Моля за съвет и поощрение

  • 2 320
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Честито бебче! Да ви е живо и здраво!
Просто бъди упорита, ако наистина настояваш за кърменето те съветвам да изхвърлиш АМ-то и слагай бебето на гърдата на всяко помрънкване. Тя кърмата ти още не се е регулирала, а това е и само началото - има да се променя и в качество и в количество с растежа на бебето - просто слушай самото бебче и се ръководи от неговите сигнали - забрави часовника и съветите на бабите!

# 16
  • Мнения: 2 531
Не е въпросът, че често иска, а че не се успокоява след кърмене.
По цял ден се наливам с чайчета за лактация (HIPP, ако има значение..)

Има значение чая- българския, от аптеката , на семена е много по ефикасен! Е иска варене, но пък си заслужава! Пий и много течности , яж овесени ядки/ жито, а също и сурови орехи . Можеш да пиеш и бирена мая- аз взимах отначалото 4 пъти по 2 т. Аз взимах и церукал, но лекар ми го изписа , не е много желателно да го взимаш!
А сега за кърменето- вече два пъти се преборих с недостатъчна кърма след раждането и точно както описваш - кърмиш до припадък , а бебето нервничи и няма и 15 мин. и иска да суче! За съжаление кърменето е най добрата стимулация, така че няма как да го съкратиш! Аз лично давах АМ когато вече не издържах физически на непрестанното сукане и мрънкане , а и да си почина за малко  Sunglasses, т.е в краен случай! Освен това трябва да наблегнеш и на съня и почивката - на практика зарязваш всичко в къщи и само кърмиш и спиш  Laughing

# 17
  • Мнения: 30
Здравейте отново,

Доста време мина и реших да не оставям моята история така висяща...

Благодаря още веднъж за съветите, нахъсих се доста, пробвах почти всичко от разните билкови добавки като чайове, бирена мая и т.н. (които при мен нямат особен ефект) до често висене на гърда и цедене след това...
Е, явно при мен повече от 30 мл на хранене не може да бъде извлечено (в редки случаи когато бебето е изключително активно се събират 60 мл).
За мой късмет и радост обаче се отървах (дано напълно за напред fingerscrossed) от изкуственяка (АМ) и дохранвам с донорска кърма от близка роднина (да е жива и здрава!!!) Така моето вече голямо момиче Wink хем се храни био хем не й липсва топла цица за разтуха  Sunglasses

А на вас  Hug

# 18
  • Мнения: 1 691
Браво, че си намерила решение  Hug

# 19
  • Мнения: 392
Не че искам да давам съвети, но реших да се включа за поощрение - и моята дъщеря е Биляна, родена е сигурно в същия ден като твоята, или с 1 ден разлика (на 22 май).
Естествено първите дни беше същото - ревеше и се сърдеше, че няма достатъчно мляко. По-точно беше втората нощ в болницата. С времето се регулират нещата.
Чудесно е че даваш за добавка кърма, вместо АМ, но се надявам да не се отказваш от кърменето. Колко е наддала бебката първия месец? Все така ли изглежда недоволна след кърмене, или се промениха нещата?
Аз си мислех че моята не суче много дълго, нито много често, пък кантара показа невероятни резултати.

# 20
  • Мнения: 86
в утробата ти се е хранило 9 месеца постоянно, малко е трудно да започне да прави паузи изведнъж, паузите ще дойдат, но по натам. По същия начин както с храненето, така има нужда и от непрестанно гушкане, защото до сега винаги е било гушнато в теб, на топло и спокойно, сега е в един твърде светъл, студен, шумен и чужд свят, който трябва да опознае и с който да свикне, помогни му това да стане постепенно. Нека се гуши в теб и суче често, така си спомня утробата ти, така слуша сърцето ти и по малко се страхува. Защото бебетата не сучат само от глад, кърменето не е само хранене, то е общувне, то утолява глада и жаждата, успокоява болката и страха, учи на любов и нежност, учи на това че някой отклилква на нуждите ти и се грижи за теб.

много ми хареса това и го подкрепям напълно

# 21
  • Мнения: 30
Не че искам да давам съвети, но реших да се включа за поощрение - и моята дъщеря е Биляна, родена е сигурно в същия ден като твоята, или с 1 ден разлика (на 22 май).
Естествено първите дни беше същото - ревеше и се сърдеше, че няма достатъчно мляко. По-точно беше втората нощ в болницата. С времето се регулират нещата.
Чудесно е че даваш за добавка кърма, вместо АМ, но се надявам да не се отказваш от кърменето. Колко е наддала бебката първия месец? Все така ли изглежда недоволна след кърмене, или се промениха нещата?
Аз си мислех че моята не суче много дълго, нито много често, пък кантара показа невероятни резултати.

Моята Биляна се роди на 23-ти Simple Smile.
Не се отказвам от кърменето! На всяко хранене започваме с поне 20 минутно кърмене. Понякога заспива, но се буди след минути плачейки от глад, а понякога продължава да нервничи докато не се разплаче напълно. Тогава идва ред на шишето. Всичко това ми отнема страшно много време. Често храненето продължава по час - час и половина, но не се отказвам да я кърмя - колкото толкова! Все е нещо и от мен!
За първия месец беше наддала някъде около 750 гр., но пък през първите две седмици се опитвах да я държа само на кърма и само в краен случай й давах добавка (тогава беше с адапте). Т.е. в този период едва ли е качвала много, ако изобщо. Сега е с големи бузи и изглежда щастлива  Peace.
А иначе често цицата я ползваме за успокоение, утеха, приспиване...

Мисля, че направих всичко, което мога за да кърмя успешно, много го исках и все още го искам, но явно има и случаи като моя в природата...

Само да вметна, че гърдите ми никога не са били напрегнати, а винаги са били меки. Но пък от друга страна често съм вкъщи с мокри блузи от изтичаща кърма. Чудя се как е възможно това. Доста подвеждащо от страна на моя организъм... Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 1 529
 Внук ми бе изписан от родилния дом с тегло 2450гр. Първия месец наддаде само с 350гр. Дъщеря ми го хранеше на поискване и аз много я подкрепях, до 4-тия месец все и висеше на гърдата. После 2-рия месец наддаде с килограм и все така наддаваше до 8-мия месец. Отби се на 10 месеца.

# 23
  • Мнения: 184
И изобщо трябва да се закове горе една тема с това съвременно чудо на природата "нямам кърма".

# 24
  • Мнения: 30
И изобщо трябва да се закове горе една тема с това съвременно чудо на природата "нямам кърма".

При най-доброжелателното ми и открито изложение по-горе, не мисля, че има нужда от нападки от такъв характер. Не съм казала, че нямам изобщо, а че нямам достатъчно.

От друга страна възможно е и наистина все пак да съм си позволявала сън от около 4-5 часа в денонощието, за което навярно трябва да се чувствам и виновна...Странна е тази тенденциозност в този подфорум...Всяка майка е най-добрата за своето дете и тя преценява най-добре за своя конкретен случай.

# 25
  • Мнения: 184
Без да искам да те нападам ще добавя, че аз не бих давала кърма на друга майка, която иска да си кърми детето по 20 минути. Аз самата кърмех първите месеци по 16 часа на денонощие в първите три месеца, пуснах тема, много други майки казаха, че и при тях е било така. Успокоих се, че е нормално и продължих.
Само моето мнение се отличава от общата интонацията в темата ти, така че не е съвсем коректно да набеждаваш целия подфорум. Извинявам се, че съм рязка.

# 26
  • Мнения: 3 810
Аз също съм го кърмила докато ходя в тоалетната, бяхме като скачени. Имаше 1 или 2 случая в които сука повече от 2 часа!!! И при всеки опит да го откача от гърдата надаваше вой до небесата.
Сега сина ми е на почти 2 годинки и е едно супер послушно и добро дете. Не се тръшка, не се инати, слуша и се подчинява. Въпреки, че винаги съм откликвала на нуждите му като бебе. И до ден днешен с него не се борим за надмощие, кой кого ще изработи и ще се наложи на другия, а напротив, аз уважавам неговите нужди и желания, а той в замяна ме слуша и уважава.

 Peace абсолютно вярно! Също от личен опит!

Моята хипотеза за вашето състояние е че не са се отпушили хубаво каналите още...щом тече...пък не достатъчно...
Търпение! Нещата ще се саморегулират..

# 27
  • Мнения: 2 829
morten, браво на теб, че не се отказваш от кърменето! Наявам се постепенно да се напаснат нещата при вас и да даваш все по-малко добавка. Мисля, че си на прав път и дано скоро се похвалиш с пълен успех!

И нека не забравяме, че има случаи, когато по чисто физиологични причини кърмата не достига! Може в случая да не е точно така, но това едва ли има значение. Аз виждам тук, една майка, която прави максимума според силите и знанията си за да си кърми детето. И за мен заслужава съвет и поощрение, точно както е помолила, а не критика. Т.е. за мен целта на нашия подфорум е да помогнем, според силите си, а не да посочим грешките и да накараме другия да се почувства зле. Когато по дадена тема не мога да помогна или да подкрепя майката (защото и на мен ми се случва да се подразня или дори ядосам на дадено питане) се въздържам и не пиша. Сам дойдох, това ти го пиша наистина с много добри чувства, аз много те уважавам, надявам се да не те обидя! Ти самата знаеш, че първите месеци кърмене може да са много трудни, всяка майка живее в различни условия, сред различни хора, не можем да се поставим в ситуацията на другия.  Hug

# 28
  • Мнения: 184
Оф, съжалявам наистина. Писах надълго и широко, но го съкратих и прозвуча така. Всъщност, говорейки за условията на живот, може от morten да се очаква да върти къща, да глади за всеки ден риза и т.н. Това аз в първите месеци не съм правила и мъжът ми не го е очаквал от мен. Иначе ме умилява много мисълта за млечен брат/сестра и млечна майка. Биляна си има вече няколко много, много близки хора!

# 29
  • Мнения: 30
Здравейте отново, време е за нов отчет!  Sunglasses

Първо да кажа: сам дойдох, приемам всякаква критика стига да е градивна.

Така от месец насам упорствам повече с кърменето, т.е. удължавам времето и като средна продължителност на хранене е около 40-50 минути. Много ми е трудно, защото тя все заспива и настава едно щипане по бузките, ръчкане, побутване - жална картинка. Ефектът обаче е, че на първото хранене сутрин вече не дохранвам. На следващите вече се налага, понякога след почти час кърмене кантарът показва "0" (меренето ми е втора природа вече).

Тук имам един въпрос: чета, че кърмата не се складира, а се образува на момента. А защо тогава сутрин имам най-много и до вечерта (почти) нищо?

Мислила съм да спра добавката и да кърмя колкото и често да поисква, но това не е вариант за нашия случай. Налага ми се да имаме ритмичност в храненето.

Друго нещо, което исках да споделя е, че тя започна да се храни по пет пъти на ден като последното е насила. Струва ми се доста малко...но наддава перфектно - нито много, нито малко.

Всякакъв коментар е добре дошъл!

Общи условия

Активация на акаунт