Откога почиват ДГ на вашите деца?

  • 6 103
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 240
Вчера учителката на сина ми каза, че ще работят само юни.Юли и август ще бъде затворена градината за ремонт, ще строят крило за 2 яслени групи.Става въпрос за 57 ЦДГ в Люлин-5.

# 61
  • Мнения: 959
и мен вчера ме изненадаха неприятно от 1юли само първите 2седмици ще има сборна група, а след това затварят за ремонт до септември. Попитах дали случайно ще ги преместят в другата градина в сборни грепи, а те ми казаха само крайно нуждаещите се и то с бележка на двамата родители от работодателите че нямат право на отпуск  Shocked - с две думи гледайте си ги вкъщи  ooooh! не е желателно да ходят на сборни групи, а и всичко има се отразявало на психиката и ще бъде голям шок за децата  Whistling
а аз като кажа на работодателя си че трябва да си взема 2месеца отпуска за да си гледам детето - той няма ли да изпадне в шок, ако изобщо ми разреши.
Та вие как ще се справите с проблема през почивните месеци?

# 62
  • София
  • Мнения: 13 218
ice, какво значи крайно нуждаещи се?! На мен ми излизт със същия номер, но всъщност в тези градини децата трябва по служебен път да се прехвърлят в сборни групи. Не искам да казвам, че имах изключително неприятен разговор по повода в градината и бях поставена в ситуация да се оправдявам как така аджеба нямам баба дето да гледа детето и как така аз не мога да си взема повече от месец отпуска.. а съпруга ми? той не можел ли? Ами щом имаме представени служебни бележки значи не можем! И освен всичко тези разговори се водят вече трето лято. Е това е! не мога да ползвам 2 месеца. И аз съм от малкото случаи където мога да си взема толкова отпуска. Вчера бях побесняла, защото откакто детето ми е на градина аз си къткам отпуската да я взема за 1 месец през лятото, за да облекчавам градината. Да не говорим, че аз подкрепих стачката, при това доста емоционално.. детето ми спа 2 седмици на два стола в работата ми. Сега се питам дали при такова отношение да не съжалявам, че подкрепих стачката  Rolling Eyes Аз да не съм луда ако има кой да ми гледа детето да го водя на работа или ако имам баба на село дали ще го държа в София?!
Бясна съм! Мислех да не пиша, за да не се почувства някой засегнат, но всъщност аз всичко това го казах лично на когото трябва и смятам, че съм права!

# 63
  • 1st floor
  • Мнения: 9 132
Вчера учителката на сина ми каза, че ще работят само юни.Юли и август ще бъде затворена градината за ремонт, ще строят крило за 2 яслени групи.Става въпрос за 57 ЦДГ в Люлин-5.
да не са те изментили и теб, защото Благовеста , каза , че 57-ма ще работи и юли и август newsm78

# 64
  • Мнения: 959
ice, какво значи крайно нуждаещи се?! На мен ми излизт със същия номер, но всъщност в тези градини децата трябва по служебен път да се прехвърлят в сборни групи. Не искам да казвам, че имах изключително неприятен разговор по повода в градината и бях поставена в ситуация да се оправдявам как така аджеба нямам баба дето да гледа детето и как така аз не мога да си взема повече от месец отпуска.. а съпруга ми? той не можел ли? Ами щом имаме представени служебни бележки значи не можем! И освен всичко тези разговори се водят вече трето лято. Е това е! не мога да ползвам 2 месеца. И аз съм от малкото случаи където мога да си взема толкова отпуска. Вчера бях побесняла, защото откакто детето ми е на градина аз си къткам отпуската да я взема за 1 месец през лятото, за да облекчавам градината. Да не говорим, че аз подкрепих стачката, при това доста емоционално.. детето ми спа 2 седмици на два стола в работата ми. Сега се питам дали при такова отношение да не съжалявам, че подкрепих стачката  Rolling Eyes Аз да не съм луда ако има кой да ми гледа детето да го водя на работа или ако имам баба на село дали ще го държа в София?!
Бясна съм! Мислех да не пиша, за да не се почувства някой засегнат, но всъщност аз всичко това го казах лично на когото трябва и смятам, че съм права!
ами крайно нуждаещите са били тези които няма на кой да оставят детето да се гледа през лятото и родителите който нямат право на отпуск  ooooh! - това ми казах
ами про принцип на нас едната баба е в чужбина, а другата работи (все още не се е пенсионирала) и няма как да я помоля да си вземе отпуска 2месеца за да гледа детето, а аз започнах работа от началото на май и наистина нямам право на отпуск, а съпругът ми по договор има само право на 2седмици отпуск, като е регламентирано 1през летния сезон и 1през зимния - така че със служебните бележки няма да е проблем, но остава проблема дали ще намерят място на детето ми да го гледат през лялоло и кой?

# 65
  • София
  • Мнения: 13 218
Ами значи всички сме крайно нуждаещи се... и на мен ми се почива 2 месеца с детето ми през лятото ама няма! Абе цялото това унижение ми е мног неприятно. Защо да ми се налага да обяснявам на когото и да било защо искам детето да е на градина!? Аз съм човек, който не злоупотребява. Ако имам възможност да я гледам ще го направя и затова ми е неприятно да ме третират едва ли не като лъжкиня дето йок иска да си развява гъза насам натам и някой да й гледа детето.

# 66
  • Мнения: 959
а най-странното е че другите две ОДЗта които са в квартала ще работят цяло лято но няма да приемат децата от градината която ще се прави ремонт  Tired

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Vache и ice длъжни са да ви осигурят места за децата през летните месеци когато градината не работи. Няма такива крайно нуждаещи се и не знам какво. Обадете се в Общината и сигнализирайте ако трябва и в инспектората. Нали само градините в ремонт нямаше да работят, какво стана? Няма да работят и останалите... Тази масова практика да затварят градините в София трябва да се прекрати. И тези които отговарят за това да вземат някакви мерки. Има безработни, които могат през летните месеци да поемат дежурства и учителите да си взимат спокойно отпуските а не да се притесняват, че няма да могат да почиват. Мен също ме мотаха и придумваха да не си давам детето в дежурна градина. Много се подразних, че ми държат сметка на отпуската и кои роднини евентуално да я гледат за юли #Crazy

# 68
  • Мнения: 6 155
От 15 до 30 юни ще работят със сборни групи. Юли и август - ремонт.

# 69
  • София
  • Мнения: 13 218
Ivben, знам че са длъжни. Няма нужда да се обръщам никъде. Взеха ми молбата, но след разправия. Има натиск върху родителите да не пращат децата летните месеци. Това е неприятното за мен. Не желая да ме третират като идиот. Освен всичко проблема е навсякъде. От моите наблюдения натиск се оказва и от директорите на градини, които ще работят. Те също притискат родителите и директорите на градини дето няма да работят. Кашата е пълна! Но винаги е било така. Аз 3 г. давам детето в сботрни групи и отношението пък "пришълчетата" е много по-различно отколкото към децата в съответната градина. Виждам огромна разлика от нашите учителки, които са супер готини и това на учителките в сборните групи, в които е било детето ми.
Така че сега излиза с две думи, че отново никой не иска детето ми. В нашата градина е крайно необходим ремонта, няма начин да работи през това време. Обаче що се правят на интересни другите работещите градини, не знам... newsm78

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 13:40 от Vache

# 70
  • София
  • Мнения: 344
Вчера учителката на сина ми каза, че ще работят само юни.Юли и август ще бъде затворена градината за ремонт, ще строят крило за 2 яслени групи.Става въпрос за 57 ЦДГ в Люлин-5.
да не са те изментили и теб, защото Благовеста , каза , че 57-ма ще работи и юли и август newsm78
Да, има някаква грешка. Ще работят и юли, и август.Подава се молба и служебни бележки за отпуска на родителите.
Групите ще са сборни, но дечицата ще са си от същата градина.

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 15:13 от eddy6

# 71
  • 1st floor
  • Мнения: 9 132
Групите ще са сборни, но дечицата ще са си от същата градина.
в смисъл , няма да приемат деца от други затворени градини? newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 344
Групите ще са сборни, но дечицата ще са си от същата градина.
в смисъл , няма да приемат деца от други затворени градини? newsm78
Да.

# 73
  • Мнения: 240
Днес пак попитах и ми отговориха, че юли и август ще са сборни групи.

# 74
  • Мнения: 937
Аз съм от Х. Димитър ходиме в ОДЗ 3 Патиланско царство и там няма да работят целия юли, през август сборна и съм изпаднала в тих ужас какво да правя цял месец не мога да отсъствам таткото също, бабите са работещи просто не доумявам как да се справя с това положение. Казаха да попълниме молби тези които ще пускат детето си август, и ако не били достатъчно нямало и тогава да работят просто побеснях т.е. има вероятност детето ми и август да не може да посещава яслата  newsm78 бясна съм. Може ли да се направи нещо това е безобразие, все пак не работиме всички лелки в детски градини за да си почиваме по два месеца и да си гледаме децата....

Общи условия

Активация на акаунт