Порцеланови фасети - 2

  • 229 697
  • 760
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 5 279
След поставяне на фасети , по-трудно ли е говоренето?
Не Grinning

# 361
  • Мнения: 1
Zdraveite!

Az sam na 18 godini i predi 2 godini nosih breketi, no godina sled kato mi gi svaliha dvatami gorni zaba pak se izkriviha. Ne iskam da si slagam breiketi otnovo. Mnogo sam zainteresuvana v keramichnite faseti. Vaprosat mi e moga li da si sloja v moq sluchei ediniqt zab e ot veneca i e po napred ot ostanalite a drugiqt e po nazad ot ostanalite.


Blagodarq vi !

# 362
  • Sofia
  • Мнения: 30 623
как така ти се изкривиха отново....не ти ли сложиха постоянна пластина от вътрешната страна...също дълго време само през нощта се носи една прозрачна шина

# 363
  • Мнения: 578
Здравейте. Моят проблем е, че единият ми горен преден зъб е умъртвяван, после му е поставена пломба, вследствие на което се получи много неприятно оцветяване на част от зъба, като само пломбата си стои бяла. Другият преден зъб до него не е умъртвяван, но и той е с пломба и си личат очертанията на пломбата, което пак е грозно. Искам да попитам, каква процедура би била най-адекватна за моя случай, фасети, коронки или избелване на зъбите?

# 364
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте. Моят проблем е, че единият ми горен преден зъб е умъртвяван, после му е поставена пломба, вследствие на което се получи много неприятно оцветяване на част от зъба, като само пломбата си стои бяла. Другият преден зъб до него не е умъртвяван, но и той е с пломба и си личат очертанията на пломбата, което пак е грозно. Искам да попитам, каква процедура би била най-адекватна за моя случай, фасети, коронки или избелване на зъбите?

Според мен най-добре е да се направи вътрешно избелване на мъртвия зъб и след това да се изградят зъбите с фотополимер. Това е достатъчно за да изглеждат добре и да се съхрани животът им за по-дълго време.

Последна редакция: ср, 05 ное 2014, 10:22 от bubanka

# 365
  • Мнения: 97
A sled kato sme minali tozi etap s izbelvane i bonding i pak ne se haresvame, kakto sum az, sledvashtia etap faseti li sa? Govoria za predni 2 gorni zuba. Te sa gradeni s fotopolimer, izbelvani i sus shtift-moje li da se zakrepi vurhu tiah faseti i zdravo li shte e?

# 366
  • Варна
  • Мнения: 451
A sled kato sme minali tozi etap s izbelvane i bonding i pak ne se haresvame, kakto sum az, sledvashtia etap faseti li sa? Govoria za predni 2 gorni zuba. Te sa gradeni s fotopolimer, izbelvani i sus shtift-moje li da se zakrepi vurhu tiah faseti i zdravo li shte e?

Какво не ви харесва в крайния резултат?

# 367
  • Мнения: 97
Не ми харесва, че след 4 год бондинга потъмня, все пак е фотополимер, а и от самото начало не е стояло напълно естествено, както другите зъби. Мился си че с порцелан ще се реши този проблем. Искам да попитам само може ли върху тези 2 умъртвени зъба с щифт и фотополимер да се сложат фасети и какви да избера, ще изглеждат ли неестествено, каква е разликата в порцеланите, кой да избера. Защото фастите ще са на 2 зъба, не на всички предни и ми се иска да се слеят с другите. Смятам преди това да направя избелване цялостно. Бих приела и съвет къде да отида в София, пращат ме познати в ЕО дент, но там са доста скъпи, а и съм с резерви за клиниката. Моята стоматоложка също ми предлага фасети, но знам ли...

# 368
  • Варна
  • Мнения: 451
Не ми харесва, че след 4 год бондинга потъмня, все пак е фотополимер, а и от самото начало не е стояло напълно естествено, както другите зъби. Мился си че с порцелан ще се реши този проблем. Искам да попитам само може ли върху тези 2 умъртвени зъба с щифт и фотополимер да се сложат фасети и какви да избера, ще изглеждат ли неестествено, каква е разликата в порцеланите, кой да избера. Защото фастите ще са на 2 зъба, не на всички предни и ми се иска да се слеят с другите. Смятам преди това да направя избелване цялостно. Бих приела и съвет къде да отида в София, пращат ме познати в ЕО дент, но там са доста скъпи, а и съм с резерви за клиниката. Моята стоматоложка също ми предлага фасети, но знам ли...

Ако бондингът не ви харесва, тогава сменете колегата, който го е правил. С бондинг естетиката не е по-различна от тази с фасети. Ако все пак държите на фасети (доста по-скъпи са), тогава - избелване; сменят се старите пломби с ново композитно изграждане и след това се правят фасети. Ако зъбът е мъртъв и е с метален щифт - прелекуване (ако каналът е пълен с паста), вътрешно избелване; фибро щифт и композитно изграждане. И всичко това преди фасетите. След това восъчни проекти, подготовка на зъбите и накрая фасети. Това е правилния протокол. Подгответе се за сума от сорта на няколко хиляди лева.

# 369
  • Мнения: 892
Здравейте д-р Венелинов,

Аз имам изцяло порцеланови коронки в областта на усмивката - на двата горни четвърти зъби. Едната от тях е направена добре, но не е поставена много естетически, въпреки че съм платила над 1000 лв за всяка от тях, а другата е поставена добре, но не прилича много на естествените ми зъби. И двете са с различен цвят от естествените ми зъби - сивкав нюанс, въпреки многобройните проби. Моите зъби за по-скоро жълтеникави, избелвах ги, но без особен ефект, освен това емайлът им е слаб и не е много препоръчително. Моята зъболекарка, която иначе е голям специалист и е много добра в кореновото лечение, каза, че щом нямам липсващи предни зъби проблемът не бил голям, а и тези зъби не се виждали. Освен това, не било възможно да се направят коронки, които да не се различават от естествените. Аз съм все още млад човек, а и като цяло не изглеждам зле, но зъбите са ми голям комплекс, въпреки грижите които полагам през последните 10 години. Мисля, че благодарение на съвременните материали е възможно да се направят достатъчно естетични коронки. Когато поръчвах моите ми казаха, че са от най-новите и модерни материали. Цената им беше достатъчно висока. Дори обмислям вариант за слагане на фасети на здравите ми предни зъби (имам малки пломбички от вътрешната страна, които не се виждат), за да се изравни цветът с този на коронките. Не знам кой би бил най-оптималният вариант от гл. т. трайност/качество и естетика. Преди да поставя коронките, които са върху умъртвени зъби имах надежди за подобряване на естетиката и решаване на проблема с усмивката, които не се оправдаха. Вече започвам да се отчайвам, моля за помощ.     

# 370
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте KeSan.

Разбира се, че външният вид на вашите зъби и усмивка могат да се подобрят и те да изглеждат естествени и красиви!
Истината е, че решаването на даден естетичен проблем е най-сложната част от стоматологията и хората (зъболекари и зъботехници), които се занимават с това, трябва да са на изключително ниво, с дълъг стаж, за да се справят с изискванията на всеки пациент.
Без да съм ви видял не мога да кажа конкретно какво е подходящо за решаването на вашия естетичен проблем Възможно е да се наложи да се променят само задните корони, които влошават естетиката. Ако обаче и предните зъби не са подходящи като форма за лицето ви може да се наложи цялостна естетична корекция - смяна на старите корони с нови (ако е възможно може да се направят светулки върху короните, но това зависи от финалният резултат, който ще се търси и от вида порцелан), фасети и/или бондинг на долните предни зъби и т.н. Със сигурност смятам, че ние можем да се справим с крайния резултат и че можем да върнем усмивката ви. Във всички случаи първоначалното планиране е много важно, за да оценим заедно с вас как ще изглеждат зъбите ви накрая. В нашата facebook страница можете да видите подобно планиране при една от нашите пациентки:

https://www.facebook.com/video.php?v=1050865618262450&set=vb … ype=2&theater

При правилно планиране можем да постигнем естетичен резултат със съответните методи и материали:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1060196237329388.10737 … 097818&type=1

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.990583024290710.107374 … 097818&type=3


Съжалявам, че не мога да бъда по конкретен в отговорите си, но методите и материалите, които избираме за лечението на всеки пациент се съобразяват с неговите проблеми и нужди и винаги подхождаме строго индивидуално. Основната цел на естетичната стоматология е да подчертае уникалността и красотата на всеки човек, а не да създава еднакви образи тип “кукла Барби”.


П.С. Светли празници и слънчев уикенд на всички! Simple Smile






Здравейте д-р Венелинов,

Аз имам изцяло порцеланови коронки в областта на усмивката - на двата горни четвърти зъби. Едната от тях е направена добре, но не е поставена много естетически, въпреки че съм платила над 1000 лв за всяка от тях, а другата е поставена добре, но не прилича много на естествените ми зъби. И двете са с различен цвят от естествените ми зъби - сивкав нюанс, въпреки многобройните проби. Моите зъби за по-скоро жълтеникави, избелвах ги, но без особен ефект, освен това емайлът им е слаб и не е много препоръчително. Моята зъболекарка, която иначе е голям специалист и е много добра в кореновото лечение, каза, че щом нямам липсващи предни зъби проблемът не бил голям, а и тези зъби не се виждали. Освен това, не било възможно да се направят коронки, които да не се различават от естествените. Аз съм все още млад човек, а и като цяло не изглеждам зле, но зъбите са ми голям комплекс, въпреки грижите които полагам през последните 10 години. Мисля, че благодарение на съвременните материали е възможно да се направят достатъчно естетични коронки. Когато поръчвах моите ми казаха, че са от най-новите и модерни материали. Цената им беше достатъчно висока. Дори обмислям вариант за слагане на фасети на здравите ми предни зъби (имам малки пломбички от вътрешната страна, които не се виждат), за да се изравни цветът с този на коронките. Не знам кой би бил най-оптималният вариант от гл. т. трайност/качество и естетика. Преди да поставя коронките, които са върху умъртвени зъби имах надежди за подобряване на естетиката и решаване на проблема с усмивката, които не се оправдаха. Вече започвам да се отчайвам, моля за помощ.     

# 371
  • Мнения: 547
Препоръчайте добър специалист по бондинг за София.

# 372
  • Мнения: 9
Преди три месеца ми сложиха порцеланови фасети на всички горни зъби, но все още имам болки на някои от тях. Стоматоложката ми каза, че е нормално, трябвало време за да се наместят. Аз обаче започвам да се притеснявам, че нещо не е наред. За съжаление, не откривам никаква информация по въпроса в нито един сайт. На повечето места се обяснява процеса по изработката и поставянето, но никой не пише какво да очакваме след това. Confused Ще съм благодарна, ако някой сподели от личен опит.

# 373
  • Варна
  • Мнения: 334
Преди три месеца ми сложиха порцеланови фасети на всички горни зъби, но все още имам болки на някои от тях. Стоматоложката ми каза, че е нормално, трябвало време за да се наместят. Аз обаче започвам да се притеснявам, че нещо не е наред. За съжаление, не откривам никаква информация по въпроса в нито един сайт. На повечето места се обяснява процеса по изработката и поставянето, но никой не пише какво да очакваме след това. Confused Ще съм благодарна, ако някой сподели от личен опит.

Не е нормално да имате болки в зъбите след поставяне на фасети и те да продължават вече три месеца, Потърсете второ мнение.

# 374
  • София
  • Мнения: 1 998
Препоръчайте добър специалист по бондинг за София.
Аз имам същия въпрос Peace

Общи условия

Активация на акаунт