На колко години купихте GSM на детето

  • 15 473
  • 200
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 421
В началото на първи клас купихме на щерката телефон. В никакъв случай не е бил купен с цел подарък, а поради необходимост - тя е по 12 часа сама извън къщи. Това ни е връзката с нея. Телефонът е съвсем обикновен, без екстри.

# 31
  • На село
  • Мнения: 873
Дъщеря ми получи първия си телефон на 10 години, в средата на четвърти клас. Тогава започна да се прибира сама от училище и й се даде телефон по необходимост, а не заради някаква прищявка - даже беше едно от малкотото деца в класа, които дотогава нямаха телефони. Първо наследи моя стар апарат, после, заради заслуги, й купихме доста скъп модел с много екстри - заради тези екстри въпросния телефон е непрекъснато в ръцете й - от това наистина много се дразня - пристарстена е към този телефон. Ако не е личното ми спокойствие за това, че мога да я чуя по всяко време на деня и тя може да ме потърси, когато има нужда, досега да съм я лишила от телефон.

# 32
  • Мнения: 745
Тази Коледа получи първият си телефон - на почти 7 годинки Sunglasses

# 33
  • Мнения: 1 069
Когато приключихме с ДГ и започна да остава сам в къщи Виктор се наложи да използва GSM, защото домашния е само на входящи. На училище не го носеше, защото въпреки че не беше скъп апарат не исках да го товаря и с тази отговорност да се грижи и за него, и без това всеки ден губеше по нещо, а и не беше нужно. Сега в края на 4-ти клас си носи телефона и може да внимава за него.
Малкия не желае да носи телефон и вече е с 3 броя назад, защото понякога се налага да има в себе си. Неговия е без никакви екстри, защото "му е все едно какъв телефон ще загуби". Надявам се скоро да се стегне и да престане да губи.

# 34
  • Мнения: 308
На дъщеря ми и купихме телефон когато  беше на около 10 г. Смятам че телефона върши   добра работа ,защото така имам постоянна връзка с нея и съм по- спокойна.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 508
На моята (на 9 години) й давам стария ми апарат само когато е на екскурзия. Иначе я водя на училище, прибирам я от там, дълго сама не остава, а ако случайно има нужда от мен в училище, класната й ми има телефона.

# 36
  • София
  • Мнения: 249
Купихме й в началото на първи клас. Обажда се само когато има нужда от нещо. Телефонът не е скъп, но върши работа. По-спокойна съм, ако се чуем поне веднъж на ден и ме уведоми как вървят нещата.

# 37
  • Мнения: 1 193
Ние и подарихме, моб.тел на 7-мият и РД. Искахме да имаме връзка с нея, понеже се налагаше да остава сама. Не беше нищо спец. като модел.

# 38
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
не съм й купувала нов телефон, но когато стана първи клас , получи наследство - стария на баща си  Mr. Green...когато се разпадна й подарих моя стар Mr. Green...а когато почна да му се скапва батерията , получи почти новата Нокия на баща си/беше от тия модели , евтините/...не бих дала скъп телефон  Naughty

# 39
  • Мнения: 589
Дъщеря ми беше на 10год., когато и взехме първия телефон. Голямо мрънкане беше, че само тя нямала и т. н. През март и купихме нов, че стария вече беше много зле.

# 40
  • Мнения: 838
Здравейте, може би на много от вас ще ви се стори странно, но дъщеря ми получи първият си мобилен телефон само месец след като навърши 6 годинки. Не зареди някаква мода, а поради необходимост - ходеше на предучилищна в училище, а също и на алианс. Ако на някой от вас му се случи да закъснее да прибере от там детето си (зареди огромните задръствания), сигурно знае какви мисли и колко тревоги съм преживяла, докато си я взема без да знам докато ме чака тя къде е и какво прави. Да кажа, че детето се справя идеално с телефона и не се е случвало да злоупотребява с него, за сметка на което пък свекърва ми реши, че може да си говори на воля по него без да се съобразява , че ще изговори картата на дъщеря ми. Е след скандал вече се разбрахме и всичко е ок. Не се двоумете - на детето в училище обезателно му е нужен телефон.

# 41
  • Мнения: 2 161
Малката ми дъщеря беше на 4 години,когато й подарихме мобилен телефон.Само че не беше лично купен за нея,а един стар мой апарат.

# 42
  • на майната си
  • Мнения: 425
За 7-ия и РД, с идеята да свикне с него преди да тръгне на у-ще. Модела е съвсем обикновен с  Прима е, ако нещо стане да не ме е яд. Удобно е, примерно като ходи на цирк/театър сама, ако има проблем да дрънне, а и аз да мога да я чувам.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 355
Първият GSM купих на сина ми, когато беше във втори клас. Налагаше му се да пътува за няколко спирки сам и аз изисквах от него да ми се обажда, когато стигне. Не съжалявам, защото и досега му остана навик да се обажда, когато тръгва за някъде, когато пристигне и за куп други "дребни" неща.

# 44
  • Мнения: 936
Дъщеря ми стана мобилна през втория срок на 1 клас. Първият срок я водех и прибирах от у-ще, но от втория тръгна на занималня и за малко оставаше сама вкъщи.Апаратът е наследство от мен, без екстри. Смятам за началото на втори клас да и купя нов, защото този вече издава багажа.
Определено мобилния телефон е необходимост в тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт