Откога почиват ДГ на вашите деца?

  • 6 083
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
При нас се редуват с отпуските през лятото и винаги има сборни групи.  Peace

# 16
  • Germany
  • Мнения: 7 945
При нас за сега твърдо са казали за юли и август - ремонт и дет. градина няма да работи. Днес сутринта подметнаха, че може още от юни да са със сборни групи, ако останат малко деца. За мен това е пълна лудост. Никой от приятелите ни няма отпуска по голяма от 3 седмици и ако няма баба на разположение, кой да го гледа това дете. Ние сме с една баба, която доста се уморява и направо не знам как ще се справи, но жена за 2 месеца не мога да намеря, повече отпуска нямам, варианта с дежурна дет. градина не ме кефи, защото малкия едвам свикна с тези учителки и не искам да го подлагам на допълнителен стрес, абе ужас.  Не знам как е по света, но тази безумна практика с 3те месеца почивка на градините според мен е поредната побългарена версия, целяща едно повсеместно мързелуване на определени хора за сметка на други.

# 17
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Миналата година,когато дежурната ясла излезе в ремонт се жалвах в инспектората.
 Тогава от там ми казаха,че щом няма да работят по закон са длъжни да намерят място на всяко едно желаещо да посещава ясла дете в друго детско заведение.
 Когато казах това на директорката не и стана приятно,но си призна,че е така и естествено намериха място.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Нашата градина, както и останалите от нашия район няма да почиват през лятото. Ще работят, но със сборни групи. Досега нищо не са ни казвали, което ме навежда на мисълта, че сборните групи няма да са от 1 юни, а от по-нататък.

# 19
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Нашата градина има 2 месеца сборни групи. С друга градина, която е сравнително наблизо се редуват - единия месец сборните групи са в нашата градина, а другия - в другата. Така почиват и двете градини и правят съответните ремонти. Нашата е от тези деца, които не посещават сборните групи в другата градина, защото имаме баба и дядо на село и им гостува.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
След като миналата година ни се размина този проблем с яслата /имаше сборна група за един месец/, сега ще има ремонт на кухнята....И месец август беба няма къде да ходи на ясла. Чакаме сега класирането тази седмица за градина, но така или иначе там е от 01.09. Не знам какво да правя през този един месец. Нямаме "подходяща баба". Майка ми претърпя 2 много сериозни операции за няколко месеца и е абсурд тя да е гледа. Аз не мога да си взема отпуска за повече от седмица.
  Вчера щях да пускам тема "Идеи за това, какво да правим с децата, докато траят летните почивки на ясли и градини".
 Проверих за частни градини, клубове....Мислех си за "Оксиния" например... newsm78
 Ако искате да пуснем тема. Сигурно има родители, решили този проблем предишните години. Ще се радвам да споделят...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 616
В нашата градина, казаха че няма да затварят (ДГ Изворче - Варна). Евентуално ще има сборни групи през месец август. Дано така и да си остане и да не премислят в последния момент. Но в градината на свеки забочват със сборните май от 1-ви юни - но пък не затварят

# 22
  • Мнения: 7 201
Градината няма да затваря през лятото.
PeaceИ нашата.За отпуските им-ще се редуват.

# 23
  • Мнения: 7 821
http://kg.sofia.bg/?page=programa_2008-6-2 нали знаете за това. Всички градини, които не са в списъка би трябвало да работят цяло лято http://education.actualno.com/news_158556.html поне това е заявила Фандъкова.

# 24
  • Мнения: 3 929
http://kg.sofia.bg/?page=programa_2008-6-2 нали знаете за това. Всички градини, които не са в списъка би трябвало да работят цяло лято http://education.actualno.com/news_158556.html поне това е заявила Фандъкова.
Фандъкова казва, че родителите трябва да подадат заявление в градината, която посещава детето им, че то ще посещава градина или ясла през лятото. На нас такива заявления не са ни казали, че искат. Просто ни питаха, кои месеци - юли или август детето ще посещава ОДЗ-то. Аз потвърдих и двата месеца, защото не знам точно от коя дата ще ме пуснат да изляза в отпеск през август. тогава една от сестрите ми каза, че е желателно в единия от двата месеца детето да не идва на ясла. Иначе, нищо конкретно не са ни казали - дали от юни започват сборните групи, дали сборните групи ще са в самото ОДЗ или в друго и т.н.

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
В нашата детска градина пуснаха "проучване" по месеци за цялото лято. Кое дете кога ще посещава ДГ.
Гледам, че почти всички деца от групата ще са "на линия" юни и юли, не знам как ще процедират обаче със сборните групи.

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Нашата градина ще работи юни с две, а юли с една сборна група. Август ще почива. Във форума на сайта на община Добрич има списък с градините, в които ще се извърши ремонт и пише, че само за ремонта няма да работят. В действителност не се отпускат пари за заместващи учители и няма как педагозите хем да си вземат платения годишен отпуск, хем градините да работят с пълен капацитет през цялото лято.

# 27
  • София
  • Мнения: 11 710
http://kg.sofia.bg/?page=programa_2008-6-2 нали знаете за това. Всички градини, които не са в списъка би трябвало да работят цяло лято http://education.actualno.com/news_158556.html поне това е заявила Фандъкова.

Нашето ОДЗ го няма в списъка с ремонтите,но бяхме сюрпризирани,че през юли и август най-вероятно няма да работи поради ремонт.
Иначе събираха данни кое дете кога ще посещава ОДЗ-то,но май тази анкета нямаше смисъл.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Вчера щях да пускам тема "Идеи за това, какво да правим с децата, докато траят летните почивки на ясли и градини".
Ако искате да пуснем тема. Сигурно има родители, решили този проблем предишните години. Ще се радвам да споделят...

Пускай, не се чуди  Wink

Вчера госпожата на дъщеря ми ме сюрпризира - от понеделник започват сборните групи и при нас  Rolling Eyes Все се надявах да е по-нататък във времето  Thinking

# 29
  • Мнения: 153
от 15.07 до 01.09 ще е ваканцията на 62 ОДЗ. Ще правят ремонт на кухнята.

Общи условия

Активация на акаунт