Порцеланови фасети - 2

  • 216 406
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 304

Здравей, master333.

За съжаление дори и фасетите не решават проблема с кариеса. ЗА да спрат проблемите ви е необходимо да се направи пълна санация на карисите и компрометираните пломби и вероятно да се проведе инструктаж за подобряване на оралната хигиена. Хубаво е да се провери киселинноста на слюнката и ако е необходимо да се предприемат мерки и в тази насока.
Дайте координати на кабинет където мога да извърша тези процедури на лични ако може! Д-р Венелинов сега видях че сте от Варна. Може ли координати на някой софийски стоматолог, които найстина ще ми обърне внимание. Проблема ми е сериозен!
Благодаря ви предварително!

# 61
  • Мнения: 98
Добър ден,master333! Друга причина за състоянието ви може да е генетично предразположение или някои вродени или придобити фактори. В момента кърмите ли?

# 62
  • Мнения: 5 622
Д-р Венелинов, има ли промяна на цената на светулките към днешна дата? А на имплантите? Все го отлагам този имплант, а първо трябва да направя него, та след това, предполагам да сложа две-три светулки, от които смятам, че имам нужда за да стана перфектна  Flutter

П.С.

Сега се сетих да попитам ако може да разясните процедурата по слагане на имплант. Струва ми се, че е травматична оперативна процедура. Под пълна упойка ли се извършва?

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 16:57 от БУБА

# 63
  • Варна
  • Мнения: 451
Относно поставянето на имплантатите: Най-просто - поставя се местна упойка (има възможност и за "пълна" упойка), след това се отлепя венеца и на оголената кост се прави една дупка, в която после се навива имплантата като винт. Венеца се зашива отгоре и всичко е ок. Обикновено манипулацията минава бързо, много често на следващият ден няма никакви оплаквания/болка. Това е в общи линии.

# 64
  • Мнения: 31
Здравейте и благодаря ви, че ви има! изчетох всичко и реших да ви помоля за съвет д-р Венелинов. проблемът ми е следният - като дете съм боледувала от сериозна болест, при което са ми дали лекарство /единственото спасение по онези времена/, в резултат на което зъбите пожълтяват като страничен ефект. оттогава си ходя жълтозъбка, защото всички стоматолози ми казват, че е само пръскане на пари каквито и да било опити за избелване, защото това не епроблем на емайла, а на самата кост. извинете за нескопосаното обяснение. искам да знам щом е така могат ли да ме спасят тези фасети, за които говорите, като имате предвид, че и зъбите ми на са идеално подредени, но не са и със сериозни проблеми. усмивката ми винаги ме е притеснявала  и най-много ме травмира една снимка от сватбата ми преди 4 месеца, където за нещастие съм се усмихнала ... представете си на фона на прекрасната ми бяла рокля  Embarassed   ако има разрешение на моя проблем веднага ще започна да спестявам затова и ще ми подарите голяма радост. от Добрич съм и мога да бъда ваш пациент. ох, че дълго станаааа  #2gunfire извинете ме и предварително благодаря   bouquet

# 65
  • Мнения: 1 282
Искам да задам няколко въпроса към професионалистите във форума... Такаа първо нямам зародиши на 2-рите два зъба отгоре, но от едната страна си стои млечен 3-ти зъб и постоянният 3-ти излезе до него (на мястото на липсващия 2-ри зъб)....не знам доколко ме разбрахте, но въпроса ми е дали може с фасети да се постигне ефекта от общо 5 предни зъби да станат нормални 6 или варианта е само с имплантати? Ще бъда много благодарна, ако някой от стоматолозите тук ми обърне внимание и евентуално да дам още информация за моя странен случай.... Cry

Здравейте,

случаят ви не е странен. Има и други хора с вашия проблем. За съжаление хиподонтията на страничен резец (липсващи зъби) се среша сравнително често. При условие, че има млечен кучешки, трябва първо да се направи рентгенова снимка за да се прецени дали има достатъчно дълъг корен (ако може да се говори за дълъг корен при млечните зъби). Ако дължината му е приемлива може да се трансформира формата на млечния в постоянен кучешки. Трябва само да се избягва натоварването му при захапване, за да издържи корена. Ако млечният зъб не е подходящ тогава той се вади, на негово място се слага имплантат и корона, а постоянният кучешки (който е на мястото на 2-ри) се трансформира в резец. Трети вариант - брекети - премества се постоянния кучешки на мястото си (перфектен корен за да поеме натоварването в тази зона), а на отворилото се място - страничен резец върху имплантат.
Вариантите са различни, но няма как от 5 зъба да получим 6 (дори и с фасети).

Благодаря ви за бързия отговор..... но тези варианти хич не ми харесват за съжаление....макар, че аз предполагах, че само това са възможните решения. Cry
Имам подобен проблем: вторите предни зъби са ми с формата на кучешки, а самите кучешки са все още млечни. По какъв начин кучешките могат да се трансформират с форма на резец? А ако върху тях се поставят"светулки"? Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 98
Добър ден! Първото нещо,което ще ви предложа е най-щадящата манипулация– промяна на формата на кучешкия зъб до тази на 2-ри резец чрез директните м-ди с фотокомпозит(ако отказвате ортодонтско лечение). Дори и да се наложи леко изпиляване на някои части от зъба(кучешките зъби имат копиевидна форма и са малко по-дълги от 2-те),това няма да се отрази на чувствителността или виталитета му. Фасетата също е добър вариант–по-добри естетически показатели,но по-скъп м-д.  newsm78 Пр някои пациенти млечните 3-ти зъби могат да останат в устата много дълго време,особено ако липсват зародиши за постоянните.

# 67
  • Мнения: 142
Може да е малко глупав въпросът ми при наличие на предна тема, но ми се иска да попитам специалистите- имам проблем с разстоянието на горните ми зъби. Трудна ли е манипулацията за премахване на разстоянието и много ли е скъпо?

# 68
  • Мнения: 764
И тука да попитам докторите,че още не ми е ясно. Значи зъбите ми не са бели,по-скоро сивеят,затова искам да си сложа фасети,но ако сложа на предните 4 или 6 зъба бели фасети,то тогава ще има голяма разлика с останалите.Какво се прави в такъв случай? В друга тема ми писаха,че и фасетите си имат цвят,ама аз искам поне 3 нюанса по- бели...... newsm78,че и повече...

# 69
  • София
  • Мнения: 577
Аз бих Ви препоръчала в такъв случай да си избелите зъбите. Фасети върху здрави зъби само, за да промените цвета не е биологично, освен това ще се вижда цвета на останалите зъби, който е в сивата гама. Няма да се получи добър естетичен резултат.

# 70
  • Мнения: 1 282
Добър ден! Първото нещо,което ще ви предложа е най-щадящата манипулация– промяна на формата на кучешкия зъб до тази на 2-ри резец чрез директните м-ди с фотокомпозит(ако отказвате ортодонтско лечение). Дори и да се наложи леко изпиляване на някои части от зъба(кучешките зъби имат копиевидна форма и са малко по-дълги от 2-те),това няма да се отрази на чувствителността или виталитета му. Фасетата също е добър вариант–по-добри естетически показатели,но по-скъп м-д.  newsm78 Пр някои пациенти млечните 3-ти зъби могат да останат в устата много дълго време,особено ако липсват зародиши за постоянните.
Благодаря Ви! Все още събирам мнения за различните варианти, с които мога да се справя с този проблем. Всъщност ми се искаше точно това, което съм болднала. Не бях сигурна, че може да стане обаче. Кучешките ми зъби не са по- дълги от двата първи предни резци, идват дори малко по- къси от тях.
А какво ще рече ортодонтско лечение?  Blush

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 13:28 от anastangelche

# 71
  • Мнения: 98
С помощта на ортодонтията може да се постигне преместване на зъби по зъбната дъга с цел подреждането им. Често се налага пазенето на пространства м-у някои зъби заради бъдещи ортопедични манипулации или изчакване разтежа на закъснели зъбки и т.н.

# 72
  • Мнения: 1 282
  bouquet

Това значи ли, че млечните кучешки зъби трябва да бъдат извадени?  Tired

# 73
  • Мнения: 15
Може ли някой да ми разясни накратко как се поставят фасетите?Изпиляват се твоите зъби и се залепят изкуствени?Така ли е?Има ли опасност да ти падне фасета или да се отлепи?Болезнено ли е много ?Колко струва?
На мен лично ми харесват фасетите на Иванина. newsm78

# 74
  • Мнения: 764
Аз бих Ви препоръчала в такъв случай да си избелите зъбите. Фасети върху здрави зъби само, за да промените цвета не е биологично, освен това ще се вижда цвета на останалите зъби, който е в сивата гама. Няма да се получи добър естетичен резултат.
Всъщност предните ми зъби имат пломби,които всъщност не си личат,те са зад зъба,но не затова са ми с по-гаден цвят зъбите,просто са ми такива.А и май не е препоръчително избелване на зъби с пломби.Ох,съвсем ме отчаяхте,толкова искам фасети...

Общи условия

Активация на акаунт