мамите с деца, как си намерихте работа?

  • 10 275
  • 98
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 518
Заради детето работя на държавна работа. Заплатата ми не е висока, но не се притеснявам ако се наложи да ползвам болнични. И най вече работното време ме устройва да си я водя и прибирам от градина без да се притеснявам, че ще закъснея.
И аз съм така и не съжалявам. Peace Вярно, че работя за чест и за слава, но има и по-важни неща от парите все пак. Спокойствието и сигурността за мен и детето са по-ценни от всичко и не бих заменила държавната работа с работа в частна фирма да речем.
Препоръчвам на повечето майки, ако имат възможност да започнат държавна работа, да не пропускат възможността си.

# 61
  • Мнения: 5 370
Благодаря за препоръката, със сигурност няма да се възползвам. Стигат ми 6- 7 години държавна работа. Mr. Green
Десита 12345 - в момента съм на етап аз да избирам. Доживяхме го и това, дам.

# 62
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 608
Лесно си намирам /става въпрос за София/, но съобразно с това, че имах дете /а сега две/, работих няколко години на държавна работа, а сега в голяма фирма, като никога не съм имала проблем за това, че имам деца. Което не означава, че съм била особено удовлетворена от това, което работя. Ако не бях ангажирана, бих потърсила и по-добри варианти.

# 63
  • Мнения: 6 999
Жоз, мисля, че извън нашата сфера не е толкова лесно да се намира работа, че и да избираш Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 5 370
Жоз, мисля, че извън нашата сфера не е толкова лесно да се намира работа, че и да избираш Rolling Eyes
Грешиш, Ео, грешиш. Глад има във всевъзможни сфери. Моя близка ми сподели,че отпуската и е под въпрос, защото си нямат трети човек.....иде реч за спедиция.

# 65
  • Мнения: 24
Десита,
много си права според мен. Само да споделя, че според мен, на доста майки им се налага по финансови причини да започнат работа преди да са достигнали тази емоционална зрялост и може би това ги подтиска и им пречи на самочувствието и увереността.
Пък и си мисля /поне при мен е така и поне за сега/, че както една жена винаги се съмнява и не се чувства готова да стане майка до момента на раждането, така и няма да се чувства напълно готова и сигурна че иска да се отдели от детето и да започне работа.

И аз смятам, че когато на една майка й се налага да се върне на работа по време на майчинството, само поради финансови проблеми, съвсем не й е до емоционално равновесие, мотивация и психическа нагласа. Разбира се, е пред нея стои един въпрос- по- голямата заплата.
Може би нетрябва толкова да мислим, а просто да се опитваме да се вслушаме в своето сърце и женска интуиция.

Последна редакция: сб, 07 юни 2008, 23:58 от desita12345

# 66
  • Мнения: 168
Ох, скоро и аз ще трябва да боря този проблем.
Има ли мами, намерили си работа към 4уждестранни компания в София? Доволни ли сте от условията, бенефитите, заплащането?
Аз съм с диплома от хуманитарна специалност в СУ и прили4ен английски след няколко години в САЩ. Дали имам шансове да си намеря сравнително бързо работа в София? Имам намерение да търся по обяви.
Важна ми е тази информация, защото се връщаме с две малки деца и все ще трябва нещо да се папа.

# 67
  • София
  • Мнения: 605
Цитат
И аз съм така и не съжалявам.  Вярно, че работя за чест и за слава, но има и по-важни неща от парите все пак. Спокойствието и сигурността за мен и детето са по-ценни от всичко и не бих заменила държавната работа с работа в частна фирма да речем.
Препоръчвам на повечето майки, ако имат възможност да започнат държавна работа, да не пропускат възможността си.
и аз като вас Peaceпредстои ми септември да се върна на работа ако ни приемат на ясла, изобщо не искам да се връщам там, мога да си намеря в някой офис за повечко пари, но засега няма как Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 605
Цитат
Аз съм с диплома от хуманитарна специалност в СУ и прили4ен английски след няколко години в САЩ. Дали имам шансове да си намеря сравнително бързо работа в София? Имам намерение да търся по обяви.
Важна ми е тази информация, защото се връщаме с две малки деца и все ще трябва нещо да се папа. 
с перфектен английски работа колкото искаш в София. За заплащането обаче мога  да кажа,че е доста разнообразно, можеш да си намериш и за 400 лева (учителка да речем в училище-държавно или частно), можеш и по разни офиси, фирми и т.н , където може да получаваш и над 1500-2000 лева. За мен това са мноооого пари, а за стандарта на който си била до сега са нищо, но такава ни е държавата Crossing Arms

# 69
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много хубава тема. И ного хубави съвети най-вече за готовността, нагласата и мотивацията. Наистина дискриминират, макар да е глупаво, защото разумната жена може да предцени дали дадена работа и е по силите и а бъдещите й бременности са с една по-малко Simple Smile. Ако когато кандидатствате знаете какво можете и какво не можете да приемете и съответно дадете, децата нямат значение. Дори за работодателя. освен ако не е много умен като в Ерин Брокович Wink

Припомнихте ми как последнмя ми работодател елегантно се увери че нямам пречка да работя под формата на деца /понеже беше явно че съм семейна/. А аз имах - на 2 - и получих работата.

Попита готова ли съм да бъда преместена в друг град в процеса на кариерното си равитие. Естествено не се колебах и смело казах "да". Не излъгах, - ако това което ми предлагат си струва, бих се преместила, ако не, не бих го приeла.  Оказа се, че такива премествания далеч не са практика във фирмата Wink


Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 17:23 от арт мама

# 70
  • Мнения: 958
Според мен самочувствието на една жена, която е седяла повечко години в къщи, спада. Имам предвид самочувствие на професионалист. Почва да се притеснява, тези години, които е отсъствала, колко ли неща са се променили. И напълно основателно, аз след 9 месеца, бях изпуснала много, професионално. От друга страна, всички знаем че не е лесно да си майка, и в този период жената придобива доста умения Wink Аз се научих да бъда по-организирана, концентрирана, да използвам всяка свободна минута, за да свърша работата която имам. И да бъда на поне 10 места едновременно, да правя поне още толкова, без да се затормозя.
Ако аз съм работодател, ще предпочета една майка, пред едно не раждало момиче, дори да поема риска, да отсъства, по болест.
Ако компанията е голяма, работодателя е коректен, той ще и помогне да навлезе, и да докаже че е професионалист. Моят съвет е търсете си работа в стабилни компании, и задължително преди да приемете офертата, проучете фирмата.  Peace

# 71
  • Мнения: 4 965
...
От друга страна, всички знаем че не е лесно да си майка, и в този период жената придобива доста умения Wink Аз се научих да бъда по-организирана, концентрирана, да използвам всяка свободна минута, за да свърша работата която имам. И да бъда на поне 10 места едновременно, да правя поне още толкова, без да се затормозя.
Ако аз съм работодател, ще предпочета една майка, пред едно не раждало момиче, дори да поема риска, да отсъства, по болест.
Ако компанията е голяма, работодателя е коректен, той ще и помогне да навлезе, и да докаже че е професионалист. Моят съвет е търсете си работа в стабилни компании, и задължително преди да приемете офертата, проучете фирмата.  Peace

 newsm10

# 72
  • София
  • Мнения: 17 592
чета обяви за работа, но нещо все не ме устройва...или работата е до 18-18.30, или се работи в събота....
http://jobs.bg/f497390 - тези поне директно са си написали, "без ангажимент с малко дете"
а тези пък дават цели 220 лв...
http://jobs.bg/f497337
Никой никъде май не иска майки с две деца, дето нямат баби....

Ref.No 111
Описание и
Изисквания склад на едро ядки КЕРПИ . описание: динамична работа с компютър и клиенти , набиране на заявки и фактури , следене на складовата наличност , обслужване на клиенти.Работно време от 8 до 16ч събта до 13ч.
Изисквания:кандидат с висше образование,може и студент/ка задочно с добра компютърна грамотност и математически способности.
Категория Администрация
Тип Работа Пълен Работен Ден,
Постоянна
Ниво Административен и помощен персонал
Населено Място Варна / Област Варна / България
Дата 05.06.2008
Тип Free
Заплата от 500 до 700 BGN на Месец 
 
Адрес варна , района на зеленчукова борса. ул акд Курчатов 1
Email За да кандидатствате използвайте бутона "Кандидатствай по тази обява"
 
Организация АЛФА 07 ЕООД
Тип на
Организацията Фирма / Организация

Директно търсеща служители.
 
Къде пише нещо за малки деца!? Аз виждам работа със средно 6.6 часа работен ден... Вярно, че има работа в събота, което е неудобно, но пък другите дни се свършва в 16 вместо в 18, както би било при 5дневен работен ден...

# 73
  • Мнения: 2 563

 
Къде пише нещо за малки деца!?

Вече не пише, защото някой ги пусна на КЗД.  Wink

# 74
  • Мнения: 9 814
А има ли майки без деца?!

Общи условия

Активация на акаунт