Откога почиват ДГ на вашите деца?

  • 6 104
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • софия
  • Мнения: 757
ние сме в 55 одз, люлин.
Днес директорката ми каза, че ще се почива август месец, ще правят ремонт на кухненския блок.
Най- любезно ми каза, да си преправимм с мъжа ми отпуските и да го гледаме август месец. Не можело в приемни градини.
Дали някоя мама би ми дала съвет към кой да се обърна?( защо така не може в др.градина)

# 76
  • Мнения: 959
не може в други приемни градини, и аз всеча попитах дали ще ги пратят по служебен път децата в другите приемни градини, а те ми казаха че от тази година се прекратявала тази практика да се изпращат в работещата градина в района,   Crazy Напрово незнам какво да правя, а юли месец наближава  Tired

# 77
  • Мнения: 937
Ами давайте да се организираме и по една седмица да почваме да гледаме по 2-3 дечица, знам ли просто не знам какво да измисля.. newsm78 някоя позната съседка без работа обичаща децата срещу пари ако се навие за 1 месец е все пак....давайте идей... Praynig

# 78
  • 1st floor
  • Мнения: 9 132
ние сме в 55 одз, люлин.
Днес директорката ми каза, че ще се почива август месец, ще правят ремонт на кухненския блок.
Най- любезно ми каза, да си преправимм с мъжа ми отпуските и да го гледаме август месец. Не можело в приемни градини.
Дали някоя мама би ми дала съвет към кой да се обърна?( защо така не може в др.градина)

за люлин изрових това - "Лилия Торньова зам.-кмет образование  - тел. 9 237 215", ама дали там трабвя да се обадиш, не знам newsm78

# 79
  • софия
  • Мнения: 757
Днес се докопах до служитела в общината, която отговаря за одз в Люлин.
Обясних и накратко какво ми е казала днес директорката. Тя провери някъде- само на 3 детски заведения в Люлин ще се правят ремонти. Това значело, че юли и август нашето ОДЗ би трябвало да работи. Обеща ми да провери защо казват на родителите в нашата градина, че август ще се прави ремонт.
Утре ще и се обадя по някое време и ще докладвам. Peace

# 80
  • 1st floor
  • Мнения: 9 132
Днес се докопах до служитела в общината, която отговаря за одз в Люлин.
Обясних и накратко какво ми е казала днес директорката. Тя провери някъде- само на 3 детски заведения в Люлин ще се правят ремонти. Това значело, че юли и август нашето ОДЗ би трябвало да работи. Обеща ми да провери защо казват на родителите в нашата градина, че август ще се прави ремонт.
Утре ще и се обадя по някое време и ще докладвам. Peace
супер! браво на теб  bouquet!
 ще чакам да кажеш какво е станало Praynig!
дай тел. за връзка да звънна и аз Mr. Green, може като се съберем повече, да има по- силен отзвук!

# 81
  • софия
  • Мнения: 757
НеПоКоРнА , няма проблем за номера. Утре като отида на работа ще ти го напиша, че остана в офиса.
Дано наистиа провери как стоят нещата и утре да ми даде отговор.
Тази служителка отговаря за градините в Люлин, но както писах, номера ще го дам утре.
Наистина би било добре майките от Люлин, които имат въпроси, да и звънят. Mr. Green

# 82
  • Мнения: 2 732
Цяло лято ще са сборни групи .А какви са тези бележки ,че работиш? Днес една колежка каза че им искат .На мен още нищо не са ми казали

# 83
  • 1st floor
  • Мнения: 9 132
Според мен трябва да ги задължат, на вратата на всяка детска да пише  ще се прави ли ремонт, и от кога до кога...съответно и къде ще бъдат преместени през това време децата...докато има устно подаване на информация , тя може да бъде ...как да кажа.... не съвсем точна Confused...
Защото много малък процент от родителите ще разберат каква точно е истината и ще си отровят живота през лятото, да се чудят как да си вземат отпуск или  при коя баба да депортират детето /ако има такава неработеща, де!/...

# 84
  • софия
  • Мнения: 757
VL7 на мен си ми казаха директно, че вече не се местят децата по др.градини.
Видиш ли биле сме двама родители, всеки да си вземел по 2 седмици отпуска... #Cussing out

# 85
  • София
  • Мнения: 13 218
VL7 на мен си ми казаха директно, че вече не се местят децата по др.градини.
Видиш ли биле сме двама родители, всеки да си вземел по 2 седмици отпуска... #Cussing out

Ей това май-много ме вбесява!!! А много интересно кога ДВАМАТА родители ще си видят детето ЗАЕДНО. И знае ли се, че в повечето фирми отпуските се ПЛАНИРАТ.
Или може би трябваше по време на стачката да си взема годишния отпуск. Много интересно какво щяха да ми кажат. А аз, за да се съобразя с градината лятото си къткам отпуската и влача детето с мен на работа с риск да ме уволнят. Е на това най-много ме е яд. На родителите явно се гледа като на враг номер едно. Те не правят нищо, само изискват и видиш ли наглеците не можели да вземат по 2 месеца отпуска... И най-гадното за мен е, че не аз, а някой друг ще ми разиграва вариантите за отпуската ми.

# 86
  • Мнения: 4 970
ice, кой ти каза тези неща за лятото newsm78 - лелките или директорката? .Аз говорих с директорката презди  1-2 седмици и тя ми каза че още не се знае кога ще е ремонта, но най-вероятно  да ис правим сметките за август месец.( да не говорим че в нашето ОДз е предвидена смяна на дограмата, а знаеш че  на яслените групи  я сменяха миналата година септември и октомври точно за 2 дни, и децата си бяха там Crazy).

# 87
  • Мнения: 959
ice, кой ти каза тези неща за лятото newsm78 - лелките или директорката? .Аз говорих с директорката презди  1-2 седмици и тя ми каза че още не се знае кога ще е ремонта, но най-вероятно  да ис правим сметките за август месец.( да не говорим че в нашето ОДз е предвидена смяна на дограмата, а знаеш че  на яслените групи  я сменяха миналата година септември и октомври точно за 2 дни, и децата си бяха там Crazy).
ами във вторник като плащах таксата питах и така ми казаха - юли само първите две седмици ще има сборни групи , и след това градината се затваря за ремонт. Но сборните групи ще са само за крайно нуждаещи се  newsm78
Това ми го каза медецинската сестра

# 88
  • Мнения: 786
Вчера разбрах, че от другия понеделник и ние сме в сборни групи в нашата градина. Още по-неприятно е, че винаги нашата група я "разпръсват" сред другите, зимните месеци пак имаше такива заради болести и не знам и аз още какво, и все ние потърпевшите. Съответно други госпожи, деца, обстановка... Върха беше като ми разказва сина ми, че другите деца рисували, а на него не му дали, защото не бил носил флумастри  #Cussing out Изтрещех като ми го каза просто, голям зор щяха да видят да се разходят до нашата група и да му донесат, като е такъв проблем, а аз глупачката му бях купила с най-многото цветове  #Cussing out На другия ден обясних на г-жата (не беше от нашите) че не ги виждам аз така нещата. Мине се не мине месец, и почват да те карат да се чувстваш виновен, че си водиш детето, а няма кой да го гледа и "не може да рисуваш", не е носил играчки за там, "ти не си ни приятел" и все неща от сорта, които сигурно се отразяват на детето.  Naughty
За протокола, целият август градината няма да работи. Започнахме да носим молби и някой си ден, не е ясно кога точно, щяло да има родителска среща и там да се разберем кой кога може да посещава другата дежурна градина, като няма да е повече от седмица или две. Та аз имам 10 останали дни отпуска и ако ми се наложи за друго през годината просто не знам  newsm78 Пак за протокола, абсолютно еднолично си отглеждам детето, нямам баби на разположение, таткото също преди години още се завърна към ергенлъка  Whistling Е, к`во пра`им!

# 89
  • София
  • Мнения: 13 218

E, как к'во?! Сега на родителската среща за радост на всички родители си разказвате житието и битието, кой, как и защо може/ не може да ви гледа децата. Защо сте се развели и защо не давате детето на таткото в полагаемото му се време - 1 месец през лятото  Joy Joy Joy
А това за флумастрите ме уби направо! Абе като чета какво става из тия градини, ми то същата работа като всяка година. Какво като променили закона, начини да се пресират родителите винаги се намират.

Общи условия

Активация на акаунт