Ноемврийчета 2005 - 15

  • 14 865
  • 283
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 911
Куку и от мен.
Зъбите се мият всяка вечер, zа съжаление напоследък с много рев, преди никога не сме имали проблеми. Но тук не отстъпвам и търкам, няма къде да ми бяга. Още не плюе пастата като хората, zатова полzвам такава беz и два пъти седмично такава с малко флуорид. Сутрин му раzрешавам да ги мие сам, което не е много ефективно.
юка, zа млякото. Според мен количеството е прекалено по две причини. Първата е, че кравето мляко съдържа много белтъчини, с които бъбреците на децата не могат да се справят в това прекомерно количество, тоест, рискуваш да се появат проблеми с бъбреците. Второ, голямото количество мляко zасища детето така, че останалите групи храни, които също са жиzненоважни zа детето, остават на zаден план и то не може да си набави другите необходими zа растежа и раzвитието му хранителни вещества. трето да вметна и zа zахарта.... Препоръчват се zа таzи въzраст около 400мл млечни продукти на ден, като там са включени вече и сиренето и др. проzводни.
Според мен можеш да решиш отчасти проблема, като zамениш някаква част от млякото с адаптирано, чиито белтъчини са по лесно преработваеми zа детския органиzъм. Не съм чела дали могат да се дават на децата соеви продукти. Или пробвай да и предложиш приготвено от мама smoothie (демек пасирани в миксера плодове под формата на напитка), евентуално смесени с мляко, така ще ограничиш и zахарта. От друга страна zнам колко е трудно да ограничиш любимата храна на детето...

# 241
  • Мнения: 11 830
И ние мием зъбките предимно вечер, досега с паста за зъби без флуор, но миналата седмица вече купих нормална и също се опитваме да се учим да плюем, но засега без особен успех, макар че се старае. Явно е въпрос на време. Иначе и аз първо и давам сама да търка, после аз действам.
Юка, я кажи повече подробности за тази паста без флуор, която си открила!? Аз само на Чико съм взимала такива. За нас често купувам хомеопатични на Билка, но не съм сигурна дали стават за деца.
Съгласна съм напълно с казаното от Сердика за млякото!  Peace Опитай се да го намалиш или да й предложиш друга алтернатива, която да стане любима - точно нещо като плодов шейк с малко мляко, остави я да участва в приготвянето му й вероятно ще го харесва повече от купеното. Ако не стане може да й правиш твои и да ги изсипваш в празните опаковки. А за соевите аз съм против за деца (генно-модифицирани).
Елспет, направо ме срази с тези кариеси, тъкмо се чудех от кога да започнем да ходим на профилактичен преглед при зъболекар. Съгласна съм обаче, че си е ген.
И като стана въпрос за лекари ето 2 случки от вчера - пътуваме към педиатърката, за да взема документите за градината и Юлиана се обажда от седалката - Мамо, аз не съм болна, защо отиваме при лекарката? Simple Smile А преди това не съм й казвала, че отиваме там, просто познава пътя, макар че бяхме още далеч, разсъждава си детето.
А вечерта подреждам разни списания и книги и тя ми помага, подава ми книгата на Хю Лори "Търговецът на оръжие"и ми казва - Мамо, ето доктор Хаус.  #Crazy Вкъщи сме фенове на Хаус, но не си спомням да сме гледали в нейно присъствие, и просто не мога да разбера как така свърза снимката на Хю Лори от корицата с героя му от филма.
А като стана въпрос за мъже, май бяхме коментирали невероятния Джъд Лоу - днес видях да продават чорапи (бълграски/китайски!?) с неговия лик. Simple Smile

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 19:12 от Сисии

# 242
  • Мнения: 3 089
пак простете невежеството ми, но коя пък е тази личност  newsm78

зъби мием предимно сутрин. използвам ненадент без флуор. по препоръка на нашия фармацевт пастата трябва да е без флуор до поне 3-тата година на детето. четката за зъби е 2-ра стъпка - за възраст от 2 до 4 години. за сравнение - камен още си няма четка първа стъпка  Mr. Green
плюенето на водата - дружно правим фонтанче. редно е да отбележа, че филков се справя по-добре от мен с артистичното плюене  Mr. Green

ох, много ревливи деца имам. още малко и ще изкряскам нещо, без значение какво, само за да намаля рева на двамата  Rolling Eyes  скъсаха ми нервите днес  Tired

# 243
  • Мнения: 1 288
интересното при кейти е, че тя не заменя храненето с мляко. по-скоро то е за между храненията. иначе си яде нормално, хапва и огромни количества плодове. но си пийва и мляко. ящно(?) дете си имам. добре, че е взела на майка си гена  и не й се лепи Blush
сиси, пастата ни е пратена от щатите. марката е orajel. тук не съм виждала да има такава.
сердика, защо така изгониха нашия любимец вчера  Close тъкмо се бях отказала да гледам мача и те взеха, че и от трибуните го показваха  Heart Eyes поздравления за победата снощи!
майче, имаш ли представа колко струва превод от бг на англ на страница?

# 244
  • София
  • Мнения: 44 354
Здравейте и от нас.
Виждам отворили сте темата за зъбките Simple Smile)))
Адз му ги мия обикновенно сутрин и преди сън. Вече с ненедент бебе(защото не мога да намеря ненедент другата без флуор). Повечето паста гълта, но накрая жабурка и плюе. Научи се защото си миехме зъбите заедно и той просто повтаря....

Освен това преди няколко дни ходихме за първи път на зъболекар. Бях забелязала по кучешките и предкътниците едни жълти натрупвания, а и накучешките едно странни бели линиики до венеца, та тези ълтите колкото и да търках не падаха, та се притесних....
Все пак се оказаха храна та зъболекарката каза, че ако не става с четка може с кислородна вода (слаба да не щипела) и клечка за уши да почиствам лекичко като дава....
Иначе беше страхотно приключение Филип половин час се забавлява в кабинета всичко пипна, стола нагоре надолу го местеши, всички лекарства подуши, поигра си с машинките, особено му хареса тази, която пръска вода и въздух...абе забава....
На всичко отгоре получи паста аквафреш и чашка и прегледа беше безплатен, защото юни има някаква инициатива на аквафреш и стоматологичния съюз....


Кукла - страхотни снимки, много са ти готини момичетата.

# 245
  • Мнения: 11 830
Angel_Dust, и аз трудно намирам Ненедент без флуор. Ще пробвам да заведа Юлиана при моята зъболекарка да я погледне, мисля, че ще й е забавно.
Майче, за кой питаш - за Хю Лори или за Джъд Лоу? И двамата са ми много любими актьори.

# 246
  • София
  • Мнения: 44 354
http://www.aquafreshkids.bg/
ей тук пише и кои зъболекари участват в тази инициатива...но така или иначе според нашето педи след 2 години е редно вече да ходят редовно на зъболекари....то не че първите пъти нещо показват Simple Smile))

# 247
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И Мартина мие зъби, аз само контролирам. За плюенето-не съм я учила специално, тя е видяла аз как го правя и се справя. Ползвам Ненедент паста, четка №1, толкова съм отвеяна, че съм забравила, че детето расте и продължавам да си купувам №1, следващия път ще се поправя. Grinning Мисля по въпроса да посетим стоматолог, имам приятел стоматолог в Пловдив и мисля при следващото ходене да наминем да я погледне.

# 248
  • Мнения: 506
Да се включа и аз...  bowuu
за зъбите мием ги с без флуорна паста, но за изплакването не смея още да я карам, Криста  е от тези деца дето обожават да се мокрят и ме е страх, че няма да мога да я мръдна от мивката после! Laughing
Юка ти за плодовото мляко за пиене ли говориш? newsm78 Давах й преди по една-две кофички, но захарта й идваше в повече и спрях (то при нас е противопоказно всичко отприщващо енергията й) Joy
Angel_Dust Много полезен линк! Hug Само, че и тук ме е шубе  Confused , само като се сетя как го отнесе откъм ритници сестрата дето я гипсира  в болницата и...мале,мале! Whistling
еххо Честито ти завърнало се детенце и честита й прическа! Hug И ние сме  така с косите, всеки косъм нанякъде  hahaha (вижда се и от снимчето й  Blush ), на нас въртелчето ни се пада много в ляво и от там се разпилява косата й! Но засега не искам да й махам къдриците, аз съм с права коса и винаги съм искала да ми е къдрава , така че ше си ги гледкам на нея! Heart Eyes Laughing
Да се похваля :   Криста кара ролкови кънки сама днес hahaha , е вярно в къщи ги кара и на килима, но беше много ентусиазирана и смятам да повторим пак, но този път навън! hahaha

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 20:36 от nikiki

# 249
  • Мнения: 3 089
хю лори навързах, че е д-р ти хаус, ама другият - джът лоу, не ми е ясен. е те така е като си с 2 бебета - нито новини гледаш, нито филми, нито си в час с клюките, нищо!

никикики - тая нощ те сънувах в средновековен замък. ти беше домакинята. бяхме седнали около огромна кръгла маса. юка стоеше точно срещу мен. толкова си спомням. то добре, че камен ме събуди /за н-ти път/, че иначе и това нямаше да запомня  Mr. Green

юка - не, не знам цената на превода. всъщност, и цена на превод от англ. на бълг. не знам. ние 100% работим под пазарните цени, но пък основно работим с копи и пейст - нали ръководствата касаят едни и също продукти, но различни модификации и варианти.

днес пак се връщам към софия. ще контролирам последните щрихи  на ремонта - нина ще чисти, а аз ще подреждам. в неделя се прибираме.



Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 08:53 от majceto

# 250
  • Мнения: 152
Майче, много сте бързи.
Никки, ама как сама кара кънки. Аз такива неща не давам. Още и тротинетка не съм купила.
Зъбите - мием ги само вечер. Научи се да плюе, докато ни подражаваше. Но все още гълта от време на време - за да провери дали е вкусно.

# 251
  • Мнения: 3 089
аз си знам мъжа, че налага безумно темпо на работа. край него всичко ври и кипи.

а инак, че сме бързи - бързи сме. и с децата сме бързи  Mr. Green

# 252
  • София
  • Мнения: 44 354
nikiki- тя тази зъболекарка каза, че първите 2-3 ходения не са, за да се работи нещо с детето, а просто за да свикне с обстановката и да не се страхува и притеснява после....та нищо не ти струва да пробваш, може  първо ти или тати да се прегледате, че после и тя евентуално да склони.....ако ли не...здраве да е....аз просто имах конкретна причина да го водя, иначе може би бих изчакала до 3 годинки когато повече разбират и може да им се обясни (щото моето не е от най-разумните в момента...)
Хубав ден на всички Simple Smile отивам да правя закуски Simple Smile))

# 253
  • София
  • Мнения: 830
Добро утро!
Нашата стоматоложка има цял чувал с играчки, които раздава на децата след като приключи лечението. Също ни даде грамота за най-смел пациент, която ние гордо сме залепили в стаята. Боян не издаде звук, но мисля че всички деца се сдобиват с такива грамоти независимо дали са били смели. Калина умря от страх. Тя само гледаше как работят Боян и въпреки това умря от страх. Докторката я прегледа на дивана, не я слага на стола, за да не я стряска допълнително.

Майче, дай снимки с късата коса.

# 254
  • Мнения: 1 288
аз си мислех, че е рано още за кариеси, ама вие ме стреснахте  Confused вкъщи сме двете крайности- на мен не са ми пипали зъбите от детската градина още, а пък баща й на кейти е всеки ден на зъболекар. имам една близка  приятелка зъболекар. ще взема да я накарам на игра да погледне на кейти зъбките.
майче, хи-хи. знаеш ли аз колко обичам всякакви такива крепости и руини  Laughing мога с часове да седя и да съзерцавам.
може в някой предишен живот да сме били придворни дами  Mr. Green
специално за майчето:
джъд лоу го харесвам  Heart Eyes , ама тоя д-р хаус направо ми е антипатичен.

Общи условия

Активация на акаунт