На ясла или на градина,още една година вкъщи

  • 1 423
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 607
Моето мнение е, че трябва да опиташ, за да разбереш  Peace

Аз дадох сина си малко след 1г на ясла. Много съм доволна, боледува 2-3 пъти в началото (разбирай първите 3 месеца). След това нямах проблеми с болести. Но, честно казано ако беше продължил щях да си остана с него у дома. Не бих тормозила себе си и него.  Naughty

За ползата или вредата от ясли и градини няма да коментирам. Всеки прави своя избор.  Hug

# 16
  • Мнения: 421
Малко се съмнявам дали на 2.7 години ще ти я вземат в ясла. Моята на 2.8 години не я взеха в ОДЗ точно заради възрастта. Но пък я взеха в друга градина директно в първа група. Според мен е по-добър вариант градината. За боледуването нищо положително не мога да кажа - ами боледува много, дори се наложи да я спрем и да махнем третата сливица..Вече е на 5 години, нещата са по-добре, но пак боледува..Просто са много деца в групата и няма начин някое да не е болно и да не разболее останалите..

# 17
  • Мнения: 3 929
Ако имаш възможност да я гледаш още една година, без да се притесняваш, че ще изгубиш работата си, без да се опасяваш от спад във финансовото ви състояние, гледай си детето. Това от чисто финансова и професионална гледна точка. Иначе детето си е сравнително голямо за ясла и е на подходяща възраст да посещава детско заведение.
От здравна гледна точка, докторите съветват по-късно децата да се пускат на градина - след 3-год. възраст. Други пък казват, че на каквато и възраст да пуснеш детето, то ще боледува в зависимост от имунитета си. Има деца, които са тръгнали на ясла от 1 год. възраст и са боледували много рядко. Или ако са боледували, с всяка следваща година боледуват все по-малко и по-малко. Има деца, които са тръгнали на 3-, 4- или 5-год. възраст и пак боледуват често. Изключително индивидуално е.
Ако гледаме от страна на това, колко трудно е да запишеш детето си в детско заведение в София, по-добре я пусни сега. За да си пазиш мястото. Иначе, догодина не ти завиждам.

# 18
  • София
  • Мнения: 397
 Аз съм от доволните от яслата. Не е вярно, че са малки за групови игри. Точно там започна да се заиграва с деца и научи много игри и песнички от типа:"Балонът се надува", "Влакче"и др А дали ще гради имунитет сега или догодина, все тая. Даже мисля, че по-малките, по-лесно изкарват болестите. Само веднъж сме били на антибиотик по време на януарския грип, но той не подмина и отглежданите вкъщи.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 366
И аз бях пред същата дилема миналата година. Моята тогава беше на 2 години и 8 месеца. При нас обаче за да приемат повече деца родените януари и февруари ги записаха директно в градината. И аз мислих и слагах на кантар минуси и плюсове и накрая със свито сърце реших че ще я пусна пък ако плаче и не и понесе градината ще си я гледам в къщи. Все пак да видя детето как ще приеме промяната. За моя голяма изненада не е плакала и ходи с голямо желание. Първите 3 месеца боледува малко повече, но след това някак се приспособи. Сега не съжалявам че го направих.

# 20
  • Мнения: 9
Благодаря ви за мненията момичета.  bouquetЗа съжеление не е приета на този етап на класирането.Ще изчакам,ако я приемат я пускам на ясла,ако ли не ще си я гледам още една година вкъщи и догодина на градина.

Общи условия

Активация на акаунт