Болест или мания е желанието за чист дом?

  • 22 791
  • 160
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 784
И аз чистя, когато съм нервна.
И при мен го има този момент, но не като мания. Просто рутинните неща - под, прах, гладене ... почвам веднага  newsm75 1ironing . Но бързо ми минава...

# 76
  • Мнения: 1 172
О, много лесно е някой да е болен на тема чистота, ако някой друг чисти вместо него.  Laughing Да му връчи прахосмукачката и парцала и така много бързо ще го излекува.
Или да му предложи да плаща на домашна помощница  Crazy

# 77
  • Мнения: 3 830
О, много лесно е някой да е болен на тема чистота, ако някой друг чисти вместо него.  Laughing Да му връчи прахосмукачката и парцала и така много бързо ще го излекува.
Или да му предложи да плаща на домашна помощница  Crazy

 hahaha Laughing

# 78
  • Мнения: 1 312
Аз не чистя когато съм нервна,а когато има нужда.
Примера го дадох ей така произволно,защото Сладуранка попита,в отговор на моето чудене.
Просто си мисля,че не е задължително щом дома ти е чист то в семейството ти да цари хармония.
Може пък отношенията с любимия да са пълен хаос,но с търкане на подове да пренасочваш негативната си енергия в друга посока.
С тупане на килими също Mr. Green,представяйки си,че него млатиш.
Прането ми е мания.
Подозирам,че с Палавата монахиня сме на един акъл.
Щипките са по цвят,редувам ги,панталони и блузи са на различни редове,бельото винаги е в положение,в което се носи и по тялото/без сутиените Crazy/,чорапите са наредени по цветове и чифтове,всеки е по отделно прострян,с пръстите нагоре и с пети в една посока...
Спирам,че сама се усещам колко е лудо Crazy

# 79
  • София
  • Мнения: 175
Яхвам електрическата метла на всеки два дни, а с парцал забърсвам всеки ден. Имам два грамадни песа и няма как, ако искам да ми е чисто, а за капак се наслаждавам и на прахова алергия  Rolling Eyes С простирането нямам проблем, но ако ме види някой как си редя измитите чинии по големина и цвят  Blush И другата крайност, до която съм стигнала е правилото - НИКОГА да не оставям каквото и да било вечер в мивката, обичам сутрин като си пия кафето в кухнята, да ми е чисто и уютно. Милото не държи на тези неща, на него мръсните чинии не му пречат, затова ми е оставил аз да им бера кахъра, но пък когато си е тук, той  clean clean clean
А да попитам, случвало ли ви се е  да си легнете и да видите, например че пердето не стои добре и да станете да го оправите? На мен ми се случва често, и вече сама си лазя по нервите  Thinking

Последна редакция: нд, 01 юни 2008, 01:12 от petmil

# 80
  • Мнения: 1 312
.... но ако ме види някой как си редя измитите чинии по големина и цвят  Blush И другата крайност, до която съм стигнала е правилото - НИКОГА да не оставям каквото и да било вечер в мивката, обичам сутрин като си пия кафето в кухнята, да ми е чисто и уютно. Милото не държи на тези неща, на него мръсните чинии не му пречат, затова ми оставил аз да им бера кахъра...
А да попитам, случвало ли ви се е  да си легнете и да видите, например че пердето не стои добре и да станете да го оправите? На мен ми се случва често, и вече сама си лазя по нервите  Thinking
Спри се дотук,че започвам да се притеснявам.
Имам чувството,че пишеш от мое име.
Аз никога,ама никога не мога да си легна ако ще и една вилица да има в мивката
След гости до 3-4 часа сутринта мия веднага,не на сутринта.
Нямам миялна и никога не съм искала да имам.
Обаче си признавам доброволно,че обичам много да мия чинии.
И на гости при приятели го правя редовно.
Само с боклука и прахосмукачката/на 7-10 дни я пускам веднъж/ не обичам да се занимавам.

# 81
  • София
  • Мнения: 175
Hakiba, направо ми капна мед на сърцето, че не съм сама в лудостите си  Mr. Green  bouquet

# 82
  • София
  • Мнения: 15 486
Цитат
А да попитам, случвало ли ви се е  да си легнете и да видите, например че пердето не стои добре и да станете да го оправите? На мен ми се случва често, и вече сама си лазя по нервите
Това не, но ми се е случвало да се сетя, че не съм прибрала яденето в хладилника и ставам.

# 83
  • Мнения: 106
Хубаво е да е чисто в къщи,но това да мия чиний в 3-4 часа посреднощ 1dishes(при положение,че има миляни машини) да мия всяка попаднала виличка или лъжичка в мивката преди да си легна за да нямам нищо в нея като стана-това не го разбирам.Представете си ,че сте сама и се свивате от болки -но........ Вие миете защото трябва да е чисто.Хубаво е да се поддържа чистота в дома но и да правите експерименти с организма си не трябва,защото и той също има нужда от почивка и чистота  bath1.Всичко трябвя да се прави умерено.А не едното да надделява над другото.Представете си,че сте до 18,30-19,00часа на работа прибирате се в къщи капна от умора,че чак не Ви се говори Weary,а веднага  newsm28хващате парцала,вместо да седнете на удобен диван и да си вдигнете кратата за 15-20 мин.,защото повярвайте ми това се отразява  по късно.Почва да те боли всичко-гръб,кръст,колене и...........всичко.

# 84
  • Мнения: 1 312
Няма нужда да си представям-това просто се случва.
И работа имам,и мъж,и дете,и дископатия,и мигрена...
Това си е въпрос на нагласа и навик.
На мен не ми тежи,така,че не се оплаквам.
Темата е с насока споделяне,а не тръшкане.
Всеки си има своите мании.
Питай ме дали гладя Embarassed и друго ще ти кажа Wink

# 85
  • Мнения: 5 940
Всеки ден пускам прахосмукачка, мия пода и чиниите. Това е. Въобще не ми е никаква мания. Често ми се случва да излезнем на разходка с бебчо без въобще да съм почистила къщата, да съм оправила дори и кревата. По-важно ми е детето да е навън, докато не е станала адска жега, отколкото да ми е подредено като в аптека като се върна.
В скалата на приоритетиете ми подреденият дом въобще не е сред първите. Обичам да ми е чисто, но ако е леко разхвърляно няма да ми е драмата на деня.
Живея в къща, тя се поддържа адски трудно, не е като апартамент за половин час и всичко е перфектно. Трябва съпругът ми да си е вкъщи, най-често събота и неделя, за да почистим добре, иначе не става.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 509
Омразна ми е домакинската работа.Чистя един път в седмицата, през другото време мия само чиниите.Явно, че при мен никога няма да се превърне в мания Laughing

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Оххх момичета бях се притеснила че вече съм една изкукала бабка.То това не се трае от младини съм си такова л---о и май такова ще си остана.Мислих си че с възрастта ми ще отмине тази мания но не ще и не ще.Тъй че се въоръжете с търпение че още много чистене и вманиачване ви чака.Успех на всички себеподобни. Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 88
  • София
  • Мнения: 7 242
Ехе и аз в кюпа hahaha. Манията ми не е толкова за чистота, колкото за подреденост. Не мога да си легна или да изляза без всичко да е подредено. Не мога да понасям да има неща не на мястото им. Явно бидейки ми трудно да контролирам света и хората около мен, се опитвам да го правя с дома си  Mr. Green Айде, че трябва да оправя, за да си легна най-после  Wink

# 89
  • София
  • Мнения: 175
Оххх момичета бях се притеснила че вече съм една изкукала бабка.То това не се трае от младини съм си такова л---о и май такова ще си остана.Мислих си че с възрастта ми ще отмине тази мания но не ще и не ще.Тъй че се въоръжете с търпение че още много чистене и вманиачване ви чака.Успех на всички себеподобни. Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Да знаеш как ме успокои  Hug  Hug Тъкмо ме налегна оптимизмът, че може да е и по-зле.  Joy  Joy

Общи условия

Активация на акаунт