Кърмене и спорт

  • 1 213
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
Аз спортувах, но не като активен спортист, а за удоволствие вкъщи и за оформяне на фигурата - играех аеробика и каланетика. Мисля, че не е проблем, даже помага да се чувстваш ти самата по-добре, а това се предава като положителна енергия и на бебето. Ето, отбих детето на 2 год. и 7 мес. без никакви проблеми с кърменето.

# 16
  • Мнения: 19
А мислите ли, че чрез правене на упражнения за гърди /във фитнеса/ може да се намали "ефекта" от увисването им от кърменето?

# 17
  • Мнения: 62
Ами аз като казвам спорт имам предвид в къщи. Имам упражненията на Синди и на бягащата пътека. Нямам намерения за някакви луди тренировк по 2 часа. Най- много 30мин 2,3 пъти в седмицата. Как ви се струва тази схема

# 18
  • Мнения: 11 004
Можело да се спортува активно след около шестия месец на кърменето, когато повечето майки започвали да заместват кърмата и с друга храна и кърмели по-малко Thinking

Не съм консултант по кърмене, но с това мнение изобщо не съм съгласна.

Ами аз като казвам спорт имам предвид в къщи. Имам упражненията на Синди и на бягащата пътека. Нямам намерения за някакви луди тренировк по 2 часа. Най- много 30мин 2,3 пъти в седмицата. Как ви се струва тази схема

Такъв спорт си практикувай спокойно, на кърмата ти нищо няма да й стане. Peace

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А мислите ли, че чрез правене на упражнения за гърди /във фитнеса/ може да се намали "ефекта" от увисването им от кърменето?
Не - ако нещо ще увисва, увисва разтеглената кожа, а нея няма как да я свиеш с упражнения. Гърдите нямат мускул - този, който е отдолу под тях, може да се тренира, но това няма особено забележим ефект върху формата им. Което не пречи да си тренираш - но не очаквай чудеса.
При повечето жени гърдите не увисват от кърменето - формата им леко се променя след отбиването, ако е било по-рязко, но около година след това като се позапълнят отново с мастна тъкан, нещата изглеждат почти както преди.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Мен ме човърка има ли спортове, който не са подходящи за практикуване при кърмене?

Упражнения, при които се извършват едни и същи повтарящи се движения с ръцете (с гирички или на фитнес уреди например), понякога водят до запушване на канали.

Общи условия

Активация на акаунт