АВГУСТовски надежди и мечти изпълват най-прекрасните ни дни

  • 16 356
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11
Привет и от мен,

Първо да блатодаря на Asija, Tsvetelinka и Ellle за помощта със снимките. Първите вече са качени,  от периода преди да стана като кит, но съвсем скоро ще кача и съвсем пресни Simple Smile.

По въпроса с отношенията ни с партньора.
Според мен мъжете се справят по-трудно с резките промени, а такива са и промените в периода на бременността ни. Те просто са по-неадаптивни от нас и това е факт. Дали се дължи на липсата на н-тия на брой хромозом или на исторически наслагвани обстоятелства това е без значение.
Не ме разбирайте погрешно, аз не толерирам нежеланието, а понякога и неспособността на мъжете за самооценка и самокритика, нито ги смятам за по-низши същества, недай си боже. Просто считам, че понякога искаме прекалено много от тях. Защото ако досега при една ситуация като тази с бучките в таратора, ние сме реагирали спокойно, то  фрустрацията или агресията в реакцията ни в момента ги обърква. И когато липсва друго обяснение (траен диалог между партньорите) те отдават това на хормоните и решават да изчакат този период да отмине. Понякога обаче е твърде късно.
Ето защо, тъй като в конкретния случай именно те са по-слабата слабата страна в тандема, другият партньор трябва да поеме със собствените си сили изкривяването, като подходи към ситуацията (а не към мъжа) с разбиране.
По този начин една конфликтна ситуация спира да бъде такава. Ясната визия за причинно-следствените връзки винаги помага да се намери правилния път. И няма значение кой е този който ще извади връзката от кризата. Важното е това да се случи. А това ще стане именно по пътя на диалога и споделянето (включтелно на несигурността и страховете ни). Ако реагираме ретроградно, като например изхвърлим таратора в кошчето, само ще затръшнем още една врата.

Разбира се това е мое лично виждане, което изобщо не претендира да бъде професионално, напротив.

Колкото до майчинството и мъжете, тава е такъв абсурд, поне оргатизирано по този начин, че освен като храна за вицове и остроумия едва ли става за нещо друго.

Малко повече се разпириказвах, но енергията ми тези дни напира ли , напира.
Весел и усмихнат ден на всички мами и кандидат такива.

Поздрави,

# 76
Здравейте момичета! Все чета, а не ми остава време да ви пиша. Това за "новата казарма" на татковците не е лошо, но едва ли ще го приемат. Нашият татко едва ли много ще помага, е по-добре е да не си сам. Да ви кажа днес ходих на консултация в 22 ДКЦ, акушерката винаги е много мила, така беше и днес, даже ме вкара при лаборантките без да чакам, за изследвания. Отвън чакаха най-малко 15 човека, освирепели!!! Така че има и хубави дни, за нас, лудите бременни - 5 години се каним с мъжа ми за второ дете! Въобще днес всички бяха мн любезни с мен и така съм щастлива - и в баничарницата, и в магазина! 
Новак съм още във вашите редици, ама ще наваксам Simple Smile)) Каката е на 5 г и 8 мес., в момента живеем в Гео Милев, тук работим и детето е на градина. Иначе сме в Овча купел, където ни чака...ремонт:(  Поздрави! Милена

# 77
  • Мнения: 3
Здравейте сладурки!  Hug
Ама какви са тези теми, които коментираме тука - някакви си мъже. Абе момичета вместо с напредването на бременноста да ви вълнуват хубави неща и да изпитвате приятни емоции вие се дерзаете с "марсианците". Я се хващайте в ръце! Какво друго ви трябва освен да си прегърнете рожбичката, ами нали тя ще стане вашата "вселена" и никакви извънземни от чужди планети няма да ви вълнуват. Казвам ви го, защото разпознавам себе си преди 6 години като чета постовете на bobito81 и Интрига. Знам, че ви е тежко сега, но се примирете, че няма връзката ви да е същата никога повече. Не си мислете, че и мъжете ви не са се "посрали" от шубе повече от вас! Може би Морска фея ще го обясни по-добре от мен, но само едно знайте - правете си взаимни компромиси! Когато родих Крис за благодарност моя мъж не ми говори 2 месеца, в резултат на което от стреса ми спря кърмата. Бях сама по цял ден с бебето, никой не идваше да ме види, защото приятелките ми бяха без деца и не знаеха какво се случва с мен в този момент, това придружено от убийствена следродилна депресия и 30 кг. отгоре, но вече без стърчащият корем.........е вярвате ли ми сега, че не ми се живееше!  Cry А сега е друго - просто с постоянство успях да си извоювам позиция в това семейство и чак сега получих признание от както сме заедно. Когато бях болна и трябваше да влизам в болницата за системи милия така беше глътнал граматиката, че само успя с влажен поглед да попита "Ами какво ще правим ние без теб през тези дни?" "Моля те остани с нас, че без тебе сме изгубени"........Е смятам, че съм си извоювала достойно положение и уважение и сега никой за нищо не ми противоречи, така че всичко с времето си. Абсолютно съм съгласна с постовете Асето и kovatcheva не само в едната страна е вината, винаги истината е някъде по средата. Желая ви много кураж да се справите с тези трудни моменти, защото знам, че е тежко, но след време на всичко ще гледате с насмешка, повярвайте ми! Пазете си бебетата!  Peace
Е тва за бащинството направо ме уби!  Shocked Как ще си оставя бебето в ръцете на марсианец и ще отида спокойно на работа  newsm78  #Crazy Тия да не са луди, ами нали ще го умори! Я по-добре ние да си ги гледаме, то в природата трябва да има някакъв баланс! Леле, направо не мога да повярвам, тия са луди!  #Crazy Тая Масларова ще влезе в учебниците по история с това предложение - сигурна съм!  newsm10 smile3532

# 78
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 648
Влизам набързо да взема отношение по темата за мъжете.
Аз съм се побъркала с тези колички, а той ми вика.
Да вземем от Била - цената е изгодна - само, 50 ст. алуминиева конструкция, поема много багаж....и доживотна гаранция. smile3515

За тази количка (http://www.onetreehill.nl/index.php?sub=2&sub2=1&sub3=2& … guage=OTH_text_UK) ми казаха, че била по-добра от Мутси-то дето харесахме, обаче не знам.. newsm12


Britt, тази страница нещо не се отваря, може ли да я поснеш пак или да качиш снимка на количката в албумчето или поне да ни кажеш коя марка е.

# 79
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен,мацки!  bouquet
Явно нашите "марсианци" продължават да ни ядосват #Cussing out
Аз ще се опитам да не се ядосвам вече за глупости,защото много си тормозя бебчето,а в крайна сметка излиза,че просто няма смисъл!Да са ни живи и здрави и бебчетата и татковците им,пък майната му на другото!Ще се опитам през оставащите ми бременни месеци да бъда спокойна и добра,за да не се роди бебка нервна и ревлива като майка си - дано за 3 месеца успея да залича лошите спомени от предишните 6 на неродената ми рожбичка! Бобито,не се ядосвай,моля те!Знаеш,че няма смисъл - отдай се на бебока,пък на таткото ако не му харесва яденето - ми да стои гладен тогава,а ма ха! #Cussing out То биви бива лигавщина,ама т'ва вече на нищо не прилича!Всеки път се убеждавам,че колкото повече се опитва човек да им угоди,толкова повече кусури намират-оооо,така ли?Я тогава стой гладен,та да видиш тогава бучки ли има в таратора и изобщо дали има нещо за ядене smile3513.Почвам вече да си мисля,че несъзнателно започват да ревнуват от детето и да се лигавят,за да ни привличат вниманието! newsm78.А ми ще се наложи да разберат и да приемат факта,че детето винаги ще е на първо място - та нали това е да бъдеш родител - да се отдадеш изцяло на грижите и отглеждането на наследника!Ако им го кажем обаче,ще ни обявят за луди и никога няма да си го признаят,точно защото не го осъзнават,а то е истина!Ох,хайде стига,че и аз изпаднах в няк'ви размисли и страсти, а трябва да чета... newsm78 . Дай Боже само да сме живи и здрави всички newsm17,пък човек се учи докато е жив-тепърва ни предстоят грижи и тревоги,радости и щастие,така че поне сега можем да се наслаждаваме на момента!
Ето линк на училището на "9 месеца",само че все още не са дали програмата за юни,а още стои тази за май

http://www.9m-bg.com/display.php?page=scool

Желая на всички лек и спокоен ден и се пазете от жегите(ако има начин),че днес ще бъде ужасно топло!
Изчезвам,че се олях Embarassed Извинете ме!

# 80
  • Мнения: 2
здравейте, искам и аз да взема отношение по темата за мъжете. Цял живот гледах как майка ми се беше превърнала в прислужник на баща ми, като независимо , че и тя ходеше на работа за същото работно време както и той, се занимаваше допълнително с чистене, пране , готвене, гледане на деца , а понякога и с организацията на ремонтите вкъщи. Баща ми се прибираше от работа, сядаше и си  вдигаше краката, като все имаше за нещо да се оплаче. Пък и майка ми никога не се е оплаквала, че и тежи, защото така са били научени едно време , че жените са длъжни да оправят цялото домакинство и да си гледат децата.
  Докато бях малка това не ми е правило впечатление, но като поотраснах малко започнах да се дразня и много пъти съм  правила забележки на баща ми  като вземе да се оплаква от сготвеното или от нещо друго. Казах си, че в моето семейство няма да допусна това да се случи и сега при нас всичко е на 50 процента. Мъжа ми много ми помага в готвене, чистене и всички други домакински задължения, не се оплаква от сготвеното , въпреки че аз не съм от най-образцовите готвачки  и понякога сама не мога да хапна то това което съм сготвила  Laughing , но цялото това отношение от мъжа ми  съм си го извоювала с много усилия и нерви в началото.  Всички / или почти всички / мъже са научени от майките си да сядат и да ядат на готово, всичко да им е изчистено , изпрано и изгладено и те да не се занимават с нищо, но от собствен опит знам , че това може да се промени и както не могат да правят нищо, така се научават.   
бобито, според мен не трябва да се измъчваш ами помързелувай малко и остави мъжа ти за няколко дни сам да се справи с всичките неща , които му приготвяш.Предполагам, че след като започне сам да се пере, глади и готви , веднага ще оцени всички усилия, които полагаш вкъщи. А  колкото до таратора, аз също нямам толкова сила, че да успея да разбия млякото без да се получат малки бучки. Това на мен не ми пречи , но от както няколко пъти яде таратор с бучки Shocked, моя мъж реши сам да разбива млякото за таратора и сега всичко е наред.     

# 81
  • София
  • Мнения: 1 338
Привет и от мен, милички Hug
Боби, миличка я го стягай тоя мъж #Cussing out Моя още не е стигнал до там.. съгласен е и сандвичи да яде стига аз да ги направя, защото него го мързи.. Като не му харесва да стой гладен бе, еее..истина е обаче, че мъжете за марсианци newsm61 Че мъжа ти какво иска слугиня ли да му станеш??? Не стига, че се грижиш за него, ами и претенции.. нека той да сготви тогава като много знае smile3513 Ей, го моя вчера пак закъсня и ми се извинява с усмивка на лицето #2gunfire После отидохме да пием кафе.. ееее не спря да я зяпа тая сервитьорка и му се скарах smile3515 Аз му говора той блее #2gunfire Ама вече за тея дребни неща не му обръщам внимание, че иначе много се ядосвам..
Аз на моя му казах така: "Като си ми надул корема ще ме търпиш нервна, дебела, със стрии и всичко останало" Naughty
Mamadona, най-вероятно си права..ама нали знаеш, че докато човек него разбере сам няма как да го осъзнае. И през това се минава ама с времето..
Колкото то новата глупост на държавата ама изобщо не бих си оставила детето на мъжа ми.. Че той ще го умори, ще забрави да го нахрани, да го изкъпе, да му смени памперса... нееее не си дават чавето на марсианец както каза Мамадона

# 82
  • Мнения: 26
Мацките,

Спокойно бре. Вие как подпалихте подметките не е истина ooooh! Все пак си ги обичаме марсианците Wink Моята бивша свекърва (лека и пръст на жената), това казваше: " На мъжа трябва да му вадиш с памук душата", аз бих добавила, че не е лошо понякога памука да е стъклен  Whistling ей така да не забравят, че и ние сме хора Wink А ако видите пък те как се оплакваааат, ще паднете  Laughing Я влезте в подфорум "Татковци" и ще разберете за какво говоря Wink

Пример : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101803.0  Joy

# 83
  • Мнения: 365
Здравейте,
Аз ще прекъсна психологическите ви анализи с един отчет:)
Бях на ЖК - бебето е почти килограм, аз съм с +4:) Всичко му било наред, дано да е така:)) Имам обаче някакви болежки долу вдясно, но не ми конкретизираха от какво е, засега няма да се панирам, още е седалищно, но и това не го мисля:))

Поздрави на всички и се пазете:)
  bouquet

# 84
  • София
  • Мнения: 2 348
Здравейте, момичета!

Разбрах, че по ваше желание ще има среща с тема "Първи дни с бебето". Може ли да ми дадете повече информация кога, в колко и къде ще се състои?
 Снаха ми ще ражда края на юни или началото на юли и иска да присъства.

# 85
Здравей PIPILOTE! И моето бебе още е седалищно, каката и тя така беше, но после се обърна и се роди нормално. Не се притеснявай!
Аз съм объркала датата, термина ми е не на 11.08.08.,  а на 17.08.08. Моля те Интрига, да ме запишеш когато можеш! И вече не сме в групичката на срамежливите, а на госпожиците Wink))
Поздрави и повече усмивки! Не им се ядосвайте на мъжете!
Моят е 140 кг, питате ли ме какво ми е Simple Smile))) Ама е всеяден и никак не е капризен. Голям човек - голямо сърце!

# 86
  • Мнения: 1 410
Ей,голямо писане е ставало,докато аз си домакинствам.
По въпроса за мъжете  -  аз не се оплаквам,само дето в събота ме ядоса и то защото беше пил,а в такива моменти говори глупости и после съжалява.Аз затова яхнах метлата afwitch.Иначе нямам оплакване - този човек съм го търсила с години.Понякога ми се е искало да го обичам по-малко,да не е толкова силно,ама пусто сърце - не може да му заповядваш.И той си ме уважа - не се оплаква,когато не му е вкусно яденето,помага ми много и навсякъде сме заедно.Аз почти не излизам сама.Или ако изляза го чакам по трасето  да си дойде от работа и  да пием кафенце.Рядко се караме,но качествено Mr. Green. все пак си е мъж ! NaughtyАбе като си помисля ,то и ние жените незнаем какво искаме ,ама го искаме веднага.
bobito,разбирам те как се чувстваш и реакциите са ти нормални.Опитай се да поговориш с него и да му кажеш всичко това ,което споделяш с нас.Ако те обича - ще те разбере.Надявам се всичко да се оправи и да се усмихвате повече един на друг.Успех!!!
За мамите с бебоци в седалищно положение - може да ви се стори смешно - опитайте да лазите на четири крака .Е не по цял ден ,де!И без да лаете и хапете!Без майтап - обръщало се бебето.Завеждащ на АГ го е препоръчвал.И аз много се смях като ми го казаха. Wink

# 87
  • Мнения: 225
Как сте мацки, пазете се днес, че ще е страшно. Аз съм се запасила с вода като камилите после за прибиране след работа в градския транспорт, че е ужас. Днес ходих да ми вземат кръв и урина, следобяд ще знам резултатите. Ама пък една нова акушерка имаааа, толкова любезна, че ум да ти зайде Crossing Arms от любимите ми ooooh!
Пусна ми пак запис, каза че има лека чувствителност, но в рамките на нормалното. Бебка се въртя постоянно, но накрая се поприспа Blush
Мишимади, попитах те вчера за Бертонито, защо не си доволна, кажи моля те, че аз към тази марка съм се ориентирала и ти съвсем ме попари ooooh!, че 1000 лв. за количка не ми се дават, 350 що годе се ядва, а пък и ми хареса Плазмата на Бертони да му се невиди. Mr. Green


Прегръдки на всички и се пазете в тия жеги   Nature Sunny

# 88
  • Мнения: 3
Аз да питам...
Някой ще ходи ли на Мечо Пух с по-големите дечица? На 13,14 и 15 юни ще има шоу в зала 1 на НДК. Ако някой ще ходи да ми пише на лични да се видиме там!  Wink Сега звънях да питам за билети - от 25 до 60 лв. са

# 89
  • Мнения: 1 410
Аз мислех да водя децата на Мечо Пух ,но още преди 10-на дни разбрах за цените и се отказах.Защото едно 100 лв.ще ми излезе.А с тези пари ще им взема обувки и дрешки за лятото,доколкото стигнат.
Ние ще ходим на 1 Юни в зоологическата - там ще има празник.

Общи условия

Активация на акаунт