За клизмата/сериозно/

  • 30 747
  • 157
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 821
Наистина не е зле да заменят с друг метод, щом има. Засега в болниците се прилага този с тръбичката и топла вода. Поне в нашата е така.
Но клизмата е най-приятната част от раждането, ако мога така да се изразя Laughing. Говоря за нормално раждащи. В процеса на раждане ако не е направена клизма става....интересно Wink
Майтапа на страна. Лола , не се тревожи Peace

# 16
  • Мнения: 1 897
На мен ми се размина тази особено 'приятна' процедура.  Mr. Green
Просто пристигнах в родилното в последния момент и като видяха на какъв хал съм-направо в родилна зала ме пратиха. Дори документите, необходими за приема ми поискаха чак след раждането. Как не ме вкараха в изолатора незнам. Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 44 120
Няма от какво да се притесняваш...
Минава и заминава.
нито я усещаш , нито даже я мислиш в това време....
И да и на мен ми бяха казали, че дори и в къщи да си направиш на повечето места повтарят....
Аз лично цяла сутрин бях през 5 мин в ъв ВЦ-то и пак не ми се размина....
На вс отгоре отидох за запис на тоновете само и ме пратиха да раждам, та и бръсненето там го направих...всъщност ми беше в момента все едно....
Предполагам другото средство вместо клизмата е свещичка...но все още все пак предпочитат с трабичката...може би по-добре почиства знам ли....

# 18
  • Мнения: 71
На мен пък не ми правиха клизма. И незнам дали съм се изпуснала и да е така нищо не съм усетила.

# 19
  • Мнения: 7 723
Всъщност, ако ти започне нормално естествено раждане,
то тогава вероятно ще ти се размине клизмата,
щото първите контракции са свързани с остра нужда
за ходене по голяма нужда. Това е естествено почистване на организма.
Точно така стана и при второто ми раждане. Peace

Първото, обаче ми беше предизвикано
и тогава не ми се размина клизмата Blush

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На мен пък не ми правиха клизма. И незнам дали съм се изпуснала и да е така нищо не съм усетила.
Peace и при мен

# 21
  • София
  • Мнения: 2 227
На мен ми се размина, защото си я бях направила в нас Wink.

# 22
  • Мнения: 7 418
   Когато раждах в Тина Киркова,нямаше сапуни и води,а точно тубичка с гел,както описва Блонди.Само дето,даже и не стана дума,  да си извърша процедурата сама. Confused

# 23
  • София
  • Мнения: 2 227
   Когато раждах в Тина Киркова,нямаше сапуни и води,а точно тубичка с гел,както описва Блонди.Само дето,даже и не стана дума,  да си извърша процедурата сама. Confused
Било е някакво изключение според мен (гела имам предвид).Първият път като раждах не ми спестиха клизмата (и аз раждах в Тина Киркова и двата пъти), за разлика от втория. Пред мен обаче направиха клизма точно със сапунена вода.

# 24
  • Мнения: 1 763
Това с естественото чистене на организма на мен не ми се случи. Отидох в болницата с 5см разкритие, много силни контракции, но до тоалетна не ми се ходеше. За сметка на това ми се повръщаше (и това се случи). А за клизмата, ако не ми бяха казали, че ми правят, въобще нямаше и да разбера. Тръбичката е много тънка и нищо не се усеща.

# 25
  • София
  • Мнения: 604
наистина-това да ти е проблема!аз си мислех същите неща като теб, но изобщо не е имало основание за притеснения-не мисли за това въобще Hug

# 26
  • Мнения: 4 335
И мен много ме беше страх,ама и ми се размина Mr. GreenНямаше време за нея.Леко раждане  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 691
Аз се разминах с клизмата, защото отидох в последния момент - и право в родилна зала. Мен пък от клизма никога не ме е било страх, просто едно измиване на дебелото черво.
Това, че ми се наложи да започна раждането върху подлога пред лекарка, стажантка, две акушерки и санитарка (и те да гледат какво върша в нея) за мен беше далеч по-смущаващо. Но и това минава и се забравя.

# 28
  • Мнения: 7 418
   Когато раждах в Тина Киркова,нямаше сапуни и води,а точно тубичка с гел,както описва Блонди.Само дето,даже и не стана дума,  да си извърша процедурата сама. Confused
Било е някакво изключение според мен (гела имам предвид).Първият път като раждах не ми спестиха клизмата (и аз раждах в Тина Киркова и двата пъти), за разлика от втория. Пред мен обаче направиха клизма точно със сапунена вода.
   Може би,може би....И аз бях учудена.Но беше факт! Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 524
Когато мъжо следваше да се оперира и клизмата беше наложителна, сестрата му обяснила, че с една клизма передераст не се става.  

Моята клизма:
Пада тапата, отивам при акушерката хилеща се / преди раждането бях приета в Патологията на МД/ и тя ми обяснява, че трябва да ме подготви за родилна зала. На което аз възроптавам, щото съм се обръснала, но това било нейно задължение. Между контракциите, легнала на магарето ми дооправи прическата и се започна с клизмата. Не е болка за умиране - една тръбичка в ануса и встрани от теб гледаш как една банка с някаква течност видимо намалява.  Усетих напрежение в корема, освен контракциите.  Викам "Стига!", акушерката отвръща "Не стига!", поне до половината от разтвора трябва да е вътре ... Та не стигнах до двете нули, но не ми и пукаше, че една от една бременна в осмия месец девойка ми се смееше, че сера и се присвивам на път за тоалетната, а и че отворих работа на санитарката.

Общи условия

Активация на акаунт