мамите с деца, как си намерихте работа?

  • 10 254
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 897
Вероятно е въпрос и на късмет. Просто случих на хора.
Работното ми време е от 8.00-17.00 и засега работодателите ми се отнасят с разбиране към честите ми отсъствия, заради боледуванията на детето.

# 16
  • Мнения: 5 370
Аз имам и друго обяснение за това защо не се вземат болнични, не само за деца, а и въобще.
Случи се така, че боледувах по 2-3 дена в няколко последователни месеца. Ами познайте ...... вече си изгубих дирите на болничните, за кой съм взела, за кой-не. На мене не ми пука особено за 70-80 лева, да рвчем, но има хора, за които и 30 лева на минус-които не се знае кога ще ги вземеш-са много.

# 17
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
когато бях с едно дете и се налагаше да оставам до по-късно / почти всеки ден  Mr. Green / ми помагаше една съседка, естествено срещу заплащане /. Но сега децата са 2 , а и малкото е голям дзвер. Laughing
освен това за себе си съм решила - аз да си прибирам децата и аз да си гледам в събота и неделя.
Нямам угодия...

# 18
  • Sf
  • Мнения: 978
Ако си стажант, колко очакваш да получаваш? Нали отиваш да се учиш, един вид.

По първата обява - по-добре е, че са си написали хората. Те знаят за каква работа става дума, вероятно наистина не е подходяща за майка с деца. По-добре ли ще е да те вземат и ти след два месеца пак да си търсиш работа?

След като ти липсва квалификация, по-добре стажант за двеста лева и след половин година - нормална и добре платена работа като счетоводител.

# 19
  • Мнения: 47 991
Намерих случайно по обява
и аз ползвам отпуск за всяко излизане, както и често вместо болничен, жена ми прибира децата и така...
трудничко е понякога, но съм доволна засега
За 200 лева мисля че не си заслужава изобщо да почваш...ако не е временно и очакваш голямо развитие във фирмата

# 20
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Да, добре са направили, че са си написали изискванията.
Аз лично имам стаж, и в счетоводна кантора съм работила. Знам за какво става въпрос и точно за това ми се струва малко 220 лв. Може и да не съм права.

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 15:50 от galuni

# 21
  • Мнения: 274
Явно аз съм изкарала късмет....спечелих конкурса за мястото си именно, защото шефът търсеше жена на възраст, семейно ангажирана и с деца. И наблюденията ми са, че все по-често ще става така. А обяснението е твърде просто - човек е много по-мотивиран да си пази мястото и да си гледа съвестно задълженията, предвид възрастта и промяната на психиката при жените след определена възраст - стават по-отговорни определено. Нищо лично към 18-19 годишните момичета, но...... Peace

# 22
  • Мнения: 673
  Аз не знам дали има още балъци /освен мен/ ,които да работят за 220 лв.  Това е поредната заблуда на широката общественост. Това е минималната работна заплата, върху която ти сключват трудовия договор и ти се плащат там осигуровки и данъци. Ами онези пари , които се дават на ръка, за които данъчните и ония от НОИ не подозират? Mr. Green...или може би се досещат,а? Thinking

# 23
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
rali, и аз попаднах на един такъв работодател - търсеше семейна жена с деца. Гледам че си от Варна....
Тъкмо ми предложи работа и разбрах че съм бременна с второто  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 4 965
Нямах проблеми с работата, защото имам стаж (вече 12 г.). Когато се родиха децата ми, вече 7 г. се бях занимавала с това и хората ме познаваха (областта на работа е специфична). По време на майчинството също не съм прекъсвала контактите и ангажиментите си. На 2-рия месец след майчинството смених работата си, а след още няколко месеца ме поканиха от друго място за по-добра длъжност. Колегите и шефовете винаги са се радвали на децата ми (даже по време на командировки - шефовете ме карат да звънкам вкъщи да видя как са децата), но пък и аз разграничавам личния и служебния живот - както вкъщи не пренасям служебните проблеми, така и не позволявам ангажиментите с децата да ми влияят на работата (намерила съм варианти да не отсъствам от работа и да мога да съм напълно отдадена, без от това да страдат децата ми). Пък и в областта, в която работя, се гледа далеч по-добре на семейните хора с деца (приемат се за по-отговорни и по-стабилни). Peace
А относно тези 220 лв. - вече не вярвах, че за квалифицирана работа продължават някъде да плащат такива "суми"...

# 25
  • Мнения: 2 220
Много трудно, честно казано. Сегашната си работа я намерих след половингодишно ходене по интервюта, където основна тема на разговора беше кой ще гледа детето (не на всички, но на повечето беше така, наистина). Вярно е, че не съм супер-квалифицирана, но съм кандидатствала според възможностите си, все пак. Когато кандидатствах за настоящата си работа, не обелиха и думичка за детето. След време попитах как така, защо - отговориха ми, че са преценили, че предпочитат човек, който ще си върши работата, а болничните могат да ги преживеят, ако не се злоупотребява. Така че има и такива. Но с 2 деца и без солидни опит и знания, не си го представям...

# 26
  • Варна
  • Мнения: 261
Явно съм имала късмет.Първият път по обява си намерих работа и нямаше значение,че имам дете-стига да не злоупотребявам.След това реших да я сменям,ходих на няколко интервюта и най-учудващото за мен беше,че за повечето шефове също нямаше значение това.Тогава/преди година/ от две места ми се обадиха да започна.Избрах едното и наистина нямам проблеми.Когато се наложи отсъствам,за щастие това е рядко.
Скоро пак ходих на интервю за нова работа и пак същото."Няма значение,че сте с дете.За нас това не е проблем."- явно наистина съм късметлийка. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 168
Бих искала да се върна към началото на темата, където се изразяват много емоционални мнения и да изкоментирам няколко неща:
1. Тези обяви според мен, нямат нищо общо с държавата. Точно държавните институции са тези, при които най-свободно можеш да ползващ болничен. С това не казвам, че харесвам Масларова или политиката и - точно обратното но по други причини.
2. Смятам, че човекът, пуснал обявата е бил достатъчно честен да си прецени, че не го устройват честите отсъствия, може да е свързан с характера на работата. Казвайки го, ще спести и своето време и времето на кандидатките майки.
3. Понеже съм работила в офис на управител на фирма, мога да се поставя и от другата гледна точка. Трябва да ви кажа, че има страшно много служители, които злоупотребяват. И след няколко такива, като се напари, ще иска ли..? Това, че аз и вие конкретно не сте такива хора, не значи че ги няма. Повече от половината хора, гледат да изкръшкат, изклинчат и да се скатаят колкото може повече. 

# 28
  • Мнения: 24
Работя в агенция за подбор на персонал и трябва да ви кажа, че срещаме голям проблем с работодателите. Наистина все още се търсят само млади момичета с "приятна'' външност, без семейни ангажименти или по- точно без деца. По всякакъв начин се опитваме да убедим работодателите, да не дисквалифицират от интервюто майките с малки деца, но да ви призная е много трудно. Често прибягваме до трикове, в полза на мамчетата, с цел да заблудим шефа. Лично аз съм стигала до там, да представя на интервю само един кандидат- майка с дете, за да няма възможност работодателят да направи друг избор, под предтекст, че тя е най-подходящата. Но нещата ще се оправят.

# 29
  • Мнения: 4 965
... Лично аз съм стигала до там, да представя на интервю само един кандидат- майка с дете, за да няма възможност работодателят да направи друг избор, под предтекст, че тя е най-подходящата. ...

А тя наистина ли беше най-подходящата за тази длъжност или ти реши да й направиш услуга? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт