Първокласници във ваканция/17/

  • 34 877
  • 261
  •   1
Отговори
# 240
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
то и на нас не са ни давали списъци,но при последната родителска среща госпожата каза какво ще ни трябва за тази учебна година.не знам само как ще учим немски!той на българския яде букви....................... book

# 241
  • Мнения: 511
то и на нас не са ни давали списъци,но при последната родителска среща госпожата каза какво ще ни трябва за тази учебна година.не знам само как ще учим немски!той на българския яде букви....................... book
нелли,вие немския език като втори ли ще учите?В първи клас учихте ли език?

# 242
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
не,в първи клас не сме учили чужд език.при нас започват във втори клас.

# 243
  • Мнения: 2 439
Нели, за научаване на латинската азбука, независимо от чуждия език, са необходими тетрадки с ТШР. Азбуката се взема като българската и се упражнява по същия начин.

# 244
  • Мнения: 984
Имате ли информация за занималните в училищата дали ще останат. Днес ми казаха, че няма да има, но утре ще се знае със сигурност. Как е при вас

# 245
  • Мнения: 511
На нас още преди да свърши учебната година,ни казаха че ще има само една занималня за 5паралелки.Много са намалили персонала и няма възпитатели.Незнам какво ще ги правим,а и ще са цяла година 2 смяна newsm78

# 246
  • сред люляците
  • Мнения: 767
При нас със сигурност ще има занимални. Желаещите миналата година бяха много и децата ходеха на две групи. Сега не знам как ще е Thinking

# 247
  • Мнения: 2 241
Ех, дойде време да се сетя и аз, че имам ученик, бъдещ второкласник. Той утре се завръща от двумесечно изгнание при баба си и дядо си, не че страда от това, че е при тях, даже напротив. Сега за десетина дни трябва да влезе малко в ритъм, че обикновено си идва безумно разглезен.
Иначе свекърва ми е бивша начална учителка, така че съм сигурна, че е поддържала огъня поне колкото да не изгасне. Simple Smile

Прочел е казва вече 10 книги от списъка със 17 (нашата госпожа малко беше попрекалила), но това тепърва ще го установим. Но за 5 мога да гарантирам, защото ги прочете още през юни докато беше в София, ходеше на платена занималня и го държеше инерцията от училище.

Надявам се да има пак занималня и в нашето училище, защото иначе не знам какво ще го правим. А много ни вълнува и въпросът дали ще започват училище в 7.30 ч., защото в първи клас започваха в 8.30 ч., което за нас беше добре (фамилно не сме много ранобудни Simple Smile).

Още не знаем кога ще има родителска среща, чакаме включване.

# 248
  • София
  • Мнения: 6 210
И аз като Котка почвам да се сещам, че имам второкласник  Mr. Green До края на юли си беше под мой контрол, защото ходеше на лятна занималня, но след това мина на бабово-дядов съпорт, само една седмица през август бяхме заедно на моренце. Вече много ми е домъчняло за него!!! Като се чуем по телефона, все ми казва, че чете и пише, ама... ще я видя таз работа следващия понеделник  Whistling
Трябва да купя учебните работи - тетрадки, боички, пластилин и т.н. и да му подновя гардероба, че това лято доста се издължи Simple Smile Също така трябва да го снабдя с хубав панталон и ризка /може и сако/, защото сестричката ми ще се омъжва  Sunglasses.

# 249
  • Мнения: 511
Аз доколкото знам,при нас започват от 8ч.,но все още не съм сигурна, а и ние ще бъдем втора смяна и ще започваме от 13,30ч.

# 250
  • София
  • Мнения: 3 421
Моята щерка толкова е дръпнала на височина и килограми, че нищо не й става. Ама нищо!
Дано се задържи по-дълго топло времето, да имам възможност да понакупя неща в движение, а тя да си поноси поличките, роклите и подобни.
Вече ме пита какво съм й приготвила да облича за първият учебен ден. А аз толкова друга спешна работа имам, че това въобще не съм го мислила.

# 251
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
А моята не е помръднала на височина и килограми. Още и стават дрехите от миналата есен.

# 252
  • Мнения: 2 282
лелееее, като гледам снимките на Котката, виждам себе си... но не и детето си! Моята маймуна прочете само "Патиланско царство", но не и цялата "Патиланци" (дали не беше обратното?), разните приказки на Шарл Перо и в момента дочита "Приказки по телефона" на Джани Родари. За мен Джани Родари пише страхотно, но не съм убедена, че и тя мисли така. Изобщо, трудно ми е да я накарам да прочете каквото и да е насила. Иначе Уинкс клуб - списания и книжки, филми всякакви чете с бясна скорост. Но не и от списъка. Много и се нервя, на кого ли се е метнала такава, аз четях (и още чета) всичко наред... Но пък като се замисля, аз бях все с книжката, и това не е много добър вариант. Е, определено е по-добър от телевизора и компютъра.
А за мерки и теглилки - пораснала е щерката, но още не знам колко. Случайно и купих тези дни сукманче и есенно яке, та поне 2 дрехи ще има, дето да стават, совен анцуга. Добре ме подсетихте какво пазаруване ме чака...

# 253
  • Мнения: 56
Оооо, много малко ваканция ни остана ooooh!. Моят второкласник страшно се издължи, обаче е една кука.... много е слаб, но и нищо не яде де, както и да е... Имам една питанка от втори клас ли щяха да имат бележници? Вие знаете ли?

# 254
Привет на всички майки от 120 училище.

Общи условия

Активация на акаунт