142 ОУ в кв.Борово

  • 79 216
  • 267
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 36
Отново Ви благодаря за включването! Може пък децата ни да се окажат съученици в някоя подготвителна група (в това или в друго училище) Simple Smile

# 211
  • Мнения: 239
Със 132-ро не ми се рискува, спрямо отзиви от други хора. Евентуално ще го оставя още една година в ДГ и ще го запиша в 142-ро при 6г. Друг вариант е Петър Берон -25то. То е полудневно с по 10-15 деца. Имат група 5 годишни.

# 212
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте,аз в момента имам третокласник в 142-ро ОУ.Писала съм многократон мнения и коментари за училището,но сега ме интересуват учителките,които в момента извеждат 4-ти клас,защото те трябва да поемат първи на есен,а на моята пораснала госпожица и предстои да започне училище тогава.
Нямам наблюдения върху госпожите поемащи тази есен първи клас.Дори не знам всички по имена.Знам за г-жа Новакова и г-жа Вутова.
Може ли коментари за тях,както и за другите две госпожи,ако някой има информация,ще съм много благодарна!

# 213
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравей,
Не мога да помогна при избора на учител и аз не ги знам, но въпреки, че той остава най-важен новината тази година е , че ще има две езикови и две природоматематически паралелки в първи клас. В природоматематическите ще има комптърно моделиране от първи клас, а в езиковите повече часове език.

# 214
  • Мнения: 239
Здравей,
Не мога да помогна при избора на учител и аз не ги знам, но въпреки, че той остава най-важен новината тази година е , че ще има две езикови и две природоматематически паралелки в първи клас. В природоматематическите ще има комптърно моделиране от първи клас, а в езиковите повече часове език.


По повод езиковите и двете ли ще са английски, имате ли информация?

# 215
  • Мнения: 35
Здравейте, да побутна малко темата. Може ли някой да сподели информация относно предучилищната група за  пет годишните. Докога се учи, до 31.05. или след това има възможност за занималня. Всякаква информация е добре дошла.
Благодаря

# 216
  • Мнения: 346
Здравейте.
Детето стана на шест. Досега посещаваше ПГ в 132 ОУ, но ни е далеч.
Приеха го в 142 ОУ за втора ПГ.
Може ли малко информация - има ли извънкласни дейности, спят ли следобед, като цяло добре ли е там?

# 217
  • Мнения: 239
Спят, да. Ако е при г-жа Стоилова е супер. Гръмогласна и едра жена. Първото впечатление може да е стряскащо, но е най-полезния преподавател, на когото съм попадала с двете си деца, поне до сега.

Допълнителни дейности, срещу заплащане има кикбокс, препоръчвам го. Карате и нар. танци, но май са по-късно. Имаше и английски език срещу заплащане към "Том и Джери" - не е много надежден, но ако нямате възможност за водене другаде, а искате да ходи на езика ще стане.

# 218
  • Мнения: 2
Здравейте! Днес приеха големият ми син с руски в 142ро. Това са учителите, които поемат 1ви клас. Дали може да ми помогнете с мнение за тях? Много благодаря!
Екатерина Давидова
Петя Барбова
Зорка Крумова
Илияна Менканджиева
Елена Пачова

# 219
  • Мнения: 239
Щом е с руски, трябва да е при Екатерина Давидова. Страхотен преподавател, малко строга, но любяща.

# 220
  • Мнения: X
А за г-жа Зорка Крумова има ли някой отзиви? От някъде бях разбрала, че имало ден на отворени врати и си избираме класната, но на мен ми звъняха за родителска среща и ми казаха, че сме разпределени при нея.

Иначе позната ми беше хвалила Петя Барбова, тъй като синът й сега е завършил началното образование при нея и са много доволни.

# 221
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Аз бих избрала Барбова.

# 222
  • Мнения: X
Ами доколкото разбирам, не избираме ние, децата ги разпределят.

# 223
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Здравейте,
Много ще съм благодарна на по-актуална информация за 142ро, начален курс. Интересува ме как е с дисциплината, учи ли се сериозно? Доволни ли сте от учителките? Четох нещо за сайта и за шах клуб, имате ли наблюдения?
Можете ли да кажете нещо за паралелките с математика от първи клас? Организират ли ги за олимпиади и състезания?

# 224
  • София
  • Мнения: 1 977
Дисциплина и учене, хм... директорката новата е фанатик на тема дисциплина поне видимо. Според мен дисциплината и колко се учи си зависи от учителя на класа и от учениците, защото в класа на сина ми е имало проблемни деца и вярвайте какво ли не пробваха учителките.... има непоправими случаи.
Не съм се интересувала кои преподаватели поемат тази година първи клас, но за мен е хубаво да разпитате за тях, защото това е важното в начален етап - учителят!
Това с математическите паралелки на тази възраст е малко смешно, моята дъщеря миналата година първи клас беше в такава, просто имаха един час повече математика, от тази година всички класове втори са еднакви😂
А и този един допълнитален час не  е нищо особено, вместо него аз лично предпочитах да ги водят на въздух на двора. Олимпиади винаги участват, не само по математика, но и по други предмети, допълнително състезание по математика единствено кенгурото за малките говоря, за тях имам наблюдения.
Заради пандемията допълнителната дейност сега е спряна, но иначе да имаха шах, но нямам наблюдения на какво ниво е, моят син ходи извън училище.
Ако имате други въпроси и мога да отговоря питайте.

Общи условия

Активация на акаунт