Ноемврийчета 2005 - 15

  • 14 866
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 152
И Кити знае разликата между половете.. Но и ние с баща и не се крием от нея. Но иначе и тя се опита да пишка права, като едно нейно приятелче.
За чуждите езици -  Не я уча. Тя на български още не говори като хората. Членовете вече ги уцелва, но пък предлози въобще не иска да използва. Повече думи не ги изговаря правилно, а на обратно. Постоянно размества срички. Та българския и звучи като чужд език. Иначе съм и казвала няколко думички на английски,но трудно ги произнася и тях.
А като гледам, май ще трябва турски да почваме да учим всички.Дано да не стане де. Praynig
Игри - за сега не съм забелязала да се вълнува от принцесите. Гледа пепеляшка и спящата красавица, ама хич не им подражава. За момента се занимава с пластелин и приспива бебето. Все повтаря, че иска братче и сестриче и че ще помага.Иначе на яслата са по - цял ден на пясъка. Там учат някакви песни и игри.

# 226
  • София
  • Мнения: 830
Добро утро!

По темите, които е обсъждат:

Наясно са и двамата с разликата между половете.Боян например си събува гащите чак в душ-кабината, защото ако Калина го види по пишка, веднага го гепва, пък него явно го боли. Mr. Green
Той редовно я разглежда, за това и по хиляди други причини, не ги оставям дълго време сами.
Игрите са ни пясъчника, люлка и бутане на количка, силно привързани сме към един заек.
В къщи имитира батко си, ако той рисува и тя иска, ако той гледа филмче и тя така. За това почти всичко ни е еднакво и по две.

Другата седмица ще ходим на Спанчевци и ми трябват бански и за двамата, ще търся по разни магазини, че цени от по 30 лв парчето не ме кефят. После на море, хей хей. Как не ми се работиииииии.

# 227
  • Мнения: 391
Нямам мнение по въпроса от  кой момент е добре децата да почнат да учат
чужд език .Не съм наясно. Докато беше бебе Алекс използваше доста думи на английски ,вместо на български ,защото гледаше Baby TV.Вместо кола ,казваше -каар,сан вместо слънце,бол вместо топка ,кат вместо котка .След година и 3 месеца спря да ги употребява  и сега изобщо не ги помни ,защото вече не гледа телевизия.
За сметка на това  понеже сега се е запалила по буквите ,ми прави впечатление ,че докато обяснява възторжено коя буква  на кого е ,за буквата Н казва ,че била на носорога и на хипопотама. Може би е добре да трупат думи на чужд език ,но не винаги ще ги научават правилно ,не зная това доколко е добре.
Виждала съм възрастни хора, израсли в двуезични семейства-по-добре  научават  езика на държавата ,в която живеят ,а втория език звучи странно  -напр. "подай ми малко кокошка"- ако искат още пилешко месо. Същото предполагам е и с нашите турци.А турския език минава за един от най-мелодичните езици. И няма лошо,ако някой иска да го учи.  

# 228
  • София
  • Мнения: 100
Здравейте!
Аз тази седмица съм в отпуск и се гледаме с Алекс . Бях забравила колко е хубаво да си си вкъщи с детето.
Алекс цялото лято ще бъде на гости на леля си и баба си в Разград . Леля и ще я гледа , Александра остана много доволна даже без колебание заяви , че няма да и липсваме с баща и .
Все още нямаме влечение към чуждите езици, но тя и някои български думички ги изговаря все още доста бебешки . И сякаш я затруднява най-много  буквата р .
Не мисля , че много ясно схваща каква е разликата между половете.
Ще се опитам след обяд да кача по нови наши снимки , че май отдавна не съм показвала колко сме големи вече .
Засега лек ден на всички!

# 229
  • Мнения: 592
Ники неправи разлика още в половете, но ние в къщи не се разхождаме голи пред нея. Къпе се само с мен  и даже на гърдите ми казваше доскоро, че са корем Sick.  - реших да я светна. По време на една разходка с приятелка с момченце се изпикавахме до едно дърво и като видя момченцето стана точно така  #Crazy, но не ме попита и аз неповдигнах въпроса. Редовно констатира, че всички имаме: глави, кожа, очи и т.н., май за сега търси общото, а не различното newsm78
Как не ми се работиииииии.
и на мен, и на мен ......

# 230
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Как не ми се работиииииии.
и на мен, и на мен ......
и на меееееееееееен..... писна ми от тахографи и от изложения... искам ваканция

# 231
  • Мнения: 391
Отдавна исках да попитам,но все забравям :Миете ли зъбите на малките ?
Алекс гълта пастата и това малко ме притеснява ,за това не ги мия редовно,
макар че тя има голямо желание . 



# 232
  • Мнения: 592
Само вечер след последното ядене и то с най-меката четка която успях да намеря. Скоро ми сложиха диагноза, че от много миене съм си оголила шийката на нещо си на зъба и така ми се вдигнаха нервите, че категорично съм против това да си мие по 2 пъти зъбите на ден. Що се отнася до пастата аз и ги мия, не оставям на нея защото то се превъръща във всичко друго, но не и в миене на зъби. Повече проблеми имах с това да я науча да не гълта водата, а да плакне и плюе и тгам вече имам напредък.

# 233
  • Мнения: 1 288
аз отскоро съм се заела сериозно със миенето на зъбите на кейти. засега само по веднъж на ден след вечерната баня. имаме някаква американска паста с вкус на банан, без флуор, без изплакване. купих й нова четка за деца над 3 годинки. давам й първо тя да подъвче, да се пробва, после взимам аз и започвам да я питам: я да видя, имаш ли си зъбчета горе, я да видя долу и така й изчетквам аз зъбите.
дано не ми се смеете, ама все се каня да попитам дали знаете има ли някаква вреда от прекомерна консумация на мляко. кейти изпива по 3-4 кофички на ден данон за пиене, освен това поне половин кофичка обикновено кисело мляко.  Thinking имаме почти цял хладилник зареден само с мляко за пиене.  Crazy

# 234
  • Мнения: 9 913
мием предимно вечер, освен ако не е капнал. Той харесва. Не ми дава аз да мия, само показвам, а той усърдно дъвче и търка четката. И гълта, и плюе, както дойде, така че слагам малко паста, но ми е достатъчно, че гълта чешмяна вода........

сисии, коремът ми наистина си е добре, но все пак има да расте още месец.........

юка, ами специално данон какъв му е съставът? За домашно мляко не бих мислила толкова, ама това....
Деян си опрасква по една кофичка кисело мляко, разпределно през деня, но сменям марките за всеки случай.

# 235
  • Мнения: 479
Ние мием зъбите всяка вечер. Васи се научи да си плакне устата с вода и да не я гълта.

Е от време на време се случва да погълне паста. Но не мисля че е проблем.

# 236
  • София
  • Мнения: 830
Ох,ах зъби болна тема.
Мият и двамата зъбите всеки ден. Преди два-три месеца ходих с Боян на зъболекар, за да му оправят 6 кариеса. Crazy
Тогава зъболекарката погледна и констатира, че Калина има вече три.
Каза ми, че при тях си е наследствен проблем и че за малки деца имат много кариеси. И то защото иначе зъбната материя си била добре, тя се изрази така: Не ми потъва бормашината като в сирене.

# 237
  • Мнения: 1 288
аз не съм особено фенка на домашното мляко. около нас все още има от къде да се взима мляко, но хич не съм сигурна за хигиената, ама хич  Crossing Arms
съдържанието на данон: краве мляко, захар, млечна суроватка, аромати, оцветител кармин, жива закваска. иначе кисело мляко купувам най-различни марки.

# 238
  • Мнения: 391
А как ги научихте да не гълтат водата,когато миете зъбите  ?!
Аз явно нямам подход и не мога да й обясня.

# 239
  • Мнения: 9 913
аз още не съм го научила, но му харесва, като плюем заедно в мивката, и май това ще е начинът при нас.

юка, ако не можеш да намалиш количеството, поне знаеш, че данон е едно от най-строго контролираните при производството млека.

Общи условия

Активация на акаунт