Откога почиват ДГ на вашите деца?

  • 6 102
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 984
Люлин 10, номера е да говорят така на родителите, за да не си пуснат децата август месец и те да могат да си вземат отпуските. http://kg.sofia.bg/?page=programa_2008-6-2 тук има справка за ремонтите на детските градини. Те ще бъдат затворени, всички останали, трябва да работят или да има дежурни групи

# 46
  • 1st floor
  • Мнения: 9 132
Този сайт съм го гледала и там я няма нашата детска...но сутринта ми беше обяснено , че ще правят основен ремонт на канализацията newsm78...все още търся логично обяснение - дали може да са намерили от "другаде" толкова пари за ремонт newsm78

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом я няма за ремонт трябва да работи. Другият вариант е да са подали в общината , че няма желаещи деца да посещават градината и да я затворят. Ти попълни ли молба за посещение на детска градина през летните месеци?

# 48
  • София
  • Мнения: 13 218
Vache , а децата от вашата д.градина къде ще бъдат преместени?

Нямам идея, в Люлински градини. Не се знае още. Аз ще я дам само за август в сборна. Юли ще въм в отпуска

# 49
  • 1st floor
  • Мнения: 9 132
Ти попълни ли молба за посещение на детска градина през летните месеци?
Подписах се в някакъв списък за желаещите да пускат децата си през лятото на д.градина....дала съм и бележки , че не може да ползваме отпуск през юли и август...

# 50
  • Мнения: 8 917
Днес разбрах, че нашата ДГ започва лятната си почивка от 1ви юни  Shocked Оттогава почват сборните групи. Все си мисля, че това е твърде рано.  newsm78

И нашата ДГ е със сборни групи от вчера.

# 51
  • sofia
  • Мнения: 482
И ние от вчера сме в сборна група. Става дума за 50то ОДЗ в София
Юли градината официално почива. Август щели да са 3 групи за цялата градина - много желателно детето да НЕ посещава градина през това време. Септември обикновено пак са смесени групи, и от Октомври май вече почваме да работим като хората...  ooooh! Тъй като сега съм по майчинство ще я гледам... НО и на мен ми се струва адски рано за тези смесеци, но както и да е - това си е наш проблем. А за задължителните годишни отпуски по три месеца няма да коментирам...

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И при нас гласяха сборни групи за юни обаче почти всички деца са на градина, много малко са отсъстващите и няма как да се направят сборни групи. Mr. Green А юли сме в друга градина, която ще е дежурна.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 10 358
И мен вчера ме "зарадваха", че трябва да си избера кой месец няма да ходи сина ми на ясла - юли или август.Тя яслата щяла да работи цялото лято но нямало да има места.Не ми се занимаваше, но според мен щом ще има сборни групи цяло лято не могат да те задължават да си спираш детето, но наистина не съм много запозната как стоят нещата в нашата ясла.По принцип не се притеснявам, защото свеки не работи и от месец вече си прави устата да го спирам лятото и да й го пратя на вилата.Но на мен въобще не ми се иска.Ама един август ще го избутаме.Малко аз, малко майка ми, че да не застоява дребното много на вилата  Wink

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом ще работи  цяло лято яслата или градината не могат да те задължат да си спираш детето. А и да не работи са длъжни да осигурят дежурна градина, която да поеме децата, които ще посещават детска градина или ясла.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Подписах се в някакъв списък за желаещите да пускат децата си през лятото на д.градина....дала съм и бележки , че не може да ползваме отпуск през юли и август...
Значи си изрядана с документите, че чак бележка от работодателя #Crazy. Ей страшни са. Ще ви намерят място за летните месеци не се тревожи. Ако се запънат нещата се обади в общината да сигнализираш.

# 56
  • Мнения: 7 201
Значи си изрядана с документите, че чак бележка от работодателя #Crazy. Ей страшни са.
Да...и в нашата градина искат бележки от работодателите! Angry

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 10 358
Щом ще работи  цяло лято яслата или градината не могат да те задължат да си спираш детето. А и да не работи са длъжни да осигурят дежурна градина, която да поеме децата, които ще посещават детска градина или ясла.

И аз така си мислех, ама не бях сигурна.Мога да ги насмета и детето ми да ходи цяло лято защото свеки е добра приятелка с директорката, аз също се познавам лично с нея.Аз така или иначе бях решила да го спра за известно време, да смени въздуха, да походи на плаж, но не да ме карат така принудително.Родителите които нямат на кого да разчитат, нямат отпуски (като мен, а и мъжа ми ще излиза чак зимата, понеже тогава му я дават)Тези номера с местата и това притискане въобще не ми е по вкуса!

# 58
  • Мнения: 1 632
Вчера питах и ми казаха,че няма да почиват  Party

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

 свеки е добра приятелка с директорката, аз също се познавам лично с нея.Аз така или иначе бях решила да го спра за известно време, да смени въздуха, да походи на плаж, но не да ме карат така принудително.Родителите които нямат на кого да разчитат, нямат отпуски (като мен, а и мъжа ми ще излиза чак зимата, понеже тогава му я дават)Тези номера с местата и това притискане въобще не ми е по вкуса![/b]
И аз много се подразних като ме притискаха. Но се вредихме все пак за месец юли.

Общи условия

Активация на акаунт