142 ОУ в кв.Борово

  • 79 138
  • 267
  •   2
Отговори
# 225
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Благодаря много за споделената информация. Аз съм от 30 години в квартала и в това училище съм завършила гимназия. За съжаление нямам никакъв поглед към актуалната обстановка, нито към преподаващите учителки. Нямам претенции към база и луксозни условия, както казвате, най-важна е учителката. Детето ми има още време до първи клас, догодина чак ще е ПУК, но обмислям всякакви варианти. Ние сега даже не живеем там, а в Дианабад, но това което виждам от 105то определено не ми харесва много.

# 226
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Мона, и аз завърших гимназия в 142ро. В момента нещата не са изобщо сравними с тогава. Съжалявам, че поради сантимет записах детето си там. Базата е плачевна, не случи и на учител и клас, но пък се привърза към приятели и училище и останахме. Поне ни е близо. Проучи добре всички алтернативи.

# 227
  • София
  • Мнения: 174
Като начален преподавател мога да препоръчам Нели Стойкова. Сина ми тази година завършва 4-ти клас в нейния клас. Тя е от тези хора за които учителската професия е призвание. Иначе самото училище е добре за квартално такова, но има какво да се желае от материалната база.

# 228
  • София
  • Мнения: 1 420
Здравейте, приеха дъщеря ми в предучилищна /5 годишни/ в 142 ОУ. Може ли някой да сподели информация за учителите на ПГ, базата и каквото се сетите Simple Smile
Благодаря предварително.

# 229
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте, приеха дъщеря ми в предучилищна /5 годишни/ в 142 ОУ. Може ли някой да сподели информация за учителите на ПГ, базата и каквото се сетите Simple Smile
Благодаря предварително.
Моите са малко далеч от тази възраст и позагубих наблюдение, но като цяло мисля, че ще сте доволна. Храната в стола е хубава, спят си на обяд, ок им е базата на петгодишните, като в ДГ, от шест вече са повече като първокласници- не спят на обяд и имат като чинчета, а не масички, но пак са ок нещата според мен, защото моите и двамата не спяха на обяд на шест години, а и ученето е малко повече от ДГ, но не ги товари, по-скоро са по-подготвени за първи клас и стресът им е много по- малко, сравнявам моите двамата единия ПГ в 142 другия в ДГ.
Учителите, които аз познавам са една по-възратсна гжа, която изглежда доста строга, но обича децата и ги готви много добре и една младичка, която е добричка и децата много обичат, съжалявам, но им забравих имената, строгата май беше Стоилова, като цяло около мен познати родители са били доволни от ПГ в 142ро самата аз също.
Аз имам оплаквания към новата директорка на училището, има много недомислици в програмата която прави, идеите и за дисциплина и организация са странни и по-скоро в ущърб на децата, освен това наблюденията ми са, че се държи не добре с учителите и "гони" добрите преподаватели от училището. Дано настъпи някаква промяна у нея или я сменят, защото подозирам, че ако се задържи повече ще закопае училището ни.

# 230
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте! Днес приеха големият ми син с руски в 142ро. Това са учителите, които поемат 1ви клас. Дали може да ми помогнете с мнение за тях? Много благодаря!
Екатерина Давидова
Петя Барбова
Зорка Крумова
Илияна Менканджиева
Елена Пачова
Единствното, което мога да кажа, че Барбова е изключително прехвалена. Не става нито за педагог, нито като човек струва. На настроения- както е станала сутринта, така завършва денят на детето ви. Много се радвам, че вече е зад гърба ни.

# 231
  • Мнения: 340
Здравейте, приеха дъщеря ми в предучилищна /5 годишни/ в 142 ОУ. Може ли някой да сподели информация за учителите на ПГ, базата и каквото се сетите Simple Smile
Благодаря предварително.

Според мен ще сте при нашите учителки - г-жа Величка Димитрова и г-жа Мая Димчева.
Родителите от нашата група сме много доволни.
По-голямата част от групата ни продължава там първи клас през септември.
Двете подготвителни групи са изолирани от класовете в отделен коридор, с отделен санитарен възел.
Всяка от двете групи разполага със собствено помещение за занимания и сън, имат си и собствени сутеренчета с гардероби за децата.
Повечето от нас приготвяхме закуска и следобедна закуска в кутии, за обяд купувахме купони - имаше два варианта на обедно меню. Цени: 2,60 и 3,60 лева/обяд.
Аз си купих Smartercard, която регистрирах в едноименния сайт и чрез нея всеки петък зареждах обедите за следващата седмица. Разбира се, може и другите хранения да се плащат чрез нея.
Нашето посещение съвпадна с втората и третата вълна и извънкласни дейности нямахме. А и децата бяха спирани от присъствени занятия, та се налагаше ние да ги обучаваме.
Имайте предвид, че посещение на ПГ в училище автоматично означава и спазване на всякакви видове ваканции, ученически празници и неприсъствени дни (поради матури, например) - т.е. не е като в градините.
Ще се регистрирате в платформата на Школо, ще имате право на определен брой отсъствия по уважителни причини. Ако детето отсъства по здравословни причини, ще ви е необходима извинителна бележка от ЛЛ на детето.
Все едно сте в училище Simple Smile

# 232
  • София
  • Мнения: 1 420
Здравейте, приеха дъщеря ми в предучилищна /5 годишни/ в 142 ОУ. Може ли някой да сподели информация за учителите на ПГ, базата и каквото се сетите Simple Smile
Благодаря предварително.

Според мен ще сте при нашите учителки - г-жа Величка Димитрова и г-жа Мая Димчева.
Родителите от нашата група сме много доволни.
По-голямата част от групата ни продължава там първи клас през септември.
Двете подготвителни групи са изолирани от класовете в отделен коридор, с отделен санитарен възел.
Всяка от двете групи разполага със собствено помещение за занимания и сън, имат си и собствени сутеренчета с гардероби за децата.
Повечето от нас приготвяхме закуска и следобедна закуска в кутии, за обяд купувахме купони - имаше два варианта на обедно меню. Цени: 2,60 и 3,60 лева/обяд.
Аз си купих Smartercard, която регистрирах в едноименния сайт и чрез нея всеки петък зареждах обедите за следващата седмица. Разбира се, може и другите хранения да се плащат чрез нея.
Нашето посещение съвпадна с втората и третата вълна и извънкласни дейности нямахме. А и децата бяха спирани от присъствени занятия, та се налагаше ние да ги обучаваме.
Имайте предвид, че посещение на ПГ в училище автоматично означава и спазване на всякакви видове ваканции, ученически празници и неприсъствени дни (поради матури, например) - т.е. не е като в градините.
Ще се регистрирате в платформата на Школо, ще имате право на определен брой отсъствия по уважителни причини. Ако детето отсъства по здравословни причини, ще ви е необходима извинителна бележка от ЛЛ на детето.
Все едно сте в училище Simple Smile
Благодаря ви. Записах я е 39 СУ, че там съм учила аз и големите ми 2 деца. Това което ме спря от 142ОУ е че сутрин и вечер ще се оказвам в най-голямата лудница и задръствания, а сега ще я водя с метрото и майка ми може да я взима.

# 233
  • Мнения: 5
Здравейте, темата е от миналата година, но искам да изкажа мнението си за 142 ОУ „Веселин Ханчев“. Директорката на училището е от 3-4 години и е въвела много положителни промени и направи много ремонти, с които обнови цялостната учебна база. Има много добра организация по отношение приема и престоя на децата в училище. Моето дете също посещава това училище, то сега завърши ПГ 5 годишни. Изключително сме доволни от двете учителки г-жа Величка Димитрова и г-жа Ася Стоименова. Те са грижовни, внимателни и ги научиха на много неща през годината. Моя приятелка също така има дете, което сега завършва 4 клас и знам от нея, че те също са много доволни от цялостната организация и от знанията на децата, които се представиха много добре на НВО-то.

# 234
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте, темата е от миналата година, но искам да изкажа мнението си за 142 ОУ „Веселин Ханчев“. Директорката на училището е от 3-4 години и е въвела много положителни промени и направи много ремонти, с които обнови цялостната учебна база. Има много добра организация по отношение приема и престоя на децата в училище. Моето дете също посещава това училище, то сега завърши ПГ 5 годишни. Изключително сме доволни от двете учителки г-жа Величка Димитрова и г-жа Ася Стоименова. Те са грижовни, внимателни и ги научиха на много неща през годината. Моя приятелка също така има дете, което сега завършва 4 клас и знам от нея, че те също са много доволни от цялостната организация и от знанията на децата, които се представиха много добре на НВО-то.
И се регистрирахте днес, за да ни кажете точно това😂😂😂
Госпожа директорката ли сте или някой от нейните васали, на които тя е заповядала да наорави реклама на училището, защото мина приема за първи клас и сигурно желаещите са малко.
Точно, откакто се появи това подобие на директор училището не пропада, а затъва. Коя материална база се е подобрила, че не ми е ясно на мен. Имам поглед върху училището от 2013та година, откакто дойде тази жена всичко се срива. Тя е авторитарна, не желае да се вслуша в никого, нито колегите си, нито родителите, с които трябва да е партньор, а тя дори отказва да говори с нас. Ако ние предложим едно, тя напук прави точно обратното. Бягат всички добри преподаватели, с някои изключения, които не знам още колко ще издържат, отписват се и деца. Аз държа моите, за да "избутат" още малко, но се радвам много, че скоро няма да сме част от това училище. Казвам го с болка, защото беше едно от най-добрите, а сега...
Директорката е и трудна за сваляне, защото е с връзки направена такава, изобщо бягайте, ако имате алтернатива и не вярвайте на измислени хвалби. С глас се смея за това как е подобрила материалната база.
Като се съберем родителите само я хулим, никой не я харесва. Как не организира едно тържество да връчат официално дипломите на децата ами на 31.05. учат???!!!! Къде го има това, потресена бях за поредна година, че и без ковид пак нямаха тържество.
Спирам, че само се ядосвам.

# 235
  • Мнения: 5
Здравейте, hetera. Не съм съгласна с вашето становище по отношение ремонтите. Специално за децата в подготвителните групи, стаите бяха ремонтирани и се извърши разширение, тъй като и в двете групи децата спят и имаше нужда от повече пространство. Относно тържествата в нашата група имаше поне 5 тази година за всеки един празник. Като на последното беше и открит урок, на който бяхме поканени всички родители за връчване на удостоверенията на децата. Това беше на 30.05.2022г. На 31.05., когато дойдох да взема детето си на обяд, беше пълно с родители и деца, както вътре така и навън празнично облечени, което говори че може би всички са имали тържества за края на учебната година. Желая Ви приятен ден!

# 236
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте, hetera. Не съм съгласна с вашето становище по отношение ремонтите. Специално за децата в подготвителните групи, стаите бяха ремонтирани и се извърши разширение, тъй като и в двете групи децата спят и имаше нужда от повече пространство. Относно тържествата в нашата група имаше поне 5 тази година за всеки един празник. Като на последното беше и открит урок, на който бяхме поканени всички родители за връчване на удостоверенията на децата. Това беше на 30.05.2022г. На 31.05., когато дойдох да взема детето си на обяд, беше пълно с родители и деца, както вътре така и навън празнично облечени, което говори че може би всички са имали тържества за края на учебната година. Желая Ви приятен ден!
Аз пак ви питам регистрирахте се само, за да хвлаите директорката ли?
Искате ли да ви кажа защо моето дете и другите от класа му бяха празнично облечени, защото си ги взехме на обяд и ги заведохме да се почерпят (ние родителите го организирахме), защото в училището те НЯМАХА тържество, говоря за деца трети клас, на 31.05. имаха редовни учебни часове???!!!
За смешния спортен празник, който организира директорката за отбиване на номера да говоря ли? Нямам наблюдения само върху стаите на пет годилните, да кажем там може нещо да е пипнато, но да се обяснява какви ремонти и как е подобрила базата на училището е меко казано смешно.
Имаше родителски проект за страхотен двор, естествено тя не го задвижи, не направи нищо. Детето ми го приеха профил математика в първи клас, още във втори нямаше такова нещо и всички паралелки бяха еднакви, т. е. излъгани сме. Смениха ни учителката, аз поисках обяснение отговорът беше аз съм директор и мога да правя каквото си искам без да дължа обяснения. Това адекватно ли е? Да си директор не е да правиш каквото си искаш. Както казах тя не работи в колектив, тя работи срещу колектив, деца, родители.
В ковид пандемията имаше бум на ковид в училището, криеха се случаи на болни учители, мерките отново не бяха адекватни. Така, че не ми я хвалете госпожа директорката, а ако вие госпожо директор стоите зад този новосъздаден профил имайте достойнството да се оттеглите, като никой не ви иска!

# 237
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Подкрепям напълно hetera! Това е самата истина, плюс още купища нередности...Жалко за хубавото училище....

# 238
  • София
  • Мнения: 1 227
От както дойде на власт новата г-жа директорката нещата вървят от зле на по-зле. На добрите учители не бяха подновени договорите, другите които дойдоха след тях не мога да ги опиша даже, сега чак в 6 клас детето ми хареса българския и математиката. Малкия ми син ще е първи клас наесен, него го записах в 34-то, макар че и там нещата не са по-розово, но поне за мен ще бъде друго.

# 239
  • Мнения: 5
Да hetera, профилът си го направих, за да изкажа актуална информация от тази година за подготвителната група, тъй като видях, че е имало запитвания, по които и аз се ориентирах миналата година, за да могат родителите като мен, които търсят мнение да бъдат информирани от човек, който има поглед върху нещата от последната година, а не да изказва мнение от преди години, при положение, че нещата се менят. Подготвителните групи са целодневни, но няма проблем детето да бъде взето и на обяд, ако имате някакъв ангажимент или сте решили, че просто не искате да обядва или спи там, независимо дали става въпрос за един ден или цялата година, имаше различни желание от страна на родителите. За ремонтите коментирах, защото и двете стаи на подготвителни групи бяха освежени и разширени лятото, което за мен е важно, тъй като ме касае пряко относно моето дете. Вашият коментар за ремонтите ме амбицира да разбера дали случая с ремонтите само при нас е в положителна насока и от познати майки разбрах, че всъщност тази година са освежени през априлската ваканция стаите на 1-ви клас, което го има дори на сайта на училището. За тържествата също информацията Ви не е актуална за цялото училище. Както вече споменах нашата група имахме поне 5 тържества тази година, а в детската градина нямахме толкова. Групата на 6 годишните по същия начин както и изпращането им на 31.05. В първи клас също тези, с които разговарях казаха, че са имали тържества. Относно директорката нито един от нашата група не е останал разочарован, винаги е минавала на родителски срещи и отговаря любезно на въпросите, които са и задавани и цялостно групата нямаме оплаквания нито към учителките, нито към директорката. Всеки има различно мнение може би си е до учител, затова и написах имената на нашите госпожи, но аз лично ако съм толкова разочарована от преподаватели и директор не бих държала детето си на съответното място.

Общи условия

Активация на акаунт