За захранването към мартенски мами

  • 1 177
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41
Az zapo4nax da i davam na moita krasavitza sok ot morkov i iabalka ot vtoria mesetz-po 1 4aena laji4ka, po preporaka na moia pediatar.Xaresva gi mnogo.Sega i davam i sok ot 4ere6i,4e da ia razkarva malko da aka,poneje imame problem sas zapeka.Ina4e samo si ia karmia=A za puretata o6te ne sam re6ila koga 6te gi po4vam.

# 16
  • UK
  • Мнения: 1 334
хм.. и аз това се чудех,че ние ще си тръгнем от бг малко преди 6 месец.е няма да чакам точно датата,за да я захраня де,ще подраним малко Winkно и аз това си мислех като се замразява,не се ли губят витамините,а newsm78. тука масово го препоръчват,никакви готови пюрета,ами едно кило круши на печката и после във фризера Laughing

# 17
  • Мнения: 2 807
Още не съм захранила Ивето, но мисля да замразявам плодове и зеленчуци - ще накарам бабите да извършат тая дейност, де Wink

# 18
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз пък смятам да захранвам като му дойде времето с готови пюрета и каши, че на малкия му сърбах попарата с едни нитратни картофи, направени на пюре... Бяхме в Пирогов със силно отравяне от нитрати!

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ужассс Sad
И аз за момента карам на готовите пюрета - но само докато станат бабините неща Grinning А лятото,живот и здраве,голямо замразяване на домашни зеленчуци ще стане - баткото съм изгледала изцяло на домашни пюрета и с беба мисля също да е така.

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз оттогава съм много против домашните пюрета, защото зеленчуците си ги купувам от пазара, много ги знам кой и как ги е торил!  Rolling Eyes #Cussing out Иначе ако си имаш градинка, или баба на село, от това по-хубаво няма... Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 2 249
Аз пък смятам да захранвам като му дойде времето с готови пюрета и каши, че на малкия му сърбах попарата с едни нитратни картофи, направени на пюре... Бяхме в Пирогов със силно отравяне от нитрати!
Зъхи, малко като рекламен агент ще прозвуча на "еко" магазина на ситняково Rolling Eyes, но в случай,че не си прочела, можеш да си купиш и евентуално замразиш от зеленчуци с "премерено" ниво на нитрати (като моркови и картофи напр.) от въпросния магазин.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 375
Аз пък смятам да захранвам като му дойде времето с готови пюрета и каши, че на малкия му сърбах попарата с едни нитратни картофи, направени на пюре... Бяхме в Пирогов със силно отравяне от нитрати!
Зъхи, малко като рекламен агент ще прозвуча на "еко" магазина на ситняково Rolling Eyes, но в случай,че не си прочела, можеш да си купиш и евентуално замразиш от зеленчуци с "премерено" ниво на нитрати (като моркови и картофи напр.) от въпросния магазин.
Къде е този магазин?

# 23
  • София
  • Мнения: 2 249
Къде е този магазин?
На пазара на Ситняково.

# 24
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
За първи път чувам... А магазинче ли е, или сергия? И къде точно на пазара се намира (то аз не че го знам тоя пазар, де...  Rolling Eyes Embarassed)?

# 25
  • София
  • Мнения: 2 249
За първи път чувам... А магазинче ли е, или сергия? И къде точно на пазара се намира (то аз не че го знам тоя пазар, де...  Rolling Eyes Embarassed)?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12072.0
А въпросното пазарче е на 1 спирка от Плиска с автоб. 313 ( в посока обратна на Младост-тите) или от зала Универсиада с трамвай или от телевизионната кула  с автоб. 120  (май очертах всички посоки Laughing).

# 26
  • Мнения: 3 550
Момичета, какви зеленчуци ще замразявате? Ако ще се започва с моркови и картофи, тях ги има целогодишно. Доматите май ще станат съвсем на пихтия, краставицата си е гола вода и има ли смисъл да се замразява. То какво остана? Чушки, зелен боб,  ....... нищо не ми ражда тиквата newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 2 249
Момичета, какви зеленчуци ще замразявате? Ако ще се започва с моркови и картофи, тях ги има целогодишно. Доматите май ще станат съвсем на пихтия, краставицата си е гола вода и има ли смисъл да се замразява. То какво остана? Чушки, зелен боб,  ....... нищо не ми ражда тиквата newsm78
чушки (страхотен източник на вит. С и бетакаротин,особено червените), зелен боб, тиквички, спанак,грах (ако намериш); по нататък броколи, брюкселско зеле, тиква.
А доматите и да станат на пихтия, няма да ги ползваш за салата;), а в готвено.

Общи условия

Активация на акаунт