Въпрос: бременност след спонтанен аборт

  • 2 005
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 144


Аз знам, че ако не е имало кюртаж още след 1 менструация може, но ако е имало - поне 3, за да се възстанови матката!

# 16
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
имах спонтанен аборт в 15г.с. с кюртаж.Възстанових се доста бързо.По препоръка на доктора изчаках 2 МЦ и след това започнахме с опитите.Бебо стана от раз.Но веднага след аборта започнах да пия фолиева киселина. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 2 104
имах спонтанен аборт в 15г.с. с кюртаж.Възстанових се доста бързо.По препоръка на доктора изчаках 2 МЦ и след това започнахме с опитите.Бебо стана от раз.Но веднага след аборта започнах да пия фолиева киселина. Peace

Защо? Има ли нещо общо с възстановяването на матката? newsm78

# 18
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
сигурно да , ето повече информация  Peace  bouquet

http://www.biberonbg.com/info/folieva_kiselina.htm

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD_B9

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 20:30 от anita29

# 19
  • Мнения: 444
При мен беше без кюртаж  Peace

# 20
  • Мнения: 144
О, и на мене ми изписаха фолиева киселина веднага след кюртажа, въпреки че трябваше 6 месеца да се пазим. Peace

# 21
  • Мнения: 3 092
Можеш да забременееш и след месец, но физически на организма са необходими средно 3 цикьла след аборт за да се вьзстанови. Има и такива които успяват и по-рано, но за мен лично не си струва да се бьрза чак толкова.

и аз мисля така .
Можеш ли обаче наистина да почакаш , просто да се опиташ да се отпуснеш през това време , да си мислиш колко хубаво ще да е когато отново си бременна , да накараш времето да работи за теб да си пиеш фолиевата киселина  , а не да бързаш .
Сама си прецени .Успех !

# 22
  • Мнения: 16
и аз нямам търпение да забременея отново ,след аборта,но мисля че още не съм готова психически за това и ще изчакам 2-3 месеца

# 23
  • UK
  • Мнения: 1 351
 При мен беше така ...
 Бременност в 6г.с. спонтанен аборт, изчистих се без намесата на лекар, пазих се един месец на 2-тия започнахме опитите и след 3-тия забременях и резултат е в подписа ми  Peace

# 24
  • Мнения: 1 054
При мен беше така ...
 Бременност в 6г.с. спонтанен аборт, изчистих се без намесата на лекар, пазих се един месец на 2-тия започнахме опитите и след 3-тия забременях и резултат е в подписа ми  Peace
Хайде, дано и моя резултат да се появи в подпис Wink
И на мен се случи.. 6 г.с. Изчистих се без лекарска намеса и доки ми каза да се пазим този цикъл стриктно и, ако мога да почина още един, но сама си знам, че няма да мога. Сега чакам да ми дойде и после ще си чакам пак добрата новина.. щом се е стиганло веднъж до бременност няма да избяга и втори път   bouquet

Последна редакция: ср, 11 юни 2008, 17:46 от BubolecheMeche

Общи условия

Активация на акаунт