"Ужилени" от таксита

  • 3 024
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 183
Веднъж ми се е случвало да се кача на такси,което на км. взимаше 3 или 4 лв.,сама си бях виновна,че не погледнах,е разстоянието не беше голямо и платих 15-20 лв.,но все пак кой ми е виновен,че се качвам без да гледам,то ясно си беше написано

# 16
  • Мнения: 505
За съжаление има и таксита, на които не пише въпросната цена и возят за 5 - 6  лв на километър. Мъжът ми е чужденец в България(София) и редовно му се случва нещо подобно. Веднъж му баха искали 20 лева от Бъкстон до НДК - той май ги беше платил, ама беше казал на въпросния бакшиш(то друго име за такъв няма), да не се чуди ако му се случи нещо лошо по време на работа. Съответно човекът го беше напсувал.  Wink Много са мили някои от таксиметровите шофьори, но според мене ще бъде така докато не се научим да спазваме законите.

# 17
  • Мнения: 5 370
Тази тема е нищена неведнъж. За различните тарифи е ясно-пазарна икономика, ок. Кофтито е, че има 3-4-5 мошенически компании, които използват части от логото на ОК Супертранс, правят си разни приблизително вариации и печелят от доверието на клиентите в основната компания. Тези изроди седят на най-възлови места, като Пирогов, Александровска болница, ЖП гара, където разчитат на неосведомени и свити хора от провинцията.Причината да не могат ОК да ги осъдят е, че не са ги запазили цялото лого като марка - справка- информация от техен шофьор. Возя се много често на такси и мога роман да напиша. И още нещо-като цяло "помпите" уж вече не се използвали. Обаче....все още ги има сред някои шофьори, които, обаче идеално преценяли на кого могат да му "надуят" сметката и кой си знае перфектно маршрута колко му стъпва.
 та това е.....ако имате въпроси-питайте. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 821
Е, в крайна сметка журналистите са платили 40лв. До там стигнал пазарлъка.
И аз знам за тези мнимите ОК Супертранс. За мен, която не пътувам често до СФ и не им знам логото и как са изрисувани, и телефона, като нищо е възможен този сценарий. Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 5 877
Ами знам, гледам и пак попадам.
Има някои, на които са разменени дневната и нощната тарифи. Гледаш на мястото за дневна, там се мъдри позната сума, мяташ се и хайде - ама там пише нощната, а дневната е с лев нагоре - написана вдясно.
Или цената за минута престой на мястото на цената за км. Също мила картинка.
А преди няколко дена се бумнах съвсем без да гледам в едно такси, седнах, разтворих книжка, зачетох се, че бях в задръстване и валеше дъжд, и акто вдигнах очи...  ooooh!

# 20
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Нагли чичковци паричковци Twisted Evil
Ама и на вас никой не ви е крив, де блейте бре? Mr. Green

# 21
  • Мнения: 5 370
Е, в крайна сметка журналистите са платили 40лв. До там стигнал пазарлъка.
И аз знам за тези мнимите ОК Супертранс. За мен, която не пътувам често до СФ и не им знам логото и как са изрисувани, и телефона, като нищо е възможен този сценарий. Rolling Eyes


Приемаш ли един безплатен частен урок от мене?
Оригиналните Супер транс имат реклама на ПИБ на вратите си. Номерът им е 9732121 и НИКАКВА друга вариация (има 0878 972121, има 9721212, имаше и още едни. )Има комбианция от СуперШанс, АвтоТранс, и т.н. И най-важното-тарифата е 0,59 ст/км.
Не вземай никога такси в движение, особено ако бързаш и си късогледа, щото те на това разчитат. По-добре си навий стотинки от телефона и поръчай на централата. Пускат след това СМС след колко време и коя кола ще дойде.

# 22
  • Мнения: 2 821
Е, в крайна сметка журналистите са платили 40лв. До там стигнал пазарлъка.
И аз знам за тези мнимите ОК Супертранс. За мен, която не пътувам често до СФ и не им знам логото и как са изрисувани, и телефона, като нищо е възможен този сценарий. Rolling Eyes


Приемаш ли един безплатен частен урок от мене?
Оригиналните Супер транс имат реклама на ПИБ на вратите си. Номерът им е 9732121 и НИКАКВА друга вариация (има 0878 972121, има 9721212, имаше и още едни. )Има комбианция от СуперШанс, АвтоТранс, и т.н. И най-важното-тарифата е 0,59 ст/км.
Не вземай никога такси в движение, особено ако бързаш и си късогледа, щото те на това разчитат. По-добре си навий стотинки от телефона и поръчай на централата. Пускат след това СМС след колко време и коя кола ще дойде.

Благодарско! Hug

# 23
  • Мнения: 2 386
Хм, аз ще разбуня духовете.
Преди две години с баба ми излизаме от Александровска болница. Аз живея в София и познавам копърките..уж. Та, засилвам се към едно абсолютно натурално ОК такси, от което се подава шофьора и ми казва, че бил повикан вече, но колегата от тяхната фирма точно отзад е свободен. Качваме се ние набързо, разчитайки на думите за ''колегата'' и в този момент усещам, че нещо не е както трябва. Тарифите уж случайно са паднали м/у стълкото и колата. Питам за цената, той пали и ми казва ''виж сама''. Със запалването виждам космически цени и му казвам да не тръгва и че ''колегата'' му ме е подвел, а той ми задърпа чантата и си поиска 2.60 първоначална тарифа.
Баба ми се притесни, аз бях по-бясна на ОК, отколкото на дивака и му броих всичките си жълти стотинки, като го замерих с тях.
Отвън, бясна потърсих ОК шофьора, който, естествено, липсваше...
Баси комбинативната игра, не съм вярвала, че и така стават нещата.

# 24
  • Мнения: 467
По повод ментетата и логотата... Онзи ден ми направи впечатление такси със силно наподобяващи на 1280 лепенките. И като фирма - "Такси-Це-Експрес" ( оргиналът е Такси-С- експрес") адресът беше бул."Арсеналски" някой си номер... за сравнение - трябва да е "Житница"... някойси номер.. Цени не можах да видя, но и туй ми беше достатъчно...
Парила съм се, но за малко разстояние и понеже имам навика да се джверя в апарата, навременно слязох, преди да се озова в крива ситуация.

# 25
  • Мнения: 1 910
защо се полу4ава такава разлика в тарифите? няма ли някакви базови цени, както другаде! леле, след месец ще пътувам по маршрута  на журналистката, да ми яко дупето!

На Аерогарата има вече цели две редовни фирми. На самия изход си имат стоянка. Само те могат да спират там и никоя друга. Ако се качи човек там - няма да има проблем. На самото летище фирмите имат офис. Може да се направи поръчка, ако на стоянките няма таксита, първото дошло ще е за поръчалия.

Явно въпросната журналистка доста се е отклонила от стоянката. Или просто не й се е чакало да дойде такси - понякога при много кацащи самолети се случва. Но най-вече я е мързяло да гледа.

П.С. Мразя да ползвам таксита...

# 26
  • Мнения: 5 370
Хм, аз ще разбуня духовете.
Преди две години с баба ми излизаме от Александровска болница. Аз живея в София и познавам копърките..уж. Та, засилвам се към едно абсолютно натурално ОК такси, от което се подава шофьора и ми казва, че бил повикан вече, но колегата от тяхната фирма точно отзад е свободен. 
Със сигурност ти казвам, че ОК-ят не е бил оригинален, тоест, този, който ти е предложил колегата си. Те се мразят помежду си, така че е невъзможно истинско ОК такси да те прехвърли на другия. Все е имало някой детайл, който ти е убегнал.

# 27
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
уинди, мерси, много полезна информация за нас ,дето софия я виждаме на няколко години по дестинацията аерогара-автогара!сега ще се оглеждам за тези фирми! Hug

# 28
  • Мнения: 2 386
Жоз, беше си ОК. 100%. По-скоро са били шуробаджанаци по стоянка, знам ли.. Дребни далавери, това не пречи двете фирми да са си конкуренция..

# 29
  • Мнения: 5 370
Мммм.....да, може и такъв номер да е бил. А може и да е друго.
Веднъж пътувах с един ОК, редовен, който ми сподели, че си има друго, подопечно такси, дето е на другата тарифа. Може това да е бил подобен случай.
Абе каквото и да е-АПЕЛИРАМ-навийте си стотинки от ГСМ-а и наберете такси компания, като уточните къде се намирате. Така можете да си спестите наистина големи мизерии.

Общи условия

Активация на акаунт