СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 87 577
  • 1 858
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: X
MianaNia, няма защо да бързаш да я записваш сега, имаш време до след излизането на 2-ро класиране. След като имате вариант за първо желание, чакаш придвижване напред. Мястото във втората градина се пази, до след като излезе 2-то класиране. Моето дете е по същия начин, сега се надявам на 2-ро класиране да ни приемат в първото ОДЗ. Пожелавам го и на вас!

# 1 126
  • София
  • Мнения: 2 439
MianaNia, няма защо да бързаш да я записваш сега, имаш време до след излизането на 2-ро класиране. След като имате вариант за първо желание, чакаш придвижване напред. Мястото във втората градина се пази, до след като излезе 2-то класиране. Моето дете е по същия начин, сега се надявам на 2-ро класиране да ни приемат в първото ОДЗ. Пожелавам го и на вас!


Това е така да, но тя пише, че вече всички деца са записани в първата и няма шанс за тях! Но наистина въпросът на MianaNia е много резонен Peace А иначе не знам какво да те посъветвам - май по-добре запиши детето, защото кандидатстването догодина ще е съвсем по други критерии и дали въобще ще ги има тазгодишните чакащи. А и регламента сега е че ако не запишеш детето отпадаш ама ти го знаеш де. А това за преместване, отказване по средата на годината според мен е малко вероятно!

# 1 127
  • Мнения: 3 001
Много ви благодаря за отговорите. Това за пазенето на мястото и аз го четох много пъти, но май директорките не смятат така, защото тази на ОДЗ-то, в което сме класирани ми заяви, че трябва на всяка цена да я запиша до 13-ти, иначе нямало яснота след това какво ще стане. Все си мисля, че може и да е права, защото нали до второ класиране някой може да заяви допълнително предимство и да вземе да измести някой от класираните без предимство. А в първото ОДЗ всички свободни места за нашия набор са вече заети - записани, поне така излиза в системата. Но пък директорката на това ОДЗ ми каза, че според нея, ако не съм резерва няма как да ни прехвърлят после там, а дори счита, че май няма да може догодина пак да кандидатстваме за това О ДЗ, ако детето е записано и посещава друго. А първото ми е на 100-на метра от нас, другото - на десетина минути пеша, което зимата с детенце си е разстояние.  newsm78 Аз все се надявам някой да се откаже впоследствие или пък да се премести по средата на учебната година, все пак като гледах има доста малки записани деца - включително и родени август 2007г., а вече на ясла?!
Надявам се kg.sofia да изясни поне малко регламента за после, за да сме наясно, като отговори на следните въпроси: Ако сега детето е записано в непредпочитана ясла/ ОДЗ, може ли догодина да кандидатства за друго ОДЗ, или как ще става прехвърлянето от една ясла в друга. Какво ще става с резервите след класиранията, ще може ли при освобождаване на място в предпочитано ОДЗ да го заемат, нали така се говореше.

# 1 128
  • Мнения: 3 718
MianaNia , аз също имах подобни въпроси, писах писмо и ти копирам въпроса и отговора от kg.sofia. Отговора не е от най ясните, ама това е.

"Уважаеми господин/госпожо,
Получихме на 2008-06-03 14:49:19 вашето запитване: Здравейте, моля да ми разясните как
стои въпроса със следната ситуация. В случай, че на второ класиране се освободи място и
детето ми се класира, ако го запиша в едното ОДЗ(второ желание), ще се запази ли
кандидатурата ми в другото, което е първо желание? В смисъл, дали има вариант докато
детето ми посещава дадено ОДЗ и в другото се освободи място, да мога да го
преместя.
Втория ми въпрос е, ако запиша детето ми в едно ОДЗ и догодина кандидатствам пак
за друго ОДЗ и ЦДГ,дали той може да продължи да си посещава първото без да губи права при
кандидатстването?Благодаря.

Нашият отговор:

Да ще има такава функционалност "прехвърляне", но още не е достъпна. Проверявайте на
сайта. Тя ще ви дава точно тази възможност - да кандидатствате за друго детско учебно
заведение, докато детето ви посещава такова."

# 1 129
  • Oslo
  • Мнения: 659
Боже, момичета, искрено ви съчувствам за кашата в която плувате! Случайно се зачетох в темата ви и направо ми стана лошо....радвам се, че живея в Бургас и децата ми са вече големи за такива битки...

Желая на всички успех в това кошмарно боричкане за място в ДЗ!  bouquet

# 1 130
  • София
  • Мнения: 2 439
Ами според мен съвсем спокойно догодина ще може отново да кандидатстваме за градината, която ни е приоритетна (при положение, че сега не ни приемат по първо желание) без да си губим това място, което вече имаме! Но това са си мои разсъждения де Laughing

# 1 131
  • София
  • Мнения: 6 262
Много ви благодаря за отговорите. Това за пазенето на мястото и аз го четох много пъти, но май директорките не смятат така, защото тази на ОДЗ-то, в което сме класирани ми заяви, че трябва на всяка цена да я запиша до 13-ти, иначе нямало яснота след това какво ще стане. Все си мисля, че може и да е права, защото нали до второ класиране някой може да заяви допълнително предимство и да вземе да измести някой от класираните без предимство. ...

Дори и да се появи някой с предимство, той не може да измести някой, който вече е класиран. "Новите" предимства могат да изместят чакащ, но не и класиран, т. е. борбата ще е за освободените места след първо класиране. Дискутирано е и по-напред в темата, пише го и на сайта.  Peace

# 1 132
  • Мнения: 155
Има деца които са кандидатствали в ДГ независимо, че тяхното дете ходи на ясла и автоматично преминава в първа група. Добре тогава като се освободи място в първа група в ОДЗ. Трябва ли директорката да отбележи в сайта, че има свободно място и да се заеме от друго чакащо дете или така тя ще може да си вкара нейно дете без никой да разбере?

# 1 133
  • Мнения: 1 931
Ами да, който не иска детето да остане на градина там където сега е прието ще кандидатства и догодина, а и има и такива, които са само градини и е нормално ако ти е удобно такова заведение и ако можеш да ползваш предимство отново да кандидатстваш.
 Например там където е Йони няма ясла, и ми е до входа. Сега се надявам Маринка на някое класиране да я приемат на ясла, но следващата година задължително ще кандидатствам за тази градина да са заедно с брат й. Ако искаш детето ти да мине в друго заведение ще кандидатстваш отново догодина.

# 1 134
  • Мнения: 8
А някоя от вас щастливи мами на новоприети в ДГ сети ли се да попита при записването каква ще бъде бройката на децата в групата наесен?Дали наистина имаме повод за радост или.../?!?

# 1 135
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
А някоя от вас щастливи мами на новоприети в ДГ сети ли се да попита при записването каква ще бъде бройката на децата в групата наесен?Дали наистина имаме повод за радост или.../?!?

За нашето ОДЗ знам със сигурност, че ще има 2 първи групи с по 25 деца(19 от яслата и 31 от приема сега). За яслата обаче, където ще сме ние, не знам.

# 1 136
  • Мнения: 1 341
Момичета, извинявайте, сигурно е коментирано, но бихте ли ми казали при положение, че  сме графа изчакващи, трябва ли да потвърждавам нещо за градината.
Благодаря Ви и дано не съм Ви подразнила с питането си

# 1 137
  • София
  • Мнения: 2 708
Момичета, извинявайте, сигурно е коментирано, но бихте ли ми казали при положение, че  сме графа изчакващи, трябва ли да потвърждавам нещо за градината.
Благодаря Ви и дано не съм Ви подразнила с питането си

Не, чакате следващо класиране без да правите нищо 

# 1 138
  • София
  • Мнения: 2 298
А някоя от вас щастливи мами на новоприети в ДГ сети ли се да попита при записването каква ще бъде бройката на децата в групата наесен?Дали наистина имаме повод за радост или.../?!?

За нашето ОДЗ знам със сигурност, че ще има 2 първи групи с по 25 деца(19 от яслата и 31 от приема сега). За яслата обаче, където ще сме ние, не знам.

За нашата ни казаха 3 групи по 25 деца, но при тая липса на места нищо не пречи до есента да решат да увеличат всяка група с още няколко деца ...
 

# 1 139
  • София
  • Мнения: 2 298
Уф, аз нещо не разбирам - в желаното от нас ОДЗ всички приети + 1 резерва са са предимство, но и с 3-цифрени входящи номера. Моето дете е втора резерва, първото в списъка без предимство, а системата му е дала вх. ном. 13. Къде са останалите 12 деца, които са получили входящи номера преди нас за това ОДЗ, за тази яслена група  newsm78



Аз също си зададох въпроса къде се губят първите 1, 2 и 3-ти номер в нашия списък, най-малкия номер е 4-ти. По-малко от половината деца са с предимство, така, че няма логика да липсват първите номера, освен ако системата не е започнала за тази градина да записва с начален н-р 4 или пък децата с н-ра 1, 2 и 3 са били в този списък с второ желание и някъде другаде са приети по първо - ама че джакпот са ударили родителите им, всичките им желания да са все с начални номера ...

От любобитство разгледах и други списъци и там забелязах подобни липси на начални номера ....

Общи условия

Активация на акаунт