Докога с това абитуриентско бибиткане!!!

  • 7 385
  • 166
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 273
Eeeee.... то пък дай за 12 години учене, да завършат ей така тихомълком, като посрани, щото хората имали бебета. Знаеш ли, колко ги интересува това на 18 години? Че бебето спяло... ааааххххх Joy.
Превръщате се в мърморещи лелки, ей!

Хахаха, че то пък е бахти постижението понеже  Mr. Green Че да се радваш, все едно си защитил с отличен докторска степен в Токио  Mr. Green

По темата, това и мисля, с годините все повече ми се изменят възприятията за този абитуриентски бал, някак ми е изкючително смешна тази традиция, да празнуваш завършването на 12 клас!??!? И айде, да си я празнуваш, не съм против самия празник, а начина по който се празнува, цялата тази показност, кой ще изръси повече пари, на кой роклята е струвала еди колко си.... и т.н. Грешни пари се дават по тези балове, ама ей на, до кога ще е тази мода да видим! И пак казвам, не съм против самото празнуване, ама истерията покрай този празник ми идва в повече. Не че ме дразнят бибитканията, дразнят ме лакомите таксиметрови шофьори по баловете, които ако те видят, че си по-изтупан ти дигат цената 3но, дразнят ме заведенията, които потриват ръце доволно, че ще те оръсят с кафе 10 лв и водка малка за 30 лв примерно....

# 61
  • Мнения: 2 792
 Аз не ходих на абитуриентски бал, не ме ентусиазира достатъчно завършването, но не ми пречат бибитканията. 10-тина дена все ще ги изтърпим, не ми се виждат болка за умиране.  Тази година забелязвам, че повечето абитуриенти не стърчат от прозорците наколите, това ме изненадва, но ме и радва, можело значи.

# 62
  • София
  • Мнения: 384
Не мисля,че съм се превърнала в бабичка,но и мен това бибипкане страшно ме дразни.
Какъв е тоя кеф да бибипкаш,да събудиш целия блок-демек-вижте ме с каква кола съм( итя не е моя) и как съм облечен(а)-за мен е простащина и селски манталитет.Да не говорим,че продължават да си висят от колите.Вчера една абитуриентка надигаше съвсем демонстративно бутилка уиски на улицата.Е,за мен това не е нормално.И аз съм била абитуриентка ,но такива простотии не сме правили.
Даже сега ме кефи много повече като видя някоя кола с балони да кара спокойно,с достойнство,и никой не виси по прозорците.
Тогава вече им се радвам и ебала им правя.Дрехите и колите не правят човека.
Искрено се надявам синовете ми да не правят такива простотии.
Нека си се радват,но да не ми нарушават правото на спокойствие.На моето дете ,когато го събудят с крясъци,не му пука,че виждате ли,горките деца имат бал и трябва да крещят,да бибиткат и да се напиват още преди да са се качили по колите. 
Не искам да обидя никой и даже се учудвам на преобладаващите мнения тук.


# 63
  • варна
  • Мнения: 1 830
Аз пък много им се кефя на абитуриентите Peace.Като чуя това бибиткане ми става едно празнично, искам и аз да съм пак абитуриетка, ама няма......................... ooooh!

# 64
  • Мнения: 5 468
Ами хайде пуснете подписка срещу тая "простотия" и се вдигнете на бунт Crazy. Възвишени Майки-орлици, защитаващи дечицата си hahaha.

# 65
  • Мнения: 14 654
Ми викни полиция като ти нарушават правото на спокойствие, какво се оплакваш тук? И сестрата на мъжа ми беше преди няколко дни абитуриентка, и тя си надигаше бутилка бира на улицата, както и останалите и съученици от елитната математическа гимназия  Mr. Green  А твоето бебе ще изтрае абитуриентските балове, нищо му няма. Представям си на неговия бал как му казваш "Тихо, маме, че е невъзпитано така, да не събудиш хората!"

# 66
  • Мнения: 222
Мен повече ме дразни гърменето с пиратки за щяло и нещяло: преди Нова Година,навръх Нова година,през последващите именни дни на 6-ти и 7-ми януари... ще речеш че се намирам на някакви престрелки. А иначе нека си бибиткат абитуриентите, това е най-малката глупост,която биха могли да сторят в балната вечер Wink

# 67
  • София
  • Мнения: 2 079
Не ме дразнят, даже напротив - радвам им се! Peace
За по 10-12 дни се издържа. Предпочитам бибипканията, пред шума от удар на кола или трясъци на ламарини. Rolling Eyes

И на моя бал свиркахме и викахме.
А това беше мно-о-о-го отдавна! Confused
В нашия блок има класна ръководителка на 12 клас. Днес беше бала.
Много приятно ми беше, когато всички от класа й дойдоха и викаха, и бибиткаха, и вдигнаха блока на главата си.
Всички наизлязохме, за да поздравим децата, че и вода им плиснаха бабите, а малчуганите се сдобиха с някой и друг балон.
Нито една майка не възрази и не се изказа, че й пречат виковете.

# 68
  • Мнения: 959
Аз пък много им се кефя на абитуриентите Peace.Като чуя това бибиткане ми става едно празнично, искам и аз да съм пак абитуриетка, ама няма......................... ooooh!

И аз, им се радвам.........и на мен ми става празнично............и аз, искам с тях.... dancing

# 69
  • София
  • Мнения: 7 209
Не ме дразнят, даже напротив - радвам им се! Peace
За по 10-12 дни се издържа. Предпочитам бибипканията, пред шума от удар на кола или трясъци на ламарини. Rolling Eyes

И на моя бал свиркахме и викахме.
А това беше мно-о-о-го отдавна! Confused
В нашия блок има класна ръководителка на 12 клас. Днес беше бала.
Много приятно ми беше, когато всички от класа й дойдоха и викаха, и бибиткаха, и вдигнаха блока на главата си.
Всички наизлязохме, за да поздравим децата, че и вода им плиснаха бабите, а малчуганите се сдобиха с някой и друг балон.
Нито една майка не възрази и не се изказа, че й пречат виковете.

Хммм, различно е.
В този случай има съзнание за нечия принадлежност към общност, задействат се механизмите на "community"-то.
Пък иначе си е тотално анонимна дандания. Като как да й се възрадвам?!

# 70
  • Мнения: 2 482
И аз така, въпреки че по това време вече имах книжка и карах колата. В Русе е още по-лошо-освен свирене с клаксони и викане, свирят и със свирки на футболни съдии! Да се чуди човек това празник ли е, някакъв зверилник ли е, какво е! Не знам родителите радват ли се на такова свирене и викане? Преди не беше чак така! А и защо е  такъв акцентът на тези балове, а абсолвентските почти не се споменават? Тях вече има ли ги? Толкова велико нещо ли е завършването на средно образование? Може би е най-значителният триумф в целия живот?

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 00:30 от vl

# 71
  • Мнения: X
Много са досадни и банални с това крещене 1,2,3,4..........12  ooooh! А това с висенето от прозорците на колите е още по-голяма простотия.

# 72
  • Мнения: 2 482
Много са досадни и банални с това крещене 1,2,3,4..........12  ooooh! А това с висенето от прозорците на колите е още по-голяма простотия.
В-к "Стършел" го беше нарекъл "опасно безобразие"!

# 73
  • Мнения: 2 386
Red, ако не пишеше в профила ти София...щях да реша, че си от ''Ромен Ролан''.  Laughing
Аз съм от възпитаните надувки, които не врякаха, отидоха с такси, защото пияното гадже не можа да подкара Рено-то, после се храних бавно и тъпо на това ми ти събиране а след 12 се забавлявах от сърце в любимия бар.
Но! Обичам настроението и клаксоните през май.

# 74
  • Мнения: 1 312
Какви сте консерви ooooh!
Оставете ги децата да си вярват.
Мислят си,че морето е до колене и са постигнали най-великото нещо като са завършили гимназия Laughing
Дързоста и глупоста са присъщи за младоста.
Какво като ние сме много умни,разбиращи и зрели?
Няма да се върнем пак на 18,нали?

Общи условия

Активация на акаунт