Откога почиват ДГ на вашите деца?

  • 6 099
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Днес разбрах, че нашата ДГ започва лятната си почивка от 1ви юни  Shocked Оттогава почват сборните групи. Все си мисля, че това е твърде рано.  newsm78
Аз съм в майчинство, но просто не знам как ще се справя с двамата Shocked
Правилно ли е ДГ да има сборни групи и да почива 3 месеца  newsm78
При вас как е?  Rolling Eyes

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И при нас от 1 юни са сборни групи, а от 1 юли до септември се затваря градината за ремонт.
Юни месец винаги са били сборни групи в нашата градина.

# 2
  • Мнения: 1 089
В нашата градина лятната почивка, съответно сборните групи са от 1 юли до м.септември. И на мен от 1 юни ми се вижда рано. Та това са си 3 месеца.

# 3
  • Мнения: 14 133
И при нас сборните групи са от юни до началото на септември. Устройва ме. Важното е, че работи градината.

# 4
  • Мнения: 2 751
Аз все си мислех, че 1 месец са сборни и един месец почива градината, затова ме учуди този факт, но явно  на доста места е така  Peace

# 5
  • Мнения: 7 201
И при нас сборните групи са от юни до началото на септември. Устройва ме. Важното е, че работи градината.
PeaceИ при нас е така.

# 6
  • Мнения: 1 092
От 1 юли до 1 септември градината ще е в ремонт!

# 7
  • София
  • Мнения: 903
И при нас сборните групи започват от 1 юни и продължават до 1 септември, та даже май й до 15 септември ( не съм се интересувала точно).

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Най се възмущавам, че ни убеждават да си гледаме децата лятото и да не ги водим в дежурни градини. От нашата градина, която е със 120 деца можело само 3 да отидат в дежурна градина  #Crazy За мен това е пълен абсурд. #Cussing out И става както предните години подават информация, че желаещи деца няма и градините се затварят.

# 9
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 От 1 Юни са на сборна група.
 Градината няма да затваря през лятото.

# 10
  • Мнения: 2 751
Най се възмущавам, че ни убеждават да си гледаме децата лятото и да не ги водим в дежурни градини. От нашата градина, която е със 120 деца можело само 3 да отидат в дежурна градина  #Crazy За мен това е пълен абсурд. #Cussing out И става както предните години подават информация, че желаещи деца няма и градините се затварят.

А пък нашата госпожа казала на мъжа ми, че го правят, защото родителите искали да си гледат децата през лятото Rolling Eyes
Едва ли не го правели заради нас, родителите...  Shocked
Мъжа ми й казал, че родителите работят и през лятото, а тя казала: Е, не всички  newsm78

Не че за мен е абсурден проблем да го гледам, просто споделям  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 8 999
За сборните групи - няма лошо. Все пак през летните месеци на градина ходят много по-малко деца, отколкото през останалата част на годината. Градината на сина ми затваря врати на 27 юни та чак до 7-8 септември.
Но все си мисля, че не е чак толкова сложно да създадат един ротационен принцип, при който половината госпожи да работят и да приемат сборни групи, а другите да почиват и после да се сменят, та така градините да работят целогодишно. Не виждам защо трябва да има такива дълги ваканции за детските градини и ясли.

# 12
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Тази сутрин отивам да платя морето на щерката при директорката.
 Чувам как сестрата се оплаква на някого "Ох и Мария ще я записват на сборна група.Тия хора въобще мислят ли ние как ще си вземем отпуските"  ooooh!
 Ами аз лятото ще имам само 2 седмици отпуска.Те въобще мислят ли ,че няма кой да го гледа това дете. ooooh!
 Значи ние се редуваме да може всички да почиват лятото,те не могат.
 Трябва цялата им отпуска да е точно тогава. Confused

# 13
  • Мнения: 2 237
От 1 Юни са на сборна група.
 Градината няма да затваря през лятото.

 Peace

# 14
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
От 1 Юни са на сборна група.
 Градината няма да затваря през лятото.

 Peace


 Нали сме в една градина. Mr. Green

# 15
  • Мнения: 14 133
При нас се редуват с отпуските през лятото и винаги има сборни групи.  Peace

# 16
  • Germany
  • Мнения: 7 972
При нас за сега твърдо са казали за юли и август - ремонт и дет. градина няма да работи. Днес сутринта подметнаха, че може още от юни да са със сборни групи, ако останат малко деца. За мен това е пълна лудост. Никой от приятелите ни няма отпуска по голяма от 3 седмици и ако няма баба на разположение, кой да го гледа това дете. Ние сме с една баба, която доста се уморява и направо не знам как ще се справи, но жена за 2 месеца не мога да намеря, повече отпуска нямам, варианта с дежурна дет. градина не ме кефи, защото малкия едвам свикна с тези учителки и не искам да го подлагам на допълнителен стрес, абе ужас.  Не знам как е по света, но тази безумна практика с 3те месеца почивка на градините според мен е поредната побългарена версия, целяща едно повсеместно мързелуване на определени хора за сметка на други.

# 17
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Миналата година,когато дежурната ясла излезе в ремонт се жалвах в инспектората.
 Тогава от там ми казаха,че щом няма да работят по закон са длъжни да намерят място на всяко едно желаещо да посещава ясла дете в друго детско заведение.
 Когато казах това на директорката не и стана приятно,но си призна,че е така и естествено намериха място.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Нашата градина, както и останалите от нашия район няма да почиват през лятото. Ще работят, но със сборни групи. Досега нищо не са ни казвали, което ме навежда на мисълта, че сборните групи няма да са от 1 юни, а от по-нататък.

# 19
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Нашата градина има 2 месеца сборни групи. С друга градина, която е сравнително наблизо се редуват - единия месец сборните групи са в нашата градина, а другия - в другата. Така почиват и двете градини и правят съответните ремонти. Нашата е от тези деца, които не посещават сборните групи в другата градина, защото имаме баба и дядо на село и им гостува.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
След като миналата година ни се размина този проблем с яслата /имаше сборна група за един месец/, сега ще има ремонт на кухнята....И месец август беба няма къде да ходи на ясла. Чакаме сега класирането тази седмица за градина, но така или иначе там е от 01.09. Не знам какво да правя през този един месец. Нямаме "подходяща баба". Майка ми претърпя 2 много сериозни операции за няколко месеца и е абсурд тя да е гледа. Аз не мога да си взема отпуска за повече от седмица.
  Вчера щях да пускам тема "Идеи за това, какво да правим с децата, докато траят летните почивки на ясли и градини".
 Проверих за частни градини, клубове....Мислех си за "Оксиния" например... newsm78
 Ако искате да пуснем тема. Сигурно има родители, решили този проблем предишните години. Ще се радвам да споделят...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 616
В нашата градина, казаха че няма да затварят (ДГ Изворче - Варна). Евентуално ще има сборни групи през месец август. Дано така и да си остане и да не премислят в последния момент. Но в градината на свеки забочват със сборните май от 1-ви юни - но пък не затварят

# 22
  • Мнения: 7 201
Градината няма да затваря през лятото.
PeaceИ нашата.За отпуските им-ще се редуват.

# 23
  • Мнения: 7 821
http://kg.sofia.bg/?page=programa_2008-6-2 нали знаете за това. Всички градини, които не са в списъка би трябвало да работят цяло лято http://education.actualno.com/news_158556.html поне това е заявила Фандъкова.

# 24
  • Мнения: 3 929
http://kg.sofia.bg/?page=programa_2008-6-2 нали знаете за това. Всички градини, които не са в списъка би трябвало да работят цяло лято http://education.actualno.com/news_158556.html поне това е заявила Фандъкова.
Фандъкова казва, че родителите трябва да подадат заявление в градината, която посещава детето им, че то ще посещава градина или ясла през лятото. На нас такива заявления не са ни казали, че искат. Просто ни питаха, кои месеци - юли или август детето ще посещава ОДЗ-то. Аз потвърдих и двата месеца, защото не знам точно от коя дата ще ме пуснат да изляза в отпеск през август. тогава една от сестрите ми каза, че е желателно в единия от двата месеца детето да не идва на ясла. Иначе, нищо конкретно не са ни казали - дали от юни започват сборните групи, дали сборните групи ще са в самото ОДЗ или в друго и т.н.

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
В нашата детска градина пуснаха "проучване" по месеци за цялото лято. Кое дете кога ще посещава ДГ.
Гледам, че почти всички деца от групата ще са "на линия" юни и юли, не знам как ще процедират обаче със сборните групи.

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Нашата градина ще работи юни с две, а юли с една сборна група. Август ще почива. Във форума на сайта на община Добрич има списък с градините, в които ще се извърши ремонт и пише, че само за ремонта няма да работят. В действителност не се отпускат пари за заместващи учители и няма как педагозите хем да си вземат платения годишен отпуск, хем градините да работят с пълен капацитет през цялото лято.

# 27
  • София
  • Мнения: 11 744
http://kg.sofia.bg/?page=programa_2008-6-2 нали знаете за това. Всички градини, които не са в списъка би трябвало да работят цяло лято http://education.actualno.com/news_158556.html поне това е заявила Фандъкова.

Нашето ОДЗ го няма в списъка с ремонтите,но бяхме сюрпризирани,че през юли и август най-вероятно няма да работи поради ремонт.
Иначе събираха данни кое дете кога ще посещава ОДЗ-то,но май тази анкета нямаше смисъл.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Вчера щях да пускам тема "Идеи за това, какво да правим с децата, докато траят летните почивки на ясли и градини".
Ако искате да пуснем тема. Сигурно има родители, решили този проблем предишните години. Ще се радвам да споделят...

Пускай, не се чуди  Wink

Вчера госпожата на дъщеря ми ме сюрпризира - от понеделник започват сборните групи и при нас  Rolling Eyes Все се надявах да е по-нататък във времето  Thinking

# 29
  • Мнения: 153
от 15.07 до 01.09 ще е ваканцията на 62 ОДЗ. Ще правят ремонт на кухнята.

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
От 1.07 до 1.09.2008г. градината няма да работи. А от 2.06. до 30.06. са сборни групи.

# 31
  • Мнения: 370
значи,вчера сутринта ми връчиха списъка на ,който трябваше д а се подпиша и бяха много любезни и внимателни госпожите като ме попитаха моето дете до кога ще е на детска.юли месец градината няма да работи,август е сборна.неме задължиха или изманипулирали да нея пращам на сборната.просто аз прецених ,че тя няма да ходи август.така че реално имаме още един месец градина.

# 32
  • Мнения: 3 929
Тази сутрин ме изненадаха с поредната промяна в работното време на ОДЗ-то през лятото. Сега се оказа, че от 15 юни започвали дежурни групи, а юли щели да бъдат пренасочени  в дежурни градини децата само на онези родители, които донесат служебна бележка от работодателя, че не могат да ползват през този месец платения си годишен отпуск. През август затваряли ОДЗ-то за подмяна на дограмата, но никъде в сайта не е спомената нашата градина. Абе, каша отвсякъде. дават ни информация "на час - по лъжичка".

# 33
  • Мнения: 14 133
При нас положението ще е следното:
02.06-13.06.2008 г.- ще работят с пълен капацитет- 12 групи;
16.06.-13.07.2008 г- ще работят 6 групи;
14.07-29.08.2008 г- ще работят 3 групи;
Надявам се да класирам за отпуск за август.  newsm78

# 34
  • Мнения: 1 931
Днес вписах Йони в списъка на децата които ще посещават юни месец, но ще са сборни групи. Юли и август ще работят, но трябва да занеса белешка от работодател, което в трудно да стане като съм  в майчинство още 1 месец.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 097
Сега се оказа, че от 15 юни започвали дежурни групи, а юли щели да бъдат пренасочени  в дежурни градини децата само на онези родители, които донесат служебна бележка от работодателя, че не могат да ползват през този месец платения си годишен отпуск.

Леле, какви са тези глупости  Shocked Направо се потрисам  ooooh! Това са някакви измишльотини на директорката, според мен. Не може да бъде законно  Naughty
Хора, търсете си правата и не се задоволявайте с такива дивотии. Аз бих проверила в общината как стоят нещата и откъде идват тези странни изисквания  Crossing Arms

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Лично мен нищо не ме учудва след като ми казаха, че от цялата градина само 3-4 деца могат да посещават дежурна градина. Подмятат на всички родители да си гледат децата. Мен пък се опитаха да ми държат сметка за отпуската.

# 37
  • 1st floor
  • Мнения: 9 124
Сутринта ме зарадваха в детската , че в целия ни огромен квартал , няма да има работеща детска гарадина през август....градините се били разбрали , всяка да си поеме своите деца през юли, а през август да почиват...възможно ли е това, или е поредната измишльотина , с която се опитват да притискат работещите родители , да не пускат децата  си на детска през лятото... #Cussing out
Даже се опитаха да ме изкарат супер нечовечна , че искам и юли , детето  ми да ходи на градина...че щели да са пет деца , трудно щяло да е с храната...
Знам , че има 100 такива теми , но моята е конкретно , за това , че няма да има и дежурни детски в цял един огромен квартал #Cussing out
ПП: все още се надявам , че това което ми казаха , не е истина

# 38
  • Мнения: 1 931
57 ЦДГ в Люлин 5 ще работи и юли и август срещу бележки от работодателите на 2-мата родители,  че нямат отпуски или ако иман от кой до кой ден са. Ако вашата няма дежурни групи, те трябва да ти предложат вариант и да поемат да се погрижат тогава  друга градина да посещава детето.
В коя градина сте?

# 39
  • София
  • Мнения: 13 211
Ха! Аз пък знам, че градините ще работят без почивка, освен тези за голям ремонт. Нашата е такав аи просто е невъзможно децата да бъдат на градина докато се сменят канализация и дограми. Но ще работят другите градини в Люлин и децата от нашата ще са в другите.

# 40
  • 1st floor
  • Мнения: 9 124
в 35-та градина сме...
Благовеста  , сигурна ли си , че 57-ма ще работи #Crazy
Как може тогава така нагло да лъжат хората #Crazy
Vache , а децата от вашата д.градина къде ще бъдат преместени?

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Тази вечер като взех детето ми съобщиха в коя градина е разпределено детето ми. Децата от нашата група са разпределени в 2 градини.

# 42
  • Мнения: 984
86 ОДЗ ще работи

# 43
  • София
  • Мнения: 14 751
И на комшийките им казали, че няма да има дежурни градини в Люлин-става въпрос за "Люляче" и да си търсят гледачки за август. Егати наглеците.

# 44
  • 1st floor
  • Мнения: 9 124
това в кой м.р. е?
къде може да се обадим и със сигурност  да питаме , кои ще са дежурни newsm78

# 45
  • Мнения: 984
Люлин 10, номера е да говорят така на родителите, за да не си пуснат децата август месец и те да могат да си вземат отпуските. http://kg.sofia.bg/?page=programa_2008-6-2 тук има справка за ремонтите на детските градини. Те ще бъдат затворени, всички останали, трябва да работят или да има дежурни групи

# 46
  • 1st floor
  • Мнения: 9 124
Този сайт съм го гледала и там я няма нашата детска...но сутринта ми беше обяснено , че ще правят основен ремонт на канализацията newsm78...все още търся логично обяснение - дали може да са намерили от "другаде" толкова пари за ремонт newsm78

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом я няма за ремонт трябва да работи. Другият вариант е да са подали в общината , че няма желаещи деца да посещават градината и да я затворят. Ти попълни ли молба за посещение на детска градина през летните месеци?

# 48
  • София
  • Мнения: 13 211
Vache , а децата от вашата д.градина къде ще бъдат преместени?

Нямам идея, в Люлински градини. Не се знае още. Аз ще я дам само за август в сборна. Юли ще въм в отпуска

# 49
  • 1st floor
  • Мнения: 9 124
Ти попълни ли молба за посещение на детска градина през летните месеци?
Подписах се в някакъв списък за желаещите да пускат децата си през лятото на д.градина....дала съм и бележки , че не може да ползваме отпуск през юли и август...

# 50
  • Мнения: 8 917
Днес разбрах, че нашата ДГ започва лятната си почивка от 1ви юни  Shocked Оттогава почват сборните групи. Все си мисля, че това е твърде рано.  newsm78

И нашата ДГ е със сборни групи от вчера.

# 51
  • sofia
  • Мнения: 482
И ние от вчера сме в сборна група. Става дума за 50то ОДЗ в София
Юли градината официално почива. Август щели да са 3 групи за цялата градина - много желателно детето да НЕ посещава градина през това време. Септември обикновено пак са смесени групи, и от Октомври май вече почваме да работим като хората...  ooooh! Тъй като сега съм по майчинство ще я гледам... НО и на мен ми се струва адски рано за тези смесеци, но както и да е - това си е наш проблем. А за задължителните годишни отпуски по три месеца няма да коментирам...

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И при нас гласяха сборни групи за юни обаче почти всички деца са на градина, много малко са отсъстващите и няма как да се направят сборни групи. Mr. Green А юли сме в друга градина, която ще е дежурна.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
И мен вчера ме "зарадваха", че трябва да си избера кой месец няма да ходи сина ми на ясла - юли или август.Тя яслата щяла да работи цялото лято но нямало да има места.Не ми се занимаваше, но според мен щом ще има сборни групи цяло лято не могат да те задължават да си спираш детето, но наистина не съм много запозната как стоят нещата в нашата ясла.По принцип не се притеснявам, защото свеки не работи и от месец вече си прави устата да го спирам лятото и да й го пратя на вилата.Но на мен въобще не ми се иска.Ама един август ще го избутаме.Малко аз, малко майка ми, че да не застоява дребното много на вилата  Wink

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом ще работи  цяло лято яслата или градината не могат да те задължат да си спираш детето. А и да не работи са длъжни да осигурят дежурна градина, която да поеме децата, които ще посещават детска градина или ясла.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Подписах се в някакъв списък за желаещите да пускат децата си през лятото на д.градина....дала съм и бележки , че не може да ползваме отпуск през юли и август...
Значи си изрядана с документите, че чак бележка от работодателя #Crazy. Ей страшни са. Ще ви намерят място за летните месеци не се тревожи. Ако се запънат нещата се обади в общината да сигнализираш.

# 56
  • Мнения: 7 201
Значи си изрядана с документите, че чак бележка от работодателя #Crazy. Ей страшни са.
Да...и в нашата градина искат бележки от работодателите! Angry

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Щом ще работи  цяло лято яслата или градината не могат да те задължат да си спираш детето. А и да не работи са длъжни да осигурят дежурна градина, която да поеме децата, които ще посещават детска градина или ясла.

И аз така си мислех, ама не бях сигурна.Мога да ги насмета и детето ми да ходи цяло лято защото свеки е добра приятелка с директорката, аз също се познавам лично с нея.Аз така или иначе бях решила да го спра за известно време, да смени въздуха, да походи на плаж, но не да ме карат така принудително.Родителите които нямат на кого да разчитат, нямат отпуски (като мен, а и мъжа ми ще излиза чак зимата, понеже тогава му я дават)Тези номера с местата и това притискане въобще не ми е по вкуса!

# 58
  • Мнения: 1 632
Вчера питах и ми казаха,че няма да почиват  Party

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

 свеки е добра приятелка с директорката, аз също се познавам лично с нея.Аз така или иначе бях решила да го спра за известно време, да смени въздуха, да походи на плаж, но не да ме карат така принудително.Родителите които нямат на кого да разчитат, нямат отпуски (като мен, а и мъжа ми ще излиза чак зимата, понеже тогава му я дават)Тези номера с местата и това притискане въобще не ми е по вкуса![/b]
И аз много се подразних като ме притискаха. Но се вредихме все пак за месец юли.

# 60
  • Мнения: 240
Вчера учителката на сина ми каза, че ще работят само юни.Юли и август ще бъде затворена градината за ремонт, ще строят крило за 2 яслени групи.Става въпрос за 57 ЦДГ в Люлин-5.

# 61
  • Мнения: 959
и мен вчера ме изненадаха неприятно от 1юли само първите 2седмици ще има сборна група, а след това затварят за ремонт до септември. Попитах дали случайно ще ги преместят в другата градина в сборни грепи, а те ми казаха само крайно нуждаещите се и то с бележка на двамата родители от работодателите че нямат право на отпуск  Shocked - с две думи гледайте си ги вкъщи  ooooh! не е желателно да ходят на сборни групи, а и всичко има се отразявало на психиката и ще бъде голям шок за децата  Whistling
а аз като кажа на работодателя си че трябва да си взема 2месеца отпуска за да си гледам детето - той няма ли да изпадне в шок, ако изобщо ми разреши.
Та вие как ще се справите с проблема през почивните месеци?

# 62
  • София
  • Мнения: 13 211
ice, какво значи крайно нуждаещи се?! На мен ми излизт със същия номер, но всъщност в тези градини децата трябва по служебен път да се прехвърлят в сборни групи. Не искам да казвам, че имах изключително неприятен разговор по повода в градината и бях поставена в ситуация да се оправдявам как така аджеба нямам баба дето да гледа детето и как така аз не мога да си взема повече от месец отпуска.. а съпруга ми? той не можел ли? Ами щом имаме представени служебни бележки значи не можем! И освен всичко тези разговори се водят вече трето лято. Е това е! не мога да ползвам 2 месеца. И аз съм от малкото случаи където мога да си взема толкова отпуска. Вчера бях побесняла, защото откакто детето ми е на градина аз си къткам отпуската да я взема за 1 месец през лятото, за да облекчавам градината. Да не говорим, че аз подкрепих стачката, при това доста емоционално.. детето ми спа 2 седмици на два стола в работата ми. Сега се питам дали при такова отношение да не съжалявам, че подкрепих стачката  Rolling Eyes Аз да не съм луда ако има кой да ми гледа детето да го водя на работа или ако имам баба на село дали ще го държа в София?!
Бясна съм! Мислех да не пиша, за да не се почувства някой засегнат, но всъщност аз всичко това го казах лично на когото трябва и смятам, че съм права!

# 63
  • 1st floor
  • Мнения: 9 124
Вчера учителката на сина ми каза, че ще работят само юни.Юли и август ще бъде затворена градината за ремонт, ще строят крило за 2 яслени групи.Става въпрос за 57 ЦДГ в Люлин-5.
да не са те изментили и теб, защото Благовеста , каза , че 57-ма ще работи и юли и август newsm78

# 64
  • Мнения: 959
ice, какво значи крайно нуждаещи се?! На мен ми излизт със същия номер, но всъщност в тези градини децата трябва по служебен път да се прехвърлят в сборни групи. Не искам да казвам, че имах изключително неприятен разговор по повода в градината и бях поставена в ситуация да се оправдявам как така аджеба нямам баба дето да гледа детето и как така аз не мога да си взема повече от месец отпуска.. а съпруга ми? той не можел ли? Ами щом имаме представени служебни бележки значи не можем! И освен всичко тези разговори се водят вече трето лято. Е това е! не мога да ползвам 2 месеца. И аз съм от малкото случаи където мога да си взема толкова отпуска. Вчера бях побесняла, защото откакто детето ми е на градина аз си къткам отпуската да я взема за 1 месец през лятото, за да облекчавам градината. Да не говорим, че аз подкрепих стачката, при това доста емоционално.. детето ми спа 2 седмици на два стола в работата ми. Сега се питам дали при такова отношение да не съжалявам, че подкрепих стачката  Rolling Eyes Аз да не съм луда ако има кой да ми гледа детето да го водя на работа или ако имам баба на село дали ще го държа в София?!
Бясна съм! Мислех да не пиша, за да не се почувства някой засегнат, но всъщност аз всичко това го казах лично на когото трябва и смятам, че съм права!
ами крайно нуждаещите са били тези които няма на кой да оставят детето да се гледа през лятото и родителите който нямат право на отпуск  ooooh! - това ми казах
ами про принцип на нас едната баба е в чужбина, а другата работи (все още не се е пенсионирала) и няма как да я помоля да си вземе отпуска 2месеца за да гледа детето, а аз започнах работа от началото на май и наистина нямам право на отпуск, а съпругът ми по договор има само право на 2седмици отпуск, като е регламентирано 1през летния сезон и 1през зимния - така че със служебните бележки няма да е проблем, но остава проблема дали ще намерят място на детето ми да го гледат през лялоло и кой?

# 65
  • София
  • Мнения: 13 211
Ами значи всички сме крайно нуждаещи се... и на мен ми се почива 2 месеца с детето ми през лятото ама няма! Абе цялото това унижение ми е мног неприятно. Защо да ми се налага да обяснявам на когото и да било защо искам детето да е на градина!? Аз съм човек, който не злоупотребява. Ако имам възможност да я гледам ще го направя и затова ми е неприятно да ме третират едва ли не като лъжкиня дето йок иска да си развява гъза насам натам и някой да й гледа детето.

# 66
  • Мнения: 959
а най-странното е че другите две ОДЗта които са в квартала ще работят цяло лято но няма да приемат децата от градината която ще се прави ремонт  Tired

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Vache и ice длъжни са да ви осигурят места за децата през летните месеци когато градината не работи. Няма такива крайно нуждаещи се и не знам какво. Обадете се в Общината и сигнализирайте ако трябва и в инспектората. Нали само градините в ремонт нямаше да работят, какво стана? Няма да работят и останалите... Тази масова практика да затварят градините в София трябва да се прекрати. И тези които отговарят за това да вземат някакви мерки. Има безработни, които могат през летните месеци да поемат дежурства и учителите да си взимат спокойно отпуските а не да се притесняват, че няма да могат да почиват. Мен също ме мотаха и придумваха да не си давам детето в дежурна градина. Много се подразних, че ми държат сметка на отпуската и кои роднини евентуално да я гледат за юли #Crazy

# 68
  • Мнения: 6 155
От 15 до 30 юни ще работят със сборни групи. Юли и август - ремонт.

# 69
  • София
  • Мнения: 13 211
Ivben, знам че са длъжни. Няма нужда да се обръщам никъде. Взеха ми молбата, но след разправия. Има натиск върху родителите да не пращат децата летните месеци. Това е неприятното за мен. Не желая да ме третират като идиот. Освен всичко проблема е навсякъде. От моите наблюдения натиск се оказва и от директорите на градини, които ще работят. Те също притискат родителите и директорите на градини дето няма да работят. Кашата е пълна! Но винаги е било така. Аз 3 г. давам детето в сботрни групи и отношението пък "пришълчетата" е много по-различно отколкото към децата в съответната градина. Виждам огромна разлика от нашите учителки, които са супер готини и това на учителките в сборните групи, в които е било детето ми.
Така че сега излиза с две думи, че отново никой не иска детето ми. В нашата градина е крайно необходим ремонта, няма начин да работи през това време. Обаче що се правят на интересни другите работещите градини, не знам... newsm78

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 13:40 от Vache

# 70
  • София
  • Мнения: 344
Вчера учителката на сина ми каза, че ще работят само юни.Юли и август ще бъде затворена градината за ремонт, ще строят крило за 2 яслени групи.Става въпрос за 57 ЦДГ в Люлин-5.
да не са те изментили и теб, защото Благовеста , каза , че 57-ма ще работи и юли и август newsm78
Да, има някаква грешка. Ще работят и юли, и август.Подава се молба и служебни бележки за отпуска на родителите.
Групите ще са сборни, но дечицата ще са си от същата градина.

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 15:13 от eddy6

# 71
  • 1st floor
  • Мнения: 9 124
Групите ще са сборни, но дечицата ще са си от същата градина.
в смисъл , няма да приемат деца от други затворени градини? newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 344
Групите ще са сборни, но дечицата ще са си от същата градина.
в смисъл , няма да приемат деца от други затворени градини? newsm78
Да.

# 73
  • Мнения: 240
Днес пак попитах и ми отговориха, че юли и август ще са сборни групи.

# 74
  • Мнения: 937
Аз съм от Х. Димитър ходиме в ОДЗ 3 Патиланско царство и там няма да работят целия юли, през август сборна и съм изпаднала в тих ужас какво да правя цял месец не мога да отсъствам таткото също, бабите са работещи просто не доумявам как да се справя с това положение. Казаха да попълниме молби тези които ще пускат детето си август, и ако не били достатъчно нямало и тогава да работят просто побеснях т.е. има вероятност детето ми и август да не може да посещава яслата  newsm78 бясна съм. Може ли да се направи нещо това е безобразие, все пак не работиме всички лелки в детски градини за да си почиваме по два месеца и да си гледаме децата....

# 75
  • софия
  • Мнения: 757
ние сме в 55 одз, люлин.
Днес директорката ми каза, че ще се почива август месец, ще правят ремонт на кухненския блок.
Най- любезно ми каза, да си преправимм с мъжа ми отпуските и да го гледаме август месец. Не можело в приемни градини.
Дали някоя мама би ми дала съвет към кой да се обърна?( защо така не може в др.градина)

# 76
  • Мнения: 959
не може в други приемни градини, и аз всеча попитах дали ще ги пратят по служебен път децата в другите приемни градини, а те ми казаха че от тази година се прекратявала тази практика да се изпращат в работещата градина в района,   Crazy Напрово незнам какво да правя, а юли месец наближава  Tired

# 77
  • Мнения: 937
Ами давайте да се организираме и по една седмица да почваме да гледаме по 2-3 дечица, знам ли просто не знам какво да измисля.. newsm78 някоя позната съседка без работа обичаща децата срещу пари ако се навие за 1 месец е все пак....давайте идей... Praynig

# 78
  • 1st floor
  • Мнения: 9 124
ние сме в 55 одз, люлин.
Днес директорката ми каза, че ще се почива август месец, ще правят ремонт на кухненския блок.
Най- любезно ми каза, да си преправимм с мъжа ми отпуските и да го гледаме август месец. Не можело в приемни градини.
Дали някоя мама би ми дала съвет към кой да се обърна?( защо така не може в др.градина)

за люлин изрових това - "Лилия Торньова зам.-кмет образование  - тел. 9 237 215", ама дали там трабвя да се обадиш, не знам newsm78

# 79
  • софия
  • Мнения: 757
Днес се докопах до служитела в общината, която отговаря за одз в Люлин.
Обясних и накратко какво ми е казала днес директорката. Тя провери някъде- само на 3 детски заведения в Люлин ще се правят ремонти. Това значело, че юли и август нашето ОДЗ би трябвало да работи. Обеща ми да провери защо казват на родителите в нашата градина, че август ще се прави ремонт.
Утре ще и се обадя по някое време и ще докладвам. Peace

# 80
  • 1st floor
  • Мнения: 9 124
Днес се докопах до служитела в общината, която отговаря за одз в Люлин.
Обясних и накратко какво ми е казала днес директорката. Тя провери някъде- само на 3 детски заведения в Люлин ще се правят ремонти. Това значело, че юли и август нашето ОДЗ би трябвало да работи. Обеща ми да провери защо казват на родителите в нашата градина, че август ще се прави ремонт.
Утре ще и се обадя по някое време и ще докладвам. Peace
супер! браво на теб  bouquet!
 ще чакам да кажеш какво е станало Praynig!
дай тел. за връзка да звънна и аз Mr. Green, може като се съберем повече, да има по- силен отзвук!

# 81
  • софия
  • Мнения: 757
НеПоКоРнА , няма проблем за номера. Утре като отида на работа ще ти го напиша, че остана в офиса.
Дано наистиа провери как стоят нещата и утре да ми даде отговор.
Тази служителка отговаря за градините в Люлин, но както писах, номера ще го дам утре.
Наистина би било добре майките от Люлин, които имат въпроси, да и звънят. Mr. Green

# 82
  • Мнения: 2 732
Цяло лято ще са сборни групи .А какви са тези бележки ,че работиш? Днес една колежка каза че им искат .На мен още нищо не са ми казали

# 83
  • 1st floor
  • Мнения: 9 124
Според мен трябва да ги задължат, на вратата на всяка детска да пише  ще се прави ли ремонт, и от кога до кога...съответно и къде ще бъдат преместени през това време децата...докато има устно подаване на информация , тя може да бъде ...как да кажа.... не съвсем точна Confused...
Защото много малък процент от родителите ще разберат каква точно е истината и ще си отровят живота през лятото, да се чудят как да си вземат отпуск или  при коя баба да депортират детето /ако има такава неработеща, де!/...

# 84
  • софия
  • Мнения: 757
VL7 на мен си ми казаха директно, че вече не се местят децата по др.градини.
Видиш ли биле сме двама родители, всеки да си вземел по 2 седмици отпуска... #Cussing out

# 85
  • София
  • Мнения: 13 211
VL7 на мен си ми казаха директно, че вече не се местят децата по др.градини.
Видиш ли биле сме двама родители, всеки да си вземел по 2 седмици отпуска... #Cussing out

Ей това май-много ме вбесява!!! А много интересно кога ДВАМАТА родители ще си видят детето ЗАЕДНО. И знае ли се, че в повечето фирми отпуските се ПЛАНИРАТ.
Или може би трябваше по време на стачката да си взема годишния отпуск. Много интересно какво щяха да ми кажат. А аз, за да се съобразя с градината лятото си къткам отпуската и влача детето с мен на работа с риск да ме уволнят. Е на това най-много ме е яд. На родителите явно се гледа като на враг номер едно. Те не правят нищо, само изискват и видиш ли наглеците не можели да вземат по 2 месеца отпуска... И най-гадното за мен е, че не аз, а някой друг ще ми разиграва вариантите за отпуската ми.

# 86
  • Мнения: 4 970
ice, кой ти каза тези неща за лятото newsm78 - лелките или директорката? .Аз говорих с директорката презди  1-2 седмици и тя ми каза че още не се знае кога ще е ремонта, но най-вероятно  да ис правим сметките за август месец.( да не говорим че в нашето ОДз е предвидена смяна на дограмата, а знаеш че  на яслените групи  я сменяха миналата година септември и октомври точно за 2 дни, и децата си бяха там Crazy).

# 87
  • Мнения: 959
ice, кой ти каза тези неща за лятото newsm78 - лелките или директорката? .Аз говорих с директорката презди  1-2 седмици и тя ми каза че още не се знае кога ще е ремонта, но най-вероятно  да ис правим сметките за август месец.( да не говорим че в нашето ОДз е предвидена смяна на дограмата, а знаеш че  на яслените групи  я сменяха миналата година септември и октомври точно за 2 дни, и децата си бяха там Crazy).
ами във вторник като плащах таксата питах и така ми казаха - юли само първите две седмици ще има сборни групи , и след това градината се затваря за ремонт. Но сборните групи ще са само за крайно нуждаещи се  newsm78
Това ми го каза медецинската сестра

# 88
  • Мнения: 786
Вчера разбрах, че от другия понеделник и ние сме в сборни групи в нашата градина. Още по-неприятно е, че винаги нашата група я "разпръсват" сред другите, зимните месеци пак имаше такива заради болести и не знам и аз още какво, и все ние потърпевшите. Съответно други госпожи, деца, обстановка... Върха беше като ми разказва сина ми, че другите деца рисували, а на него не му дали, защото не бил носил флумастри  #Cussing out Изтрещех като ми го каза просто, голям зор щяха да видят да се разходят до нашата група и да му донесат, като е такъв проблем, а аз глупачката му бях купила с най-многото цветове  #Cussing out На другия ден обясних на г-жата (не беше от нашите) че не ги виждам аз така нещата. Мине се не мине месец, и почват да те карат да се чувстваш виновен, че си водиш детето, а няма кой да го гледа и "не може да рисуваш", не е носил играчки за там, "ти не си ни приятел" и все неща от сорта, които сигурно се отразяват на детето.  Naughty
За протокола, целият август градината няма да работи. Започнахме да носим молби и някой си ден, не е ясно кога точно, щяло да има родителска среща и там да се разберем кой кога може да посещава другата дежурна градина, като няма да е повече от седмица или две. Та аз имам 10 останали дни отпуска и ако ми се наложи за друго през годината просто не знам  newsm78 Пак за протокола, абсолютно еднолично си отглеждам детето, нямам баби на разположение, таткото също преди години още се завърна към ергенлъка  Whistling Е, к`во пра`им!

# 89
  • София
  • Мнения: 13 211

E, как к'во?! Сега на родителската среща за радост на всички родители си разказвате житието и битието, кой, как и защо може/ не може да ви гледа децата. Защо сте се развели и защо не давате детето на таткото в полагаемото му се време - 1 месец през лятото  Joy Joy Joy
А това за флумастрите ме уби направо! Абе като чета какво става из тия градини, ми то същата работа като всяка година. Какво като променили закона, начини да се пресират родителите винаги се намират.

# 90
  • Мнения: 786
Сега на родителската среща за радост на всички родители си разказвате житието и битието, кой, как и защо може/ не може да ви гледа децата. Защо сте се развели и защо не давате детето на таткото в полагаемото му се време - 1 месец през лятото  Joy Joy Joy

Това наистина ли според теб има връзка, дали е чак толкова смешно или аз не схващам иронията както трябва  newsm78

# 91
  • София
  • Мнения: 13 211
Сега на родителската среща за радост на всички родители си разказвате житието и битието, кой, как и защо може/ не може да ви гледа децата. Защо сте се развели и защо не давате детето на таткото в полагаемото му се време - 1 месец през лятото  Joy Joy Joy

Това наистина ли според теб има връзка, дали е чак толкова смешно или аз не схващам иронията както трябва  newsm78

Не, не схавана иронията ми...  Peace
Исках да кажа, че родителите сме подложени на унижението да се обясняваме наляво и надясно кой как живее и защо така живее. Това имах предвид. Не беше насочено към теб, а иронизираше положението, в което сме поставени. Понеже спомена родителска среща си представих как родителите ще трябва да обясняват пред всички защо искат да ходят децата им на градина и неминуемо ще се чувстват неудобно. По-горе съм написала, че за мен е унизително да обяснявам защо няма кой да ми гледа детето 2 месеца и защо мъжът ми не може да ползва нито ден отпуска.
Извинявай ако съм те обидила, не съм искала, имах съвсем друго предвид.  Peace

# 92
  • Мнения: 786
ОК, така е, признавам  Peace
Не виждам как ще се обяснявам пред всички родители, наистина. Миналата година намерих вариант с детска градина в друго населено място, т.е. спасих се самостоятелно, но да видим тази как ще се получи. Вероятно пак така  newsm78

# 93
  • София
  • Мнения: 13 211
При мен ще се намери вариант по нормалния начин както си трябва. Обаче ми писна 3 г. подред да меля едно и също. Но при нас не организират такива родителски срещи да се разбираме кой какво. Нелепо ми се вижда честно казано. Има си неща и обстоятелства, които мога да ги кажа например пред директорката, но не бих искала да ги кажа пред всички родители. Прилича ми малко на "Ми ние не можем да се разберем, дай да ви съберем вие да се изпокарате."

# 94
  • Мнения: 5 577
 Rolling Eyes честно казано, не виждам лошо в летните ваканции -  и за самото дете. Не мисля, че трябва да се ходи целогодишно на градина - истина е, че всеки от нас има поне по 20 дена ГПО, да не говорим, че някой /държ.служители/ имат по 33 дена. Това е месец от където и да го погледнеш. Хубаво, не може да се вземе наведнъж, ясно - ама  нали децата имат и бащи?

Като сложим и поне една баба, мисля, че картинката се изяснява, и не изглежда толкова невъзможно.

юли и август са за почивка за децата, травмиращо ми изглежда 12 месеца на градина, макар, че сина ми обожава учителките

п.п. когато боледуват децата през годината - за това са 40-те дена болничен

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Rolling Eyes честно казано, не виждам лошо в летните ваканции -  и за самото дете. Не мисля, че трябва да се ходи целогодишно на градина - истина е, че всеки от нас има поне по 20 дена ГПО, да не говорим, че някой /държ.служители/ имат по 33 дена. Това е месец от където и да го погледнеш. Хубаво, не може да се вземе наведнъж, ясно - ама  нали децата имат и бащи?

Като сложим и поне една баба, мисля, че картинката се изяснява, и не изглежда толкова невъзможно.


Това е твоето мнение нали. Аз обаче мога да ти кажа, че ако всички майки на децата в София си вземат отпуските няма да има кой да работи. А ако пък  вторият вариант който предлагаш се изпълни- след отпуската на мама да следва отпуската на тати , то тогава семейството не би могло да си позволи почивка на море или планина, защото видиш ли отпуските трябва да се взимат последователно . Третият вариант с бабите- не всеки има баба на разположение.
Така, че детските градини трябва да си работят.

# 96
  • София
  • Мнения: 13 211
Вергилия, и аз не виждам нищо лошо. Искам детето ми да почива цяло лято, ама не може. Аз взимам един месец отпуска и искам в другия да е на градина. Баби с възможности да гледат дете нямам. Пък и що майка ми например непременно трябва да си вземе отпуска да гледа моето дете. Ми тя има още трима внуци, които идват лятото от чужбина. Ако трябва да се съобрази с всички ни няма д ай стигне отпуската. Освен това що да не си я вземе да си почине. Който си има деца да си ги гледа! Това е! Няма тя да се съобразява с моето дете и мен, а аз с нея. Тя достатъчно се е съобразявала и е отгледала 3 деца, за да ангажирам и сега времето й за почивка.
Така че за мен варианта е един месец почивка и един на градина. И затова трябва да има избор и градините да си работят. Тези, които се ремонтират е нормално да не работят, ама тогава да се включват другите.

# 97
  • Мнения: 2 567
Нашата градина почива последните 2 седмици на август. Това не значи, че няма да стоим поне месец в БГ. Естествено таксата си се плаща, ходил или не.

# 98
  • софия
  • Мнения: 757
Телефонът в община Люлин е 923 72 67, там задавайте всякакви въпроси за ОДЗ- тата в квартала.
Днес ми отговориха, че нашето 55 ОДЗ наистина затваря за ремонт, но приемна градина ще ни бъде 32 ОДЗ. Трябва да подам молба при нащата директорка, атя самата преди 2 дена ми каза, че няма да има приемна градина. Др.седмица ще ходя и пак ще пиша  Peace

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Защо крият инфото за дежурни градини директорите и учителите не ми е ясно?

# 100
  • Мнения: 2 732
Rolling Eyes честно казано, не виждам лошо в летните ваканции -  и за самото дете. Не мисля, че трябва да се ходи целогодишно на градина - истина е, че всеки от нас има поне по 20 дена ГПО, да не говорим, че някой /държ.служители/ имат по 33 дена. Това е месец от където и да го погледнеш. Хубаво, не може да се вземе наведнъж, ясно - ама  нали децата имат и бащи?

Като сложим и поне една баба, мисля, че картинката се изяснява, и не изглежда толкова невъзможно.

юли и август са за почивка за децата, травмиращо ми изглежда 12 месеца на градина, макар, че сина ми обожава учителките

п.п. когато боледуват децата през годината - за това са 40-те дена болничен
Вергилия напълно си права .Обаче е неосъществимо в реално време .
Лятото повече от една седмица отпуска не ме пускат .Всички искат да отидат на почивка .Така ,че няма как .За таткото положението е същото .Може би трябва да излизаме един подир друг отпуска и всеки сам с детето да ходи на почивка Thinking,ако изобщо ходим

# 101
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
В нашата градина ги разпускат през август.

# 102
  • 1st floor
  • Мнения: 9 124
Телефонът в община Люлин е 923 72 67, там задавайте всякакви въпроси за ОДЗ- тата в квартала.
Днес ми отговориха, че нашето 55 ОДЗ наистина затваря за ремонт, но приемна градина ще ни бъде 32 ОДЗ. Трябва да подам молба при нащата директорка, атя самата преди 2 дена ми каза, че няма да има приемна градина. Др.седмица ще ходя и пак ще пиша  Peace
още в понеделник ще се обадя, мерси!  bouquet

# 103
  • Мнения: 959
така, преди млако говорих със зам.кмета на Овча Купел, за инфо за градините в нашия район, тъй като в нашаша градина ще се прави ремонт, го потитах дали ще настаняв децата служебно в другите две градини които ще работят лятото и той ми каза - разбирасе че ще го направим. Аз му казах че съм говорила с директорките на другите две градини и те твърдо ми заявиха че такова нещо няма да има, а тий ми отговори че директорите на градините си придавали важнож и за това така са ми отговорили, но той категорично каза че децата ще бъдат служебво разпрезелени и най-малкото че ще има сборни групи. Взе ми мобилния тел. и каза че до края на седмицата ще ми се обади за да ми каже подробва информация как точно ще стане.
Каза още че ако директорката в ОДЗто което посещава детето продължава да двърди че няма да бъдат преместени децата по служебен път е хубаво да се подаде молба до кмета на района и да се опише всичко това, както и да се подпишат всички родители на които им е казано това нещо. Става въпрос за 39то ОДЗ.
Ако някои иска да му се обади и да си зададе въпросите ето ви тел. 955 44 63 вътр.135 - Янко Василев се казва.
Това е о мен за сега, като ми даде подробно инфо пак ще пиша  Hug

Общи условия

Активация на акаунт