всичко за кръщането

  • 12 301
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Евлогия, моите уважения, но тука се говори за православно кръщение в църквите в България/ http://www.pravoslavieto.com//, другите клонове на църквата как процедират си е тяхна работа и право, въпроса беше друг
Ценоразпис има, защото така се подпомага самата църква, ние нямаме десятък от който да се издържат и поддържат храмовете ни

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 11:00 от Дидка

# 31
  • Мнения: 23 120
Изгаря се да,ако има как да вземеш тая пепел,или в течаща вода или върху цветя в градината! Ако няма как да събереш пепелта... Hug нищо страшно няма ! Остава при другата пепел!
лелел,аз я метнах в кофата,че беше мухлясала между 2 книги. ooooh!

# 32
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Не си знаела.... Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 3 550
Може ли по-запознатите да ми обяснят за това прекъсване на причастяването преди 7-годишна възраст на детето в Православната Църква. Чувала съм само, че след като навърши 7 г. трябва да се изповядва преди Причастие. Не знаех, че трябва да има период на "отделяне" преди това.

# 34
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Това пък къде го прочете!? Децата се причестяват без изповед,няма такова отделяне или прекъсване...на всяка една литургия свещеника се оглежда за дечица за да ги причести!  Thinking какво може да изповядва едно детенце...има време за това..нека порасне първо
 Heart Eyes Steisi   Hug

# 35
  • Мнения: 3 550
Дидка, привет и благодаря за бързата реакция! Прочетох го в постинга на gergandi. Чувала съм (и го практикуваме  Grinning), че до 7 г. детето се причастява без особена подготовка. След тази възраст е нужно първо да се изповяда. От онзи постинг научих, че трябвало да има прекъсване между двата периода. Това валидно ли е за БПЦ?

# 36
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
НЯма нужда от прекъсване
...........В Православната църква Причастието започва да се дава на децата от момента на кръщението им. Това означава, че най-ранните спомени от Църквата, които пази един православен християнин, са почти винаги свързани с приемането на Тялото и Кръвта Христови; а последното съзнателно действие в живота му, според искрените му надежди, пак ще е приемането на Божествените Дарове. И така неговата опитност от св. Причастие продължава през целия му съзнателен живот.

Общи условия

Активация на акаунт