мнения: 1 479
Да ви кажа аз се опитвам да правя някакви неща, защото той през пове4ето време през деня е буден (не спи много през деня) и когато е сам в креват4ето врещи много, когато го гушнем пак цинка, но по-малко....отдаваме го на колики, които се опитваме да облек4им с някакви немски капки...а приказки му 4ета, съвсем тихо, за да свиква с гласа ми, не го нося постоянно на ръце, даже понякога, когато много вряска (а сме направили вси4ко възможно да го спрем) му пускам сешоара и той заспива (макар и за кратко)...със сигурност не искам да го направя вундер кинд, просто искам да му отдам нужното внимание и да го накарам да пла4е по-малко

вси4ки дни са разли4ни да ви кажа, има дни, в които е сравнително спокоен (но пак не спи дълбоко), има дни, в които направо не знам какво става (да ви кажа установих, 4е когато пия кафе, той е много нервен (кърмим се))....но пак слава Богу, 4е спи поне нощем (като изклю4им нощните хранения, но те са за по 10 мин и пак заспиваме)....

# 40
  • София
  • Мнения: 17 592
Ми нищо особено не съм го правила. Гушех си го, като има колики или като ми се гуши бебе или като му е скучно... пеех му... правех му гимнастика, танцувах с него (когато някоя песен - не моя! - ме кефи), гледахме заедно ТВ...

# 41
  • Мнения: 2 161
Какво толкова да го занимавам едномесечно бебе?Че то още не знае на кой свят е.

# 42
  • Мнения: 1 967
Това с кафето не съм го правила докато кърмех и не мисля че е правилно  Naughty
За заспиването до 4-5 месечна възраст най-добре му действаше върху корема ми да заспи  Peace спеше дълго и спокойно, дори и да се измъкна изпод него и да стана - действа много добре и при колики  Mr. Green
Въртяща се играчка над леглото, но с нежна музика, ще му хареса, но внимавай наистина да не го изнервиш - прекалено малък ти е за такава програма  Hug
За виждането - ок, докъм края на първия месец почват да фокусират. Но за чуването не съм съгласна  Naughty още докато са в корема на мама бебетата чуват гласа й, и после като се родят това е най-успокояващото нещо за тях на този свят заедно с допира   bouquet

# 43
  • Мнения: 835
И моят бебо сега е на един месец и когато е буден /което е рядко/ му пускам една музикална въртележка над главата, той я гледа и заспива.Времето когато е буден не е много, така, че големи забавления не му предлагам.Това с носенето на ръце по цели часове съм го забранила.

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ми нищо особено не съм го правила. Гушех си го, като има колики или като ми се гуши бебе или като му е скучно... пеех му... правех му гимнастика, танцувах с него (когато някоя песен - не моя! - ме кефи), гледахме заедно ТВ...
и аз така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт