За зам. главния редактор с любов

  • 2 035
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
За да бъдеш добър журналист , да имаш представа за обществените настроения, нагласи, за евентуалните източници на така бленуваното ни гражданско общество,  трябва да излезнеш извън капсулираното пространство на медиите, да надскочиш самозатворилата се медийна общност. Вестниците губят сила, защото живееят живот вътре в себе си. Зюмбюлев говори за контрол на интернет пространството, защото всъщност е свикнал да битува в такъв, защото не може да си го представи иначе.

# 16
  • Мнения: 2 013
Истината е, че интернет "удари", както биха се изразили в 24 часа,  най-вече вестниците и то ежедневниците. Аз която преглеждах по няколко ежедневника преди години, вече не отварям нито един. И не съм единствена. Тиражите на вестниците спадат драстично, 24 часа имаше близо 500 000 тираж преди 12 години, сега реално продават под 100 000, даже може и да са доста под 100 хил. А общият тираж на всички ежедневници не стига половин милион.
Всичко това обаче е неизбежно. Въпрос на време е, а това може и да не е толкова далечно бъдеще, вестниците да изчезнат. Колкото и усилия да правят, фокусирайки се върху анализи и забавления, интернет предлага и двете в много по-големи количества и по-евтино. Да не говорим, че един вестник не може да има за всекиго по нещо във всеки брой. Така тиражите спадат, рекламата в повечето случаи е недостатъчна, за да издържа вестника. И бавно и полека, някои вестници се пълнят с платени статии, ПР-и и т.н. Или пък някой олигарх си има вестник като перла в короната, за да си прокарва собствените интереси. Т.е. изчева и елементът на доверие в тях, никога не знаеш кой точно си е платил да се прокара дадена теза. Което е много тъжно, наистина тъжно. 

Само се чудя защо още цената на рекламата в бг мамма и други сайтове с огромна посещаемост е по-ниска от тази в ежедневниците?   

# 17
  • Мнения: 5 370
ХА, благодаря ти, Дивана, за това, че ми облече мисълта в думи.
И още нещо да добавя-Интернет сериозно почва да измъква от вестниците апетитното парче, наречено"пари от реклами".
П.С. Ама ти и за това си писала. ooooh! Mr. Green

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Както е написала Дивана, ключът на проблема не е нито на кукичката "морал", нито на кукичката "свобода на словото", нито на "накъде отива тоз свят" Mr. Green и др. разни кукички. Ключът е в чекмеджето с парите, драги ми Руле.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 498
Да си призная, след темата за ПИБ малко ме гризеше съвестта за нарушаване на кодекса за журналистическа етика. Защото аз съм от хората, които са учили такова чудо и имат представа какви са границите. Но след като самата силиконена Мая се е извинила на Мамма, мисля че нещата се изясниха и всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт