Какво са случайностите?

  • 4 019
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448

Не мисля, че човек сам определя съдбата си изцяло...


Разбира се, че е така, но дали е случайност това, което не зависи от нас, все още никой не е доказал.
За един е случайност, за друг съдба, за трети Бог......
Ще разберем ли истината някога?....   Thinking

# 16
  • Мнения: 1 212
Да, харесвам Пауло Коелю / защото накратко това се пита   Laughing / и проявявам разбиране към тази теория  Peace  Peace Peace

# 17
  • Мнения: 335
Не знам дали случайността е реализирана необходимост.
Но със сигурност е реализирана възможност.
Можех да забъркам и думата "потентност", но щях да обърна темата в петъчна.

Една случайност никога не би могла да се случи, ако нямаше необходимите условия преди това тя да бъде възможна.

Достатъчно засукано ли го казах  Laughing

# 18
  • Мнения: 984
Има теория за множествената паралелна вселена /Фред Хоил  и Чандра Викрамасинге/. В тази теория се твръди, че всяко събитие е възможно в определен ареал от битието.
Случайностите са тези, които дават вкус на живота, като черният пипер в копривената супа.

# 19
  • Мнения: 1 878
Случайността - пресечната точка на две необходимости.

# 20
  • Мнения: 2 386
11 минути?

# 21
  • Мнения: 122
Много е писано и говорено в тази посока... аз няма да философствам сега тук, че докато се надприказваме ши взема да изпусна някоя случайност...  Whistling

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Цял триместър ги учих тези случайности, но никъде не стана дума за "знаци", "интуиция", "поличба" и т.н. Научиха ни иначе да пресмятаме вероятността едно случайно събитие да се случи...

# 23
  • Мнения: 17 546
Случайността не е нищо друго, освен другото име на закон, който все още не е познат и обяснен.

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 13:42 от Балу

# 24
  • София
  • Мнения: 2 020
Случайността никога не е случайна. Или с други думи - случайни неща няма.  Hug

# 25
  • Мнения: 335
Ама как така няма случайни неща.
Случайни са нещата, които се случват.

Но е прието е да се казва така на част от тях. Тези, които се случват на фона на точно определен друг случай и са станали част от него.
Например, когато си решил да минеш по една улица, но не си, защото си си казал "Дали да се върна за ключовете си, дето забравих или не - защото не ми трябват".
Почудил си се.
И все пак си се върнал -  без видима неотложна нужда.
Но като си излязъл пак на улицата (вече с ключове  Laughing), си видял, че междувременно се е срутила къщата, покрай която би минал преди.

Случайно ли е паднала къщата точно тогава? Тя сигурно не е.
Но е случаят, на фона на който ти си се върнал "без нужда" за ключовете.
И така "тухлата не е паднала на главата ти".
Въпросът е "Случайно ли си се върнал"? А не случайно ли е паднала къщата.

# 26
  • Мнения: 8 999
Тинтири-минтири, при това на търкалета.
Самата ни поява на този свят е една случайност, така че, който има свободно време - да се озърта за знаци, който няма - да преценява трезво обстановката.
Аман от извънземни.

# 27
  • Мнения: 335
Ми дайте поне едно определение за "случайност" поне.

# 28
  • Мнения: 4 733
 От прекалено взиране да ги доловя преждевременно, нищо хубаво не съм видяла така че предпочитам да не го правя.

# 29
  • Мнения: 3 929
Нищо случайно не е случайно. Няма случайности. Има причини и следствия.

Общи условия

Активация на акаунт