Гърция - 11

  • 28 354
  • 288
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 111
Огромен пожар се разари във Варипопи Confused,стигна на 200 метра от магистралата.Вече я затвориха...

Благодаря, че каза, работата на мъжа ми е близо, сега му звънях, добре е. Нямали ток заради пожара, но каза, че не бил в опасност.

# 271
  • Мнения: 2 159
мамаК, ама аз редовно ви чета  Hug
Много пъти съм ходила в Драма и Кавала (родом съм от град, близо до гръцката граница) и реших да попитам мамите, които живеят там, за някое приятно хотелче.
Тези, дето намерих в Интернет, нито имейл имат, нито сайт, нищо.
А искам с препоръки от човек, който е виждал мястото и знае какво е Simple Smile
Ще ми трябва за 2-3 нощувки скоро.

Иначе сватбените приготовления са на финалната права, останаха само някои дребни детайли за доуточняване в следващите дни.
Останаха дни до заветната дата  Heart Eyes
Медения месец ще е в Гърция, решено е.
Мои роднини са ни уредили резервация за цяла седмица в Гърция през септември, но засега не казват къде точно  newsm78
Ще научим след като мине сватбата, за да си вземем билети  Wink

и аз се интересувам за околните селца, дано се намери някоя мама от района

# 272
  • Мнения: 2 149
Ей хванаха го най-накрая убиеца на Н.Сергианопулос.
Току що чух,че е направил признание.30 годишен грузинец.

Как сте момичета,завърнахте ли се от почивка,хванахте ли тен.Не се криите,ами давайте снимки да плакнем око ние от планината Laughing

# 273
  • Мнения: 558
абе чудя се за какви почивки на море говорите? та то ви е ежедневие  Wink нямам търпение да дойде срадата на август

тук по новините казват,че пожарите на родос са доста сериозни   Sad и искат да преместят туристите... пак ли са умишлени, или заради жегата?

а като стана въпрос за хващане на убийци..какво стана с онова момченце, русначе май беше, убито от съученици някъде из северна гърция живееха преди 2,5-3г... намериха ли тялото му и как се разви случая?

# 274
  • Мнения: 4
ima li mami jiwee6ti w kavala-tapo mie eee

# 275
  • загубено
  • Мнения: 6 560
pepelja6ka,да си призная тази година съм ходила 2 пъти до морето на разходка.
Някак не ми се ходи около Атина.
Инцидентно с приятели да,ама така всеки уикенд,май ме помързва.
Виж Бг морето е друга работа Wink
Не че е по-хубаво,даже напротив но си ме тегли натам.
Ти къде ще почиваш в Гр?Беше споменала преди време, че 1/2 е гръг ,нали?

mery_79,кога са го хванали убиеца на Н.С?
Аз съм си в Бг и гледам новини само от време на време,но тези дни пропуснах.
От теб сега разбрах.

# 276
  • Мнения: 2 149
Ами, какво ежедневие аз съм далеко от морето,нямаме кола и е трудно придвижването до плажа. Атина е толкова наблъскано и скъпо доколкото разбрах.Пак издевателстват над бедния европеец LaughingДруго си е в БГ,на 2 крачки ми е морето.Така ми липсва всичко вече.
Снощи в 22.30 са го хванали,има 2 деца и казва,че го е предизвикал и го е заплашил с нож и така..
Сещам се кой случай говориш,с убитото дете,не помня как се разви обаче.
Според мен са си точно умишлени пожарите,вече колко години ставаме свидетели на това безчовешко действие.Кога ли природата ще ни отвърне?Пък и тук около

# 277
  • Мнения: 558
ами пак ще съм в солун...а за плаж с колата, където ме заведат Simple Smile някъде към и на халкидики, или на юг в посока Атина...все е море...евтл. може и на санторини, защото моят френд има мн. добър приятел там в момента...

и за Атина изборът е голям..в която и от 3-те посоки да тръгнеш, все до морето ще стигнеш, а и може до някой от близките острови да се разходи човек...ние сме ходили в посока Лутраки, за 30 мин стигахме до там, а доста често се отбивахме и в някое от селцата преди това...малки почти безлюдни плажове, но на мен по' ми харесва като има разни кафенца... или пък в другата посока, към летището, след маркопуло ( newsm78) веднъж бяхме и на някакъв доста екзотичен плаж на север, по магистралата за БГ и после се спуснахме към плажа...мн е красиво и на пелопонес, плажовете от източната страна...съчетание на гориста местност с плаж е невероятно Heart Eyes и има страшни вили накацали по хълмчетата, но до там са и повече километри...

зависи как е свободен човек...но ако работи до 6 вечерта, едва ли ще му е до плаж...а и като морето ти е на разположение, не го "ухажваш" така, както ако плануваш месеци преди това почивката там  Wink

# 278
  • Мнения: 392
Привет от опожарения Родос! Вече 5-ти ден гори острова. За първия пожар казаха, че някакъв чичко запалил в двора си някакви сухи треви и така се разнесъл пожара, но  след това май са умишлени, защото снощи по местната ТВ казаха, че  е видяна някаква червена кола да се върти около местата с пожарите и се търси шофьора. Цяла нощ родоските канали предават преки предавания, евакуират туристите в други хотели и пр, въобще голяма галамация е тук.
За щастие ние сме в северния край и всичко е наред, но покрай нас може да се каже, е има гори и храсталаци, дано си останат да си зеленеят и за напред, че нашата бойна готовност е готова още от земетресението (6,3) преди 2 седмици и при най малкия проблем паля колата и изчезваме. Дано не се налага само!!! Praynig

# 279
  • Мнения: 764
Моми4ета,извинете /сигурно лятото ви писва от въпроси за Гърция Flutter/,та да питам и аз,не ме бийте,моля Praynig
Ние ще се прибираме за България с ферибот и слизаме на Игуменица/дали е така на гръцки newsm78/Пристигаме сутринта а сме с 2 деца та въпросът ми е практи4ески-какво можем да закусваме?Има ли като българските закусвални и ако има какъв надпис да търсим и какво препоръ4вате да хапнем?Или продават кроасани в кафетата както е тук в Италия?
Втора група въпроси е за обяда.Къде е най-уда4но да се обядва,има ли крайпътни заведения с топла храна?Или да търсим нещо като ресторант4е в селищата където минаваме?Пак какво препоръ4вате и менЮтата само на гръцки ли са?/така ще има да гледаме това менЮ  Shocked Joy/
Та това е,пак извинявайте и благодая  bouquet

П.С. И в Италия говориха за Родос  ooooh!

Последна редакция: сб, 26 юли 2008, 23:22 от Italina

# 280
  • загубено
  • Мнения: 6 560
Italina,няма да те бием,не бой се Laughing Laughing

В Игуменица не съм била никога.
За храна няма да останете гладни,не бой се.
Всяка фурна която предлага хляб,има и закуски най-различни.
Повечето хора говорят английски.
А по пътя има и крайпътни заведения,поне по пътя на автобусите Атина-София.
Много отдавна не съм пътувала така,но трябва да има.
В по-големите градове има и заведенията за бързо хранене МакДоналдс,Гудис....
Хубави тавернички има навсякъде Simple Smile

Дано има някоя мама от района да каже по подробно.

marylooдано ви се размине с пожарите.
Стискам палци:)

pepelja6ka,на Халкидики е много хубаво  Peace
Има много хубави местенца:)

# 281
  • Мнения: 1 567
... въпросът ми е практи4ески-какво можем да закусваме?

Това са бели кахъри... Гърците са издигнали храненето и манджата като цяло в култ. Това е синдром от гладните военни години. Те самите си го признават... Гладни няма да останете.
Както са ти казали във фурните има гевреци, кроасани и всякакви баници. Същото важи и за веригата Тиос Ваняс - голямо разнообразие от баници и сандвичи. Също в тях продават и мляко с какако.

Лек път...

# 282
  • Мнения: 1 372
Момичета, да се запиша и аз, че скоро не съм се появявала.  Имам си християнче! Вчера я кръстихме моята девойка! Държа се много добре! Дори не проплака, беше и много любопитно и постоянно надничаше в книгата на попа! Laughing Laughing Laughing Всичко беше много хубаво и мина безпроблемно!

# 283
  • Мнения: 4 111
igi_toneva, честито християнче! Бог да я пази и напътства! Да ви е жива и здрава!

Има ли желаещи да пуснат новата тема?

# 284
  • Мнения: 764
... Гладни няма да останете.


 Grinning Grinning Grinning
Знам,4е няма да останем гладни,въпросът беше къде да търсим закуските.Примерно,тук в Италия,има да обикаляш за закусвална,ама няма... Crossing ArmsА и като не знаем гръцки и "Бани4арница" някъде да е написано,все тя Party
МакДоналдс,също е ясен,но предпо4итам в Гърция да ям гръцко.Но ако ми плеснат едно менЮ,на гръцки ще има да се 4удя какво то4но да поръ4ам hahaha

Общи условия

Активация на акаунт