Трепва ли му на таткото, за детето

  • 2 817
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 903
То ако и той беше паника като мен, щеше да стане пълен хаос и объркване. Добре, че той успява да запазва спокойствие, иначе.... Сигурна съм че си обича детето. Просто всеки по различен начин показва притеснението си, а може и да се опитва да изглежда спокоен за да вдъхне малко увереност и в теб.

# 16
  • Мнения: 2 090
Определено в нашето семейство аз съм паниката,а таткото олимпийското спокойствие Mr. Green.
Дори и да е притеснен колкото мен,начина му на изразяване е съвсем различен Rolling Eyes,което е добре може би,защото носи по-голямо спокойствие и увереност и на детето newsm78.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Да . Общо взето и двамата запазваме хладнокръвие, но и двамата гледаме да направим каквото е необходимо в момента.

# 18
  • Мнения: 8 999
Баща им е травматолог. За него, ако един човек не го носят на две носилки, то изобщо не е сериозно болен. Но на няколко пъти, бидейки по-просветен от мен и осъзнавайки по по-научен начин сериозността на ситуацията, е бил притеснен повече от мен. Което пък мен ме докара до истерия - щом той е угрижен, значи положението е  наистина критично.

# 19
  • Мнения: 4 292
При нас е обратното. Той е паниката, не аз. Не мога да си позволя да се паникьосвам.  Simple Smile

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Естествено, че му трепва, не го показва като мен.Той по-принцип е от хората които не могат и не показват чувствата си.Аз го познавам като е притеснен въпреки, че е видимо спокоен  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 8 932
Едва ли изпадането в паника и излишната истерия са в полза на детето. При нас и двамата много спокойно реагираме в подобни ситуации. Иначе само може да си утежним положението.

# 22
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
И нашият татко е от спокойните.И това е много добре защото аз съм страхотно голяма паника.От най малкото нещо такава драматизация мога да спретна че направо да откачиш Embarassedно съм си такава.Добре че поне той е по хладнокръвен.Представям си ако беше като мен Joyщяхме да сме голямо чудо.

# 23
  • Мнения: 3 929
При нас е точно обратното. Мъжът ми изпада в паника, в тюхкане, в излишни нерви и емоции, а аз съм от другата страна - гледам на тези неща, които просто няма как да не се случат. Детето пада, а аз даже се правя, че не го виждам. като ме види, че не реагирам, даже и не изплаква - става, изтупва се сам и продължава да играе. Там ли е обаче баща му, като падне, чака веднага съответнвата реакция на паника от страна на татито. Дори си позволява да драматизира излишно ситуациите.

# 24
  • Мнения: 1 364
Разбира се, че му "трепва". Какво ще стане ако и двамата всявате паника?!
И нашият тати е от спокойните, в това отношение.

# 25
  • София
  • Мнения: 847
При нас таткото е "паниката"  Wink. Всяка цицина е комоцио, всяка синка на крака е съмнение за счупен крак  Wink.
До човек си е, аз съм  много по-спокойна и не съм черногледа, а си обичам децата и се грижа за тях  Wink Simple Smile.

Същата работа  Laughing Според таткото малкият е нон-стоп с температура  Laughing

# 26
  • Мнения: 1 733
И при нас таткото е паниката. Но като цяло всичко е в рамките на нормалното.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Това, че не изразява емоциите си по-бурно не означава, че не ги изпитва. Просто е по-сдържан. Мъжът ми е същият, което е добре, защото ще прегорим, ако е като мен... Crazy

# 28
  • Мнения: 2 161
Седим си в едно детско заведение,нашето дете бяга с другите,скача,хвърля се като държано на въже.Съответно,главата на мъжа ми се върти във всички посоки като ветропоказател,търси я с поглед и все пита:къде е?ти видя ли я?къде отиде сега?И става,сяда,става,сяда.Аз си пуша,кръстосала крака и невъзмутимо си гледам и само повтарям:успокой се,остави я да прави каквото си иска,заради нея сме тук.След малко идва детето,леко одраскано на ръката и казва:ох,че паднах,така ме боли.И мъжът ми веднага почва:ааа,не!сядай сега тука,пак ще паднеш.А тя е супер подвижна,бяга,скача,без да спре,от сутрин до вечер.И само защото ще падне евентуално,трябва сега да седне.Като му изсъсках!Когато бяха мънички,падат и той вече пребледнял като платно.Аз много се дразня от тези реакции.Вътрешно се притеснявам,обаче се смея,защото, ако и аз проявя такива емоции,детето ще се разплаче,ще се разстрои.А когато се смея,то става и куцук,куцук,без сълзи,си продължава напред.

# 29
  • Мнения: 645
Трепва му, разбира се. Но много рядко го показва. Когато аз изпадна в паника, той казва: "Я се стегни" и така овладява ситуацията.

Общи условия

Активация на акаунт