В Дюканските предели, няма невъзможности и недостижими цели - 106 тема

  • 31 776
  • 1 025
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 599
Може ли да се използва пшенично брашно за сгъстяване на супа в П дните - ако ми хареса ще я пусна в рецепти - ако някой друг не се е сетил вече. И още един бърз въпрос - по принцип не ми хареса прясното мляко 0.1%, затова и досега не съм го включвала самостоятелно, но сега се изкушавам от едно следобедно фрапе. Почерпка и за вас, прекрасни Дюканеси

Четох първата страничка и не разбрах тези 250ml прясно мляко дневно махат ли се от 1кг. млечни или са допълнение.

Влизат към млечните.

Цоци, сори за инцидента, намажи ги с нещо мазничко.

# 106
  • Universe
  • Мнения: 1 556
dilu , общо 1 кг млечни, дневно, от които - 250 мл прясно мляко  Peace
За сгъстяване се използва царевично нишесте - натурал - в минимални количества, разбира се  Peace
Мерси за фрапето, ммммммммммммм bowuu

# 107
  • Мнения: 359
E Цоци - много гадно Cry. Нещо мазно или кисело мляко и ще се оправиш. Hug

# 108
  • Мнения: 1 130
Привет бамбини  Heart Eyes
Карам си режимчето и за тези три седмици точно вчера бях не за един ами за цял набор тигани .... ама се скатах от вас  Crazy Crazy Crazy Повече няма да я правя таз работа ама баш баш шефа имаше рожден ден и аз кривнах от режима с едни ягоди  Rolling Eyes

Стягам се за бургаската среща  Flutter

цоци мазни с дефламол бързо!

Слънчев ден на всички   bouquet Ей, утре отрано се нареждам за примоцията шъ знайти - миналия петък изтървах и сега ми се полага двойна доза  Whistling Whistling Whistling

# 109
  • Мнения: 1 314
Здравейте и от мен!
Нещо не ми е съвсем здравословно тия дни и само чета, нямам много настроение за писане.
Видях страхотни снимки, други не успях- Поли, Венерас, Горда, Fair lady, Лени- супер сте! На Goldengirl не ми се отварят , както и котките на Ори, нещо  с pricahi.com ми е проблема!
Дени- Кали, а мен защо не ме взехте, а? Wink
Цоци, Цоцииии, айде бе, душа, кога ще се усъвършенстваш в кухнята? Похвално е обаче желанието ти и все по-честити опити! Hug
Исках да питам Тинчето 78 за кърменето, но видях че вече е отговорила.
Обаче същото важи и за Polinna, виждам че бебчето ти е малко, кърмиш ли? Ако да- не трябва да правиш ударната фаза, прочети първа страница.
Честито на всички с минусчета, с месечинка, с каквито и да е поводи!  bouquet

# 110
  • София
  • Мнения: 5 833
Амидала, тук се изкоментира преди време, че няма желания ефект, ако се наготви (аз също бях го сложила в кексче). Незнам в крайна сметка до какъв извод се стигна Rolling Eyes

Не съм чела, когато се е коментирало, но съм срещала пектина като съставка в най-различни диетични храни - като например "безглутенова брашнена смес", която е за готвене, има също и натурални сокове с пектин  Thinking
Освен това има много рецепти за готвене с пектин.

# 111
  • Мнения: 33
привет на всички от една "стара" дюканка - и по възраст и по стаж тук. Предстои ми трета фаза и имам въпрос към знаещите и преминали преди мен по пътя.
"
ТРЕТИ ЕТАП: - запазване на постигнатото тегло
По 10 дни за всяко свалено кило - всичко разрешено в ПЗ дни + 2 пъти седмично по:
1. 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши.
3. 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. 40 гр. кашкавал.
..."

Та въпросът ми е: два пъти седмично за кое се отнася - само за нишестените храни или и за плодовете, хляба, кашкавала...
Благодаря

# 112
  • Мнения: 192
pollinna - аз ли нещо не разбрах, като ти гледам линийката си 72 кг и искаш да свалиш 32  Shocked? Колко си висока всъщност?


Грешка е, грешка! 12 кила трябва да свалям не 32! Ама корекцията чак утре се виждала в линийката ooooh!

# 113
  • Мнения: 663
tzvety roussimova ....нестава бе душо ... с две леви ръце съм в тая кухня ... знаеш ли щерката като беше бебе ... какво ли не съм опитвала ...знаеш ли че си купувахме само тави и тенжери евтинки от руския пазар защото не се задържаха дълго у нас ....
докато търсех дефламор ...познайте дали намерих .... изгоря телешкото .... и отиде тенджерата ...досега броях пораженията от моите "кулинарни престъпления " 3 тави и един тиган ...от днес и една тенджера ....

тая лекарка дето ме накара 2-3 дни да си стоя в къщи ...тя въобще и не подозира на какви опасности за здравето и живота ми ме подложи ... един кръвоизлив дето щах да си го карам кротко по пътищата щеше да е много по безопасен за мен от седене в къщи

# 114
  • Мнения: 9
Цоци,и аз съм го правила тоя номер с едно великденско ягнище,парата гори мн.лошо, ако имаш дефламол не само го намажи, ами дебело го наплескай и му сложи найлонче,примерно ръкавица за боядисване на коса и така трябва да стоиш колкото може повече часове без да се мокри. Продължава да боли кански още 10-15 минути и после болката спира някак си отведнъж. Това ако се направи абсолютно веднага,даже мехур не се вдига,кожата там потъмнява и се бели след време,но не става рана. Така ти съчувствам !!!

# 115
  • Мнения: 1 890
привет на всички от една "стара" дюканка - и по възраст и по стаж тук. Предстои ми трета фаза и имам въпрос към знаещите и преминали преди мен по пътя.
"
ТРЕТИ ЕТАП: - запазване на постигнатото тегло
По 10 дни за всяко свалено кило - всичко разрешено в ПЗ дни + 2 пъти седмично по:
1. 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши.
3. 2 филии пълнозърнест хляб на ден4. 40 гр. кашкавал.
..."

Та въпросът ми е: два пъти седмично за кое се отнася - само за нишестените храни или и за плодовете, хляба, кашкавала...
Благодаря

 smile3506

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 15:05 от foli

# 116
  • Мнения: 980
Само да ви надникна, че днес при мен е пълна лудница!!!! Умната!!

# 117
  • Мнения: 192

Исках да питам Тинчето 78 за кърменето, но видях че вече е отговорила.
Обаче същото важи и за Polinna, виждам че бебчето ти е малко, кърмиш ли? Ако да- не трябва да правиш ударната фаза, прочети първа страница.
Честито на всички с минусчета, с месечинка, с каквито и да е поводи!  bouquet


Вече кърмя само сутрин с тенденция и това кърмене да отпадне до някой друг ден  Peace

# 118
  • Мнения: 213
Привет красавици и от мен ! Минавам да изразя БЛАГОДАРСКО на Вещи и група за неуморния труд!   bouquet ЦАлИФки от мен - не пиша често , но ви чета редовно! Чатъркитееее  Heart Eyes

# 119
  • Мнения: 1 170

ТРЕТИ ЕТАП: - запазване на постигнатото тегло
По 10 дни за всяко свалено кило - всичко разрешено в ПЗ дни + 2 пъти седмично по:
1. 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши.
3. 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. 40 гр. кашкавал.
..."

 newsm78Не съм в 3-та фаза, ама... това наистина изглежда като да е само два пъти седмично кашкавал и хляб Rolling Eyes . Пише дневно, а не ежедневно Rolling Eyes .... Незнам, да не ме лупнете сега, ама така пише Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт