ядът ли децата ви солено ?

  • 2 519
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 229
Аз като малка съм налитала много на солницата и на суровите картофи. Това са ми били любимите неща за хапване. Най-интересното е, че яденето на сурови картофи изобщо не ми се е отразявало. Обаче от много години ям почти безсолно и не харесвам солените храни. Явно съм си изяла солта като малка. Така че може би няма място за притеснение.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 039
Слагам миимално количество сол в храната. Синът ми не близва нищо сладко, но успее ли да вземе солницата или една китайска подправка (също доста солена), започва да си сипва в ръката и да ближе. Слагам ги на високо, за да не може да ги стигне.

# 17
  • Мнения: 14 654
Моето яде така, както и аз- безсолно. Зеленчуците не си ги соли, не добавя и в манджите сол. Прекалено много сол има в кашкавала, колбасите, хляба и други разни работи от магазина. Иначе ме хваща ядът, когато някой му предлага да си посоли картофките или краставичката.

# 18
  • Мнения: 2 312
Не налита на сол,още и вземам кухня,а там е безсолно,не съм забелязала подобни мераци.
Виж сладко като види и подивява!

# 19
  • Мнения: 1 733
Няма такава склонност. И сладко не обича.

# 20
  • Мнения: 4 784
Не се е случвало, но не е и докопвал нито солницата, нито захарта. Ако това се случи, тогава незнам  Simple Smile.
Случвало се е обаче да му дам да опитва по - солени неща, които изплюва в момента, в който опита. Прекалено сладките също.

# 21
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
деца нямам, но в детската градина имаме 2 купички - едната пълна със сол, другата - със захар и на кой каквото му забраняват да яде вкъщи при нас маа кат невидял. ядЪт не ами, ушите им плющят Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 7 039
деца нямам, но в детската градина имаме 2 купички - едната пълна със сол, другата - със захар и на кой каквото му забраняват да яде вкъщи при нас маа кат невидял. ядЪт не ами, ушите им плющят Mr. Green
Извинявай, но правилно ли те разбирам? Работиш в детска градина и предлагате на децата купички със сол и захар, за да могат спокойно да си хапват това, което вкъщи им е забранено?

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
И мен ме изненада това с купичките. Ако е така защо изобщо са рецептурниците в кухните на градините, където е разписано по колко сол и захар могат да приемат децата с храната? Направо и по една купа с чипс и бонбони да им сложат в градината.  ooooh!

# 24
  • Мнения: 7 201
деца нямам, но в детската градина имаме 2 купички - едната пълна със сол, другата - със захар и на кой каквото му забраняват да яде вкъщи при нас маа кат невидял. ядЪт не ами, ушите им плющят Mr. Green
Извинявай, но правилно ли те разбирам? Работиш в детска градина и предлагате на децата купички със сол и захар, за да могат спокойно да си хапват това, което вкъщи им е забранено?
Мисля,че по-скоро постът е ироничен!(на буквата Ъ в думата) Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 903
Не. Не яде солено. Дори понякога, когато яденето е много безсолно, аз й предлагам да й сложа малко сол, но тя обикновено ми отказва. Явно усилията ми да я науча да яде по-безсолно още от съвсем малка са дали някакъв резултат - поне засега.

# 26
# 27
  • Мнения: 8 999
Моите са от първия вид - ядат захар от захарницата с лъжица. Повечето храни, предполагащи употреба на сол, предпочитат да са безсолни /салати, филия с масло  и чубрица, варени яйца и т.н./, но понякога им се дояжда точно нещо соленичко, да не кажа и пресоленичко и буквално изсипват солницата върху някоя пържолка или просто препечена филийка. Явно организмът си иска своето.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
Няма такава склонност. И сладко не обича.

И моят.  Peace

# 29
  • Мнения: 512

P.S. Оправи грешката поне в заглавието!
И в чест на отминалия празник, ще ти кажа, че в българския език -ът е членна форма за имената от мъжки род, единствено число. Няма място при глаголите.

Изпреварили сте ме. Не мога да се сдръжа, моля авторката да си оправи заглавието.  bouquet

А по темата - яде толкова солено (и сладко), колкото му сложим в яденето. Не купувам чипсове и съмнителни закуски, които не знам какво съдържат. Цял живот като възрастен ще се храни с каквото му попадне, поне сега мога да го контролирам.

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 13:35 от ansam

Общи условия

Активация на акаунт