Тиранти за прохождане

  • 4 062
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 545
Здравей! Ползвах такъв колан за кратко, беше проходила, но се страхуваше да пусне ръката ми. Тези каишки не са за прохождане, а за вече проходило дете, което е нестабилно или просто го е страх да се отпусне. При всички случаи обаче детето трябва да стои право само, иначе увисва напред като кукла на конци, не се научава да пази равновесие. На осем месеца този колан е последното нещо, от което имате нужда. На вашата възраст ползвах бънджи от време на време - така малката се забавляваше, подскачаше нагоре-надолу а пък аз си свършвах по нещо из къщи.  Hug

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм ползвала тиранти. Струват ми се безполезна вещ, а и не ми допада идеята да си вържа детето и да го дърпам с тях.
Подкрепям Peace

# 17
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не съм ползвала тиранти. Струват ми се безполезна вещ, а и не ми допада идеята да си вържа детето и да го дърпам с тях.
Подкрепям Peace
Peace

На малчо му бяха подарили тиранти но така и не ги ползвахме  Wink малко безмислени ми се виждат но всеки си преценява  Peace

# 18
  • Мнения: 1 691
Още преди да забременея в едно заведение с таткото видяхме как водеха едно дете с такива тиранти и решихме, че приличат на каишка за куче.
Може би затова после дори не ми хрумна за такива, когато дребният прохождаше.

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


               GrinningСложи една каска и  box чети тук Laughing.

# 20
  • Мнения: 4 292
И така! Почвам да броя колко души ще кажат, че тези тиранти им приличат на каишки за кучета и НИКОГА не биха си вързали детето с тях.  Mr. Green
Аз имах, но не ги ползвах, сториха ми се неудобни.  Laughing

# 21
  • Мнения: 4 784
Не сме ползвали такива тиранти, а и ми се струват неподходящи. Виждам смисъл в използването им, единствено ако човекът, съпровождащ бебето, има реални здравословни проблеми с кръста. Иначе не.

# 22
  • Мнения: 593
И аз не видях никаква полза от колана, увисва на него и аз го нося.

# 23
  • Мнения: 135
Някои от отговорите наистина успяха да ме разсмеят!Тирантите/коланите,били приличали на каишки за кучета Joy.....детето трябвало да проходи само когато е готово....Ами дъщеря ми си мисли че е готова,ама тъй както си обикаля около нещо за което се държи,реши да се пусне и тръгва на някъде,накадето си реши...е да ама като понякога го прави много бързо и тъй както си ходи бързо,бързо така залитва,че ако не я придържам озад с коланите,падне ли....не ми се мисли #CrazyНавежднето ме изморявя,защото съм бременна в 6-ти месец ,а с тирантите не ми се налага да го правя.Някой беше написал ,че когато излезе с детето,и носи чаршаф да му постила ,да си играе върху него.....много ми е интересно как ще стане това-дори да го направя,детето ми няма да застане в никакъв случай само върху чаршафа-тя става и тръгва-може и да не падне,но ако реши да се забърза и и "политне",ще стане много лошо.за мен коланите/тирантите са си страхотно удобство,стига да започнеш да ги слагаш в подходящия момент-детето трябва да е готово да ходи само,но още да не може да го прави добре самичко,съгласна съм че вкъщи не са толкова нужни ,но навън -задължително,за да има по малък риск от нараняване на детето.А....относно това че НИКОЕ СЪЩЕСТВО НЕ ПРОХОЖДА С ТИРАНТИ/КОЛАНИ/КАИШИ -някой може ли да ми каже-на кое същество му слагат памперси,а кое същество го возят в количка......всичко е измислено за допълнително удобство на родителите и който иска да се възползва от това,който не иска-нека се поти Laughing   

# 24
  • Мнения: 255
О на мен ми подариха такива.Е стоят си в шкафа и не ги ползвам.Не са удобни...поне за мен.

# 25
  • Мнения: 4 784
....но навън -задължително,за да има по малък риск от нараняване на детето....

Не съм съгласна, че е задължително. Не, че искам детето ми да се наранява, но нищо му няма като падне няколко пъти.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 122
Тъй - първо не са тиранти , а каишки Wink

Иначе - абсолютно съм против.
Създават в бебето лъжливо усещане за сигурност, мъниците не се научават да падат - т.е. да се пазят като падат, а да увисват държани на коланите от мама...което може после да им изиграе лоша шега.
За мене идеалното е бебето да проходи само. Най-добре дори без мн за ръка....

# 27
  • Мнения: 3 478
Не съм купувала, не съм имала и намерение. Позната ми даде нейните, пробвах ги от любопитство, че много ги говориха. Бяха ми страшно неудобни, на детето също. Повече не повторих, нямам намерение да ги ползвам и с малкия.

# 28
  • Мнения: 1 671
Не съм взимала и няма да взема и за второто дете!  Naughty

# 29
И ние имахме такива тиранти и въобще не съм доволна от тях.Преди да му ги сложа ходеше по-стабилно, отколкото след като се разкарвахме няколко дни с тях.Общо взето видя че е по-лесно да се отпусне напред и така да ходи и после като му ги махах го беше страх да ходи сам.Е, разбира се след това всичко се нормализира от само себе си, но определено не ти ги препоръчвам.

Общи условия

Активация на акаунт