стичане на карма

  • 1 350
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 966
Не цеди до празно както са ти казали момичетата,че наистина може да е хиперлактация и на мен ми капеше,но поносимо

# 16
  • Мнения: 553
това че нямаш зърна не е чак такъв проблем
това че протича-също. при мен се получава щом засуче бебето от едната гърда, ако закъснее с хранене, ако се разплаче.
майчинския ти инстинкт  е силен и мозъкът ти откликва - получаваш прилив на окситоцин, за да ти слиза млякото и да не се мори бебето да го изсуква.
именно заради това си мисля че ако изцедиш гърдата такаче да не е твърда може да пробваш да засуче, щом ти протича млякото, шансовете ти са много по-големи.
не е задължително да е хиперлактация- моето бебе е на почти 7м, кърмата ми е урегулирана гърдите ми са вече ВИНАГИ МЕКИ като празни, но засуче ли бебето- от другата гърда не просто тече- пръска 4-5 струйки понякога. Аз кърмя и от двете гърди на едно хранене и това точно на баткото му е мноооого забавно.
ползвай подплънки за да не ти се мокрят дрехите и бъди сигурна че всичко си ти е съвсем наред.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз нямам никакви зърна на гърдите и бебчо не може да хване нищо, а само плаче и затова се цедя. 
Бебчо яде през около 2 часа и половина, а между това гърдите ми текат ужасно много - поне 3-4пъти. Много е неприятно, защото ако изляза някъде незнам какво ще правя. Embarassed
и при мен беше така-започнах да се цедя по-малко,а не до опразване на гърдата

# 18
  • Мнения: 1 121
И аз бях така. Нормално е, поне в началото. След около месец и половина-два, гърдите ти ще започнат да произвеждат количеството кърма, което отговаря на нуждите на бебето ти. Имай търпение. Ползвай подплънки, тези на Медела са страхотни.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 833
Neshe, прегледай тези теми:

Плоски зърна - голям проблем!
Кърмене и плоски зърна ...

Извинявам се предварително,че спамя темата ,но сикам да попитам за тези колектори
Не съм ползвала и не мога да кажа, за съжаление, как точно се използват.

# 20
  • Мнения: 5 539
Моят юнак е на 8+ месеца, а гърдите ми доскоро течаха между храненията. Що подплънки съм изхабила...
Сега текат само докато кърмя, тоест тече "другата", с която не кърмя в момента.
Нямам и не съм имала хиперлактация, просто така са ми устроени гърдите, с голямата ми дъщеря беше същото.
Един трик: докато кърмиш, можеш да слагаш под другата гърда хавлия, за да попива изтеклата кърма. Това го ползвах предимно нощем, защото спях без сутиен и нямаше как да закрепя подплънка. Снабдих се с 5-6 стари хавлии и ги перях с бебешкото пране.
Не си играй да събираш изтеклата кърма и да я даваш на бебето - това е абсолютно ненужно и е губене на време, от опит го казвам.
Ако му даваш да суче на воля, ще имаш кърма и без тези допълнителни количества.

# 21
  • Мнения: 835
Аз нямам никакви зърна на гърдите и бебчо не може да хване нищо, а само плаче и затова се цедя. 
Бебчо яде през около 2 часа и половина, а между това гърдите ми текат ужасно много - поне 3-4пъти. Много е неприятно, защото ако изляза някъде незнам какво ще правя. Embarassed
Има едни спринцовки за плоски зърна.Не знам къде се продават, само съм ги виждала.Опитай да намериш.Това с цеденето е робски труд.
Аз слагам колектори и събраната кърма я давам.А на вън слагам подплънки, но вече не ми тече толкова.

# 22
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Да ме извини авторката на темата, но ми стана смешно със стичаща се карма! Съдбата си тече и това е. Joy Peace

Иначе за стичащата се кърма, момичетата вече обстойно са писали.

Общи условия

Активация на акаунт