Ех,ваканция голяма как те чака.......мама 2!

  • 40 313
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • гр.София
  • Мнения: 4 154

Да ви кажа, откакто се роди беба, Дани ми изглежда страшно голям и все ми едно и гордо, и мъчно...
Мили мами, макар, че късно се присъдинихме към вас, радвам се, че сме заедно и ви благодаря сърдечно за подкрепата... Hug

  Hug И аз тъй-и по първия и по втория въпрос  Wink


 Елиа,"третолачев"-това звучи гордо!! Laughing

# 16
  • Мнения: 24 467
Правилно, правилно, "ваканционна" е доста подходящо заглавие. Ще я изпишем до септември.  Laughing
Как сте, мили мами? Ние минахме през манифестацията на 24.05., а вчера го карахме извънградско, играхме и боулинг и "Индиана Джоунс ІV" гледахме.
Моят бебок не ни даде да направих хубави снимки, все мрънкаше и подскачаше.
...Трети клас... моят вчера го помислиха, за пореден път, за петокласник. Продължава да расте със същия темп. До година може по магазините да ми предлагат абитуриентски костюми вече...

# 17
  • БГ
  • Мнения: 351
Здравейте и от нас.
Моето второлаче учи и тази седмица. В четвъртък ще върнат учебниците, а в петък ще си получат бележниците и списък с книжките за лятото.
Нашите деца имаха задача да напишат някаква приказка за каквото искат и да направят рисунка към нея на лист формат А4,а текста да е напечатан.Госпожата понеже текстовете били с различни формати ги набрала наново с един шрифт и ги оформила, подвързала и ламинирала като книжка с 26 приказки от децата от 2 б клас.Станала е много хубава и самите приказки са чудесни. Е имало и малко помощ някъде, нашата приказка беше редактирана от каката, но децата са много горди и много си я харесват.
Сега се чудим как да я размножим за всяко дете, на цветно копиране излиза много скъпо  #Crazy на първо време ги сканирах.Някакви идеи newsm78 

# 18
  • Мнения: 1 492
Я, да се запиша, че май ще съм най-редовната през лятото Confused Не ставаме с малката госпожица за почивки.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 724
цветен принтер от някоя мама newsm78
Качелия, добре дошла в отбора на госпожиците, пречещи на третолаците да четат, ипшат и прочие. На Яна основната и цел от три дни е да се докопа до учебника на брат си по немски-шарен, цветен, точно за бебе  hahaha

# 20
  • Мнения: 3 214
При нас ситуацията е още по-сложна, щото малката не само се опитва, но и успешно докопва всичко на батко си - учебници, тетрадки, химикали и прочие ученически пособия  ooooh! В няколко от тетрадките му има и нейни писания; добре, че госпожата разбира ситуацията и не се сърди  Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Нашите утре ще връщат учебниците. Днес са разтоварили половината и нашият си дойде с полупразна чанта.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 508
Днес получихме списък с препоръчителни книги за лятото. Като ми каза, че има да чете 32 книги, направо се панирах, миналото лято 12-те книги едва успяхме да ги прочетем. Иначе има доста хубави неща, включени в списъка - Том Сойер; Роня, дъщерята на разбойника; Витя Малеев; Джералд Даръл; Ерих Кестнер и т.н.

# 23
  • Мнения: 1 523
При нас ситуацията е подобна на тази ,при ВечеПетя.Каката се заключва в хола за да учи, а малката стои на стъклото и тупа по него.Днес им мина последното изходно ниво - по математика.В четвъртък ще връщат учебниците,а в петък са на тържество.
Почетохме празника с нова книга "Ян Бибиян".

# 24
НАШАТА СЕСТРИЧКА Е ПОЧТИ НА 4,НО ВСЕ ОЩЕ УНИЩОЖАВА УЧИЛИЩНИТЕ ПОСОБИЯ НА БАТКО СИ И ЛУДНИЦАТА У ДОМА Е АБСОЛЮТНА fight

# 25
  • Мнения: 24 467
Споделете инфо за книгите, които са ви дали, мили мамчета! Нашите ще ги дадат в петък и аз тоже ще споделя.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 508
При нас списъкът е:

1.   Български народни песни
2.   Български народни приказки
3.   Турски народни приказки
4.   Арменски народни приказки
5.   Басни – Езоп
6.   Басни – П.Р. Славейков
7.   Басни – Иван Крилов
8.   Афоризми – Жан дьо Лафонтен
9.   Гатанки – Асен Разцветников
10.   Стихотворения – Чичо Стоян
11.   Стихотворения – Дора Габе
12.   Стихотворения – Леда Милева
13.   Стихотворения за деца от Н. Фурнаджиев
14.   Стихотворения за деца от Елисавета Багряна
15.   Стихотворения за деца от Александър Геров
16.   Приказки – Ран Босилек
17.   Приказки – Ангел Каралийчев
18.   Приказки – Николай Райнов
19.   Пет приказки – Валери Петров
20.   През води и гори – Емилиян Станев
21.   Приключения в гората – Н. Хайтов
22.   Малки жабешки истории – Йордан Радичков
23.   Шарена черга – Йордан Радичков
24.   Приказки – Ханс Кристиан Андерсен
25.   Роня, дъщерята на разбойника – Астрид Линдгрен
26.   Пътешествието на синята стрела – Джани Родари
27.   Приключенията на Лукчо – Джани Родари
28.   Том Сойер – Марк Твен
29.   Малкият принц – Антоан дьо Сент Екзюпери
30.   Птици, животни и роднини – Джералд Даръл
31.   Когато бях малко момче – Ерих Кестнер
32.   Витя Малеев в училище и вкъщи – Николай Носов

# 27
  • Мнения: 24 467
Благодаря ти, Jarrita, а какво дурго, освен списък със заглавия, ви препоръчаха за ваканцията да правите, ако има нещо такова, разбира се?

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Ние нямаме още списък, но този ми се вижда много дълъг. Отсега зная, че повечето книги няма да бъдат прочетени, защото нашият ще иска да играе цяло лято, че му е писнало да стои в София.
 Не мога да разбера защо изобщо дават такива списъци, като децата, които ще ги прочетат ще са единици. Да не говорим, че сигурно половината от второкласниците не са способни да прочетат и една цяла книга, особено ако е по-дебеличка. Ако едно дете може да прочете толкова много книги на 8 години защо, тогава им е читанка в клас?

# 29
  • Мнения: 24 467
О, не е болка за умиране, повечето от книгите, както и миналогодишните, са четени. Ще си прочете онези, които не е чел, а те са не повече от 4-5. Стихотворения обаче няма да седне да чете, това е сигурно. Разбирам го, някога и аз не ги обичах. И аз ще пиша, като получа нашият списък.

Общи условия

Активация на акаунт