Гърция - 11

  • 28 355
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • загубено
  • Мнения: 6 560
maryloo,имаш един малък сладкиш Heart Eyes Hug
Да ви е жив и здрав Hug

# 241
  • Мнения: 4
maryloo,честита ви рожба!  bouquet

# 242
  • Мнения: 1 372
Имаш прекрасна рожба!!!
Много е хубаво, че всичко е минало нормално. Дано малкия да е все така кротичък! Това за килограмите е страхотно!!!! И най-изумителното е че бебчо е с  прекрасни мерки! И аз си свалих кг от раждането, но се мъча с едни 6кг, които качих преди да забременея!
Между другото имаме същата крава, кръстникът ни я подари!!!! Много е сладка и нашата стои в кошарата.
Олелеее малкото мишле се губи в кошарата си!!!!

Олимпия честита ти рожденика! Да ти е жива и здрава тинейджърката и много да ви радва! Да расте прекрасна и усмихната госпожица и да има много късмет! Весел празник!

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 22:26 от igi_toneva

# 243
  • Мнения: 31
Здравейте момичета! Аз не пиша много много, но си следя темите редовно. Та имам такъв въпрос - Имунизациите в Гърция как вървят, както в България ли или има разлика? Щото нашия юнак е записан към застраховката на баща си (който е грък), но иначе бебето е бг гражданин и до 6тия месец (докато живеехме в Бг) там са му правени имунизации. Та сега по нашия имунизационен календар предстои в 13 месец имунизация против морбили, паротит и рубеола. И въобще има ли някаква имунизация в Гърция, която мога да направя и ще е добре за малкия, която например в България не е задължителна и не се прави. Щото сега за тази в 13тия месец ще гласим да се прибираме да му я направят. Или тука също може  newsm78. Ако някой знае .... да каже 2-3 думички. мерси

# 244
  • Мнения: 31
Нещо не ми излиза лентичката с възрастта на малкия. Та уточнявам - сега е на 10 месеца и половина.

# 245
  • Мнения: 4 111
Имунизацията против морбили, паротит и рубеола я има и тук, казва се MMR, а ваксината, която е добре да направите в Гърция, а я няма в България се казва Prevenar - покрива 7 щама Стрептокок, ето листовката и - http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/H-323-PI-bg.pdf

# 246
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
dimenceto, до колкото ми е известно има разминаване при имунизациите в двете държави. Тук започват при навършени два месеца (а не от раждането), има всеки месец до навършване на деветият месец( в един от месеците има две ваксини). След това има почивка. Следва ваксина на 14мес, 15мес,18мес, 4-6г. БЦЖ-то се прави в училище. Най-добре е да се консултираш с педиатъра ви в Гърция и да му покажеш какво и кога е правено в Бг.
Успех!

# 247
  • Мнения: 4 111
Аз много се притеснявах за това разминаване и преведохме и легализирахме разпечатката с имунизациите на детето, правени в България (взехме я от ХЕИ), в Гърция му извадиха имунизационна книжка (от сините, които се дават при раждане на детето) и в болницата, от която дадоха книжката вписаха поставените в България ваксини. Тогава вече педиатърът ще обсъди с вас следващите ваксинации.
Ние в момента сме в България (за 2 месеца) и исках и в българския регистър да са вписани ваксините, поставени в Гърция, но процедурата е обратна на това, което описах по-горе - превод и легализация на гръцките ваксини, представяне в ХЕИ и вписване. Отказах се да се занимавам, като сме за малко. Сега го водят, че живее в чужбина.

# 248
  • Мнения: 31
Благодаря ви за отговорите! Аз всъщност имам имунизационен календар от врамето когато тръгнахме от България насам. Показвала съм го на педиатъра, но беше преди около 4 месеца, та сега като наближават тези в 13 и 143 месец ще трябва пак да го обсъдим. Просто тази която го следи се намира в Солун, пък ние сега сме в (около) Патра. Благодаря ви момичета, ще се свържа с нея!

# 249
  • Мнения: 1 567
Момичетата са ти казали как да процедираш.
Не, няма да му покажеш имунизационния календар, а извадка от картона на дедтето, където пише кога (дата) и коя ваксина е сложена. Това показваш на педиатъра тук и той решава вече как ще процедира по-нататък...

В България се прави БЦЖ още в родилния дом. Тук тази ваксина не се прави. На възраст около 1-1,5 (трябва да видя картона на Елпида за да съм точна) се прави манту. Резултатът се вписва в един регистър и се носи на педиатъра, който ви следи. Решава се дали има нужда или не от БЦЖ.
Същата процедура се прилага и при първолаците..

Отделно тук има ваксини, които не са задължителни и не се покриват от касите. Така наречените "по желание"... Тях си ги купуваш и педиатъра ги поставя на детето...

# 250
  • Мнения: 0
Извинявам се много,че се натрапвам така,но искам да ви попитам нещо.Можете ли да ми кажете как е на гръцки контракция,благодаря предварително,накратко за мен бременна съм в 8 месец,живея от няколко месеца тук в Гърция и не говоря гръцки,омъжена съм за грък,но си говорим на английски,сега в момента уча гръцки.Ако някой знае как е контракция да пише,ще съм му задължена.

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 14:10 от petq_k

# 251
  • Мнения: 1 567
Можете ли да ми кажете как е на гръцки контракция ...

е συσπάσεις...(означава още и спазми...)

# 252
  • Мнения: 0
Благодаря ти много! Simple Smile

# 253
  • Мнения: 2 149
Ей не пишете,сигурно топвате крачета в егейски води Wink
Или като мен вършеете по цял ден магазините Crazy
maryloo как е бебока,предполагам все си недоспала,но пък усмихната Laughing
Завърнахте ли се от почивки,снимки няма ли Party

# 254
  • Мнения: 31
mery_79 ти като обекаляш по магазините можеш ли да кажеш до кога са намаленията

Общи условия

Активация на акаунт