На колко години купихте GSM на детето

  • 15 501
  • 200
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 508
Сега ще бъде в трети клас, още не сме й купили. Ако се налага да пътува някъде, ще й давам старото ми телефон, иначе не й трябва.

# 76
  • Мнения: 1 035
Подарихме и наш - стар когато беше още на 6 г. Използуваше го като фотоапарат. Чак сега започна да го използува по предназначение - вече е на седем

# 77
  • Мнения: 367
На 6 г.Беше доволна,ние спокойни,че имаме връзка по всяко време Peace

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 5 039
Подарихме й малко преди да навърши 7г., моят старият, за да имаме връзка, щото лятото си стоеше сама вкъщи по цял ден, преди да тръгне в първи клас, аз работех, а в ДГ не я искаха вече и нямаше кой да я гледа...
После, есента на училище, беше вече необходимост, сама ходеше и се прибираше от училище и нямаше как.  Wink

# 79
  • Мнения: 40
Ще му вземем на малкия за рождения ден-ще стане на 8 и ни се струва вече необходимост

# 80
  • Русе
  • Мнения: 13
По необходимост на 8 год.

# 81
  • Мнения: 548
На моите за Коледа-единия беше на 9, а другия на 8 години. Не им бяха необходими. Аз настоях, защото се притесних да не се комплексират в един момент. Всички деца имаха от 1 клас, само моите-не. Ходеха и на екскурзии, и на зелено училище-2 пъти-изобщо не виждах нужда от телефон. Имам пълно доверие на учителите-ако има да се случва нещо, от опит зная, че лошите новини идват невероятно бързо...пази Боже. И до сега мисля, че не е било необходимо да им се купуват. За почти 1 година изпочупиха 4 бр, а аз изпрах 1 бр. Голяма беля си взехме... Моите са на целодневно училище-сутрин ги караме, вечер ги взимаме. Винаги са с придружител-било на курсове, или на тренировки. И до сега си мисля, че докато не тръгнат да се оправят сами, телефон реално не им е нужен.

# 82
  • Мнения: 71
Беше на 8 г. когато получи първия си телефон. Като чета предходните постове явно така е при повечето деца. Причините са също еднакви - връзка с детето навсякъде и по всяко време.

# 83
  • Мнения: 613
На 8. Стана необходимост за условията, при които ни се налага да живеем. Когато е на училище го ползваме почти всеки ден.

# 84
  • Мнения: 1 159
На 6 години.Просто започна да стои сам у дома,а нямаме стационарен телефон.Не е губил,не е чупил телефон.Не си играе с него,нито звъни без нужда.Ползва по предназначение.На училище си го носи,но го държи в един джоб на раницата,ей така,за всеки случай.По принцип е забранено в нашето училище да се носи мобилен,но честно,не си представям да се наложи да закъснеем да го вземем или той да има нужда от нещо и затова е с него.

# 85
  • София
  • Мнения: 16 198
Беше 1 или 2 клас. Тогава бяха тухлите на Мобиком, после минахме на Мобилтел.
Беше първото дете в у-ще с телефон, имахме доста разправии с класната и директорката.
Какво съм била демонстрирала, изтъквала съм се - пак според тях. Не можаха да проумеят, че бяхме двете сами, аз на работа. Баба и дядо бяха с тежка склероза и Алцхаймер, не можех да разчитам на тях. Та исках да имам връзка с детето си постоянно. Сега е голяма, но пак се притеснявам, ако не и чуя гласа. Днес си е забравила тел. в къщи и съм като болна.
Съветвам ви да си запишете часовете и междучасията в у-ще и за да не им звъните по време на час.

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Телефон получи за седмият си рожден ден. Ползва го по предназначение, не си играе с него. И ние нямаме стационарен телефон и това ми е единственната връзка с детето.  Не мога да си представя да е без телефон, за мен той е необходимост.

# 87
  • Мнения: 651
И на двамата по един и същи повод - подарък, но се налагаше за връзка естествено.
Малката беше на 8, баткото на 10.
Към днешна дата за малката мобилния си остана средство за комуникация, а за баткото...също, но обича да се перчи, да си ги мерят - модели, карта памет... Crossing Arms мъъъъжЕ  Crossing Arms

# 88
  • Мнения: 52
Голям мерак имаше за телефон,за 1 клас го купихме.Трябва да се контролира само дете вкъщи.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 2 389
На седем - лятото беше на занимални и зелени училища и за успокоение и на двете ни.

Общи условия

Активация на акаунт