Млечна кухня

  • 4 410
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 947
Ами във въпроса се съдържа и отговора - желателно, а не задължително! 

# 16
  • София
  • Мнения: 4 588
Въпросът ми беше 'Какво дават в кухните за след 6 месеца?', а не дали е задължително или желателно захранването след 6-я месец, така че отговор така и не видях. Wink

# 17
  • Мнения: 3 314
при нас дават картофено пюре със зеленчуци, манджичка с ориз , риба , кисели , кремчета , грис ,мляко с ориз .....  и е много хубаво яденето  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 44 122
Часните кухни обикновенно се водят за деца над годинка.
Държавните не млечни, а нормални си се водят - след 10 месеца.

# 19
  • Мнения: 19 302

Да, изискването на кухнята в нашия квартал е 30 бурканчета и 60 капачки.


За тях пластмасови кофички няма ли ooooh!

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011

Да, изискването на кухнята в нашия квартал е 30 бурканчета и 60 капачки.


За тях пластмасови кофички няма ли ooooh!
Няма.  Grinning  Моят син е само на частни кухни и там храната е в еднократни опаковки.

# 21
  • Мнения: 7 947
В нашата частна кухня /носят ни храната вкъщи всяка сутрин/ е в бурканчета Wink

# 22
  • Мнения: 2 100
От Варна съм и тук никой не ме е питал на колко месеца ми е детето (това за държавните кухни), нито ми е искал документ. Ако искам и на 1 месеца ще му вземам. Странно защо навсякъде е различно, няма логика  Rolling Eyes Пък и чак  документи да искат  newsm78

# 23
  • Мнения: 884
Аз съм от Горна Оряховица, кухнята предлага кисели и зеленчукови пюрета, млечна /преходна/ супа, и супа и манджичка за най-големите. Има препоръчителен план за захранване с различните видове ястия, окачен на вратата, но няма никакви ограничения в записването. Всичко е по преценка на родителя.А бурканчета си носим всеки път, пълнят ги на място .

# 24
  • София
  • Мнения: 8 932
От Варна съм и тук никой не ме е питал на колко месеца ми е детето (това за държавните кухни), нито ми е искал документ. Ако искам и на 1 месеца ще му вземам. Странно защо навсякъде е различно, няма логика  Rolling Eyes Пък и чак  документи да искат  newsm78
Искат документи, защото кухнята е субсидирана от общината  и е определна за тази възрастова група (от 10 месеца до 2 години и 6 месеца при нас). Искат и документ от GP-то за алергии. В частните кухни си плащаш всичко, така че там нищо не искат.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 122
На нас и в Джуниър ни искаха миналата година бележка за алергии....и за мен това е нормално.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
В нашата частна кухня /носят ни храната вкъщи всяка сутрин/ е в бурканчета Wink
Хер? Май само тя е в бурканчета.

# 27
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
в нашто Търново кухнята е от 4-5 месец - 1 група, аз от няколко дни записах детенце в 2-ра група  Peace

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
В София няма такива кухни. Те са практика само в провинцията. Тук кухните са от навършени 10 месеца.
точно така Peace

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Изобщо не ми се струва нормално да се записва 6 месечно бебе на детска кухня. За по- малко е някакъв абсурд.
Моето мнение е, че деца под 1 годинка не е приемливо да се хранят по този начин.
Приветствам решението на държавните кухни в София за минимална възраст 10 месеца + изискване на мед. бележка за алергии. Peace
 

Общи условия

Активация на акаунт