Колко 4есто су4ат (су4еха) бебетата ви на 1 месец?

  • 2 057
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 401
Честито бебче!   bouquet

Каби на тази възраст сучеше почти нонстоп - поне така ми изглеждаше тогава.  Simple Smile Висеше ми постоянно на гърдите, заспиваше, събуждаше се с рев и т.н. Някъде към втория месец постепенно увеличи интервала между храненията и горе-долу засичах 2 часа. Това продължи доста дълго време, но докато не засилих захранването (имам предвид с въвеждането на 2 смесени хранения за деня), Каби все още сучеше през 2-2,5 часа.  Simple Smile

Не се тревожи излишно! Бебенцето ти е още съвсем мъничко! Води се по него, кърми на поискване и всичко ще е ОК! Все още сте в период на свикване, опознаване и ориентиране в обстановката.  Wink   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 479
Леле като ви гледам отговорите, май не трябва да се притеснявам....ама като 4е ли тайни4ко се надявах да разреди храненията по-скоро, 4е тия 2 4аса и нищо не мога да свърша за себе си...

Забелязвам и друго, преди 1 седмица су4еше много набързо по 5 мин и свършва, а сега виси доста време на гърата, както в на4алото (след раждането), но не су4е активно, а просто си виси и така пак огладнява след близо 2 4аса...

Ами ще се опитам да се нагодя на този ритъм и ще го 4акам той сам да си разреди храненията някой ден  Praynig

Послушах съветите на една от мамите да го кърмя като е сънен и е доста по-добре като вариант, завършва си кърменето спокоен

# 17
  • Мнения: 5 401
Уший си слинг или си купи. Можеш да поставяш бебчето вътре и така да си вършиш някаква работа, докато то спинка в теб или суче!  Wink

# 18
  • Мнения: 1 479
Да ,ве4е си поръ4ах слинг (шал) и се надявам с него да е по-леко....

# 19
  • Мнения: 6 713
В началото сучеше много често, горе-долу на 2-3 часа, случвало се е да огладнява и по-бързо. След като направихме 1 месец вече се храним по около 6-7 пъти на ден, но има периоди, в които яде много повече - чела съм, че е някаква криза на растежа и бебето изисква по-често хранене.  newsm78

Въобще процедирам така - ако е гладна давам да папка независимо от това колко време е минало от предното хранене Peace Peace

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Абсолютно подкрепям мнението на ЛУРДЕС;и при нас беше така.Сега суче на 3-3 1/2 часа ,а от 22 до 6 спинка.Успех в кърменето по-нататък.Аз не съм се опитвала да му създавам режим.Бебето най-добре си знае,а всеки миг,прекаран в кърмене за мен си остава безценен.

# 21
  • Мнения: 3 929
Радвай се на това, че иска да суче. Щом го кърмиш на поискване, нормално е да иска да си цока по-честичко. Моят син беше така, въпреки постоянните натяквания от страна на майка ми, че детето трябва да се кърми под определен час. Понякога имах чувството, че не спира да цока. Всяко нещо отминава с времето си. Щом е кърмен така, имай предвид, че ще те буди и нощем и то по няколко пъти, така че се въоръжи с търпение. Ако не искаш така, създай му режим.

# 22
  • Мнения: 695
И аз в началото кърмех на около 2 часа денонощно. Случвало се е да кърмя и на 1-1,30 ч.

И аз таka. Но от 2-3 седмици вече бебка спи по 6 часа нощем, смили се над мен милото Grinning. През деня пак суче на 2 часа и така честно казано ми е спокойно, защото не и давам вода и си мисля, че ако суче по-рядко може да не приема достатъчно течност.

# 23
  • Мнения: 1 691
Денонощно на около 1-1,5 час по 1 час, след което 20-30 мин почивка и а-айде отново на цицата  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 8 242
Нон-стоп буквално.. Денонощно.
По 1 час .. през 1/2-1 час  Crazy .. спеше, будуваше.. все на цица.. И памперса така съм му сменяла.. Откачена работа..
Поне 1 път на ден ме къпеше с кърма - блузи, чаршафи, всичко беше мокро, ама мокро..
Аз все си мислех, че не му стига кърмата..
Наддаде 2 кг..

# 25
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моето бебе се хранеше 7 пъти на денонощие, когато беше на 1 месец.

# 26
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
през деня сучеше на всеки 3 часа,а през нощта на 4 часа. Peace

# 27
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Моят син от болницата докъм 3-4 месечна възраст почти не е спрял да ми виси по гърдите. Нямаше начин да преброя по колко пъти на ден се храни; това беше неспирен процес. Заразрежда кърменията, като започна да се интересува и от други неща, освен от оцеляването.
Слагай го на гърда винаги, когато иска, и се наслади на този спокоен и хубав период на близост с бебето. Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 1 428
Аз давах само изцедена кърма на 2 часа.

# 29
  • Мнения: 1 121
Напълно нормално е. И моят син беше така, а на моменти сучеше през 30-40 минути. Бяхе като скачени съдове през първите 4 месеца Laughing

Общи условия

Активация на акаунт