страх ли ви е

  • 2 868
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
къде, дали, как и с кого, много често си задавам тези въпроси Tired

# 16
  • Мнения: 2 448
Страхувам се от това, че ще остарея, но пък го предпочитам от това да умра млада без да съм видяла детето си пораснало.

# 17
  • Мнения: 4 733
С хората, които обичам ми е все едно къде точно ще старея. С по-голяма пенсия или с по-мизерна ако съм сама сред нищото и сред никого, ще ми е все тая дали хладилника ми е пълен или не толкова.

# 18
  • Мнения: 5 710
Не. Не ме е страх. Нито от старостта, нито от смъртта. Страх ме е само да не съм сама.

# 19
  • Мнения: 1 447
     Не съм се замисляла до сега над този въпрос. newsm78



Не ме е страх от това къде ще остарея.
Вълнувам се по-скоро от това дали и как ще остарея.
Като гледам в какъв стресов живот живеем ще се радвам да стигна до старини.

# 20
Мен ме е страх изобщо да си помисля за това!
Няма здравна политика, няма култура в обществото, няма и подобаващи пенсии за да остарееш и да се чувстваш добре.
Иначе начини има - баба ми е над 80 години, но се събира в група  ветерани - спортисти, където хем спортува, хем поддържа добри социални контакти. И по заведения ходят и купони си правят, а понякога и състезания печелят.  newsm44

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не ме е страх къде ще остарея, важното е кой ще е до мен Wink
И мен така.
Страх ме е да не остарея сама.От това май най-много се страхувам... Tired

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не вярвам на изказванията "не се страхувам от старостта и смъртта", във всеки човек е заложен този страх.

# 23
  • Мнения: 1 212
Не вярвам на изказванията "не се страхувам от старостта и смъртта", във всеки човек е заложен този страх.
Първосигнално бих се съгласила абсолютно с тебе ...
НО ... се присетих как преди 10-15-20 години и аз съм правила такива изказвания.
И то с пълното съзнание, че го мисля .
Човек интуитивно усеща сякаш докато е на определена възраст, че има къде къде по-важни неща да преживее и върху , които да мисли.... така, че смъртта и старостта му се струват последна спирка : в смисъл
"Да стигна до там!"
Не изключвам обаче и да е общ мироглед и въпрос на съзряване  Peace

# 24
  • Мнения: 13 512
Не, не ме е страх, изобщо не си задавам такива въпроси.

# 25
  • Мнения: 3 268
Аз пък се страхувам,че няма да остарея.Всеки ден се моля на Бог да ми даде живот да отгледам дъщеря си,Да видя как децата ми стават родители и да се порадвам на внуците.

# 26
  • Мнения: 3 423
Единственият начин да не
остареем, е да умрем млади.

# 27
  • Мнения: 743
Всеки ден се моля на Бог да ми даде живот да отгледам дъщеря си,Да видя как децата ми стават родители и да се порадвам на внуците.


И аз така Praynig Peace

# 28
  • Мнения: 3 929
В момента изобщо не ме страх. Но определено повече ме вълнува как ще остарея и дали изобщо ще остарея, отколкото къде ще стане това.
Много бих искала да отгледам детето си и да се гордея с него, да се радвам и на неговия семеен живот, но...

# 29
  • Мнения: 750
Понеже не знам какво е да си умрял, не се страхувам.
Човек не знае къде ще го "отвее вятъра", та за това не мога от сега да се притеснявам къде ще остарея, но истински се страхувам, че може да съм жива и неспособна (болна) и че може да ме няма, а децата да са още малки и да имат нужда от мен.

Общи условия

Активация на акаунт