Атмосфера на работното място

  • 3 576
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Точно там е проблемът, че шефовете си затварят очите, демек всичко става с мълчаливото им съгласие.
Вдигай тогава гълъбите и търси на друго място. Сега работа ..... с лопата да я ринеш.
Или почни да показваш лееееко и фино нокти. Тоест, спри да си добрата и усмихващата и съгласяващата се. Така смятам аз.

# 16
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
така ще стане, а и вече нямам сили да се държа добре. За съжаление, за стотен път си доказах тезата, че за да те уважат другите  трябва да им " скачаш на главата". Хората явно не обичат да се държат добре с тях....

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз нямам проблеми вкъщи.
Не бе, ставаше въпрос за това, че "не знаеш висшестоящият ти в какво настроение ще е днес" Peace
Атмосферата на работното място е много важна, защото основната част от ежедневието преминава там. И ако е неблагоприятна в един момент просто няма да издържиш и ще им теглиш майната на парите. Другият вариант е да си съсипваш здравето заради негативни емоции.

# 18
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
Права си, накрая ще им тегля една на майна! пък после ще търся нещо друго. няма такава простотия, все съм виждала, ама такова нещо.....

# 19
  • Мнения: 1 992
Една от причините да напусна предишната си работа, въпреки добрите пари, беше именно колективът. Атмосферата беше кофти, ходих без желание на работа и тя ми носеше солидна доза стрес.
По-добре първо си потърси друго, пък после им тегли майната.

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
така ще стане, а и вече нямам сили да се държа добре. За съжаление, за стотен път си доказах тезата, че за да те уважат другите  трябва да им " скачаш на главата". Хората явно не обичат да се държат добре с тях....


Тук си напълно права. И аз не мога да приема този вид взаимоотношения, което доста ме терзае понякога. Мислех си един ден, когато имам дете как бих искала да го възпитавам ( предимно да стане добър, учтив, разбран, мислещ човек, да им уважение към хората и т.н.)  ooooh! горкото дете! Сегашните общества са джунгли, където най- неподходящото е да си добър.

# 21
  • Мнения: 2 759
                      Не мога да отговоря, защото нямам такива проблеми, за щастие... Готини са колегите, даже доста, не сме си особено близки, но се подкрепяме, слушаме музика заедно, черпим се, ала-бала... даже когато някой отсъства за един ден, ми липсва...

# 22
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
Незнам.В момента съм много объркана, трябва ми време да помисля малко. А толкова много се борех, за да стигна дотук и сега заради тия нещастници, едва ли не ще трябва да напусна. Cry

# 23
  • Мнения: 2 759
Незнам.В момента съм много объркана, трябва ми време да помисля малко. А толкова много се борех, за да стигна дотук и сега заради тия нещастници, едва ли не ще трябва да напусна. Cry
                    Добре де, ако не можеш да се оправиш с всички, не можеш ли да намериш поне едно приятелче... оттам нататък ще е по-лесно...

# 24
  • varna
  • Мнения: 676
Ужасно е да се работи с такъв колектив.В моята служба колегите ми са абсолютни интриганти и подлизурковци(с малки изключения).А аз,тъй като не мога да ги понасям си им го казвам и показвам,не си мълча за нищо.Та затова съм черната овца,но вече свикнах и не ми пука.

# 25
  • Мнения: 1 447
Много е кофти на работното място да не се разбираш с колегите.Опитай с един,двама да се сработиш така мисля,че
ще ти е по-лесно.Като се има в предвид,че не искаш да напуснеш.Все пак доста време от деня ти минава на работа.
Не си длъжна  да им ставаш приятелка,опитай се да се впишеш в колектива им,така по-леко ще минава деня.
 Пожелавам ти успех.

# 26
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Rudyo , разкажи конкретна случка.
С тези общи приказки не мога да пресъздам ситуацията, камо ли да давам съвет Wink Grinning

# 27
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Разбирам много добре за какво говориш. При нас атмосферата е същата - клюки, интриги, присмехи, подигравателни погледи. В началото се връзвах, но в последните години игнорирах напълно тези, които създават тази атмосфера, и общувам с колеги, които са ми приятни. Освен това разбрах, че нищо не ги дразни така, както пренебрежението и това, да не знаят нищо за даден човек - в смисъл за личния му живот. Използвам това и хем ги дразня, хем ги бъзикам, хем и като ги насмета за някой гаф в работата, не смеят и "копче" да ми кажат. И познай кой е щастливият сега ...  Peace

# 28
  • Мнения: 698
Възпитанието на колегите vs добра заплата е твърде малко информация, на базата на която да се вземе решение. Има и други фактори като възможностите за развитие, професионалното ниво, на което се работи, спецификата на работата и степента, до която ти допада, личната ти ситуация в момента и т.н. - прецени ги, претегли ги и чак тогава избери как да постъпиш. Хората не можеш да промениш, но би могла да си поставиш приоритети и да решиш с кое си склонна да направиш компромис.  Peace

# 29
  • Мнения: 2 152
В предишната ми работа, сега съм по майчинство, работеха предимно жени
Всички знаем, какво става като се съберат повечко на едно място
Никога, ама никога не съм им обръщала внимание
Винаги с усмивка, с достойнство. Върших си работата перфектно, външният ми вид също беше перфектен
Обожавах, когато чувах  "подмятания" зад гърба си
Амбицирах се още повече  и ми ставаше забавно още повече Laughing
Но аз съм такъв човек. Явно с интригите на околните се зареждам  и стимулирам - колкото и странно да е

Разбира се, че са ме намесвали в тях пряко
Никога обаче не съм си позволила, да клеветя някого пред началството.
Даже когато са ме питали дали всичко е както трябва , съм отговаряла положително
Съвета ми е да продължаваш да си вършиш работата съвестно и да не обръщаш внимание

Ако някой има проблем с теб, той да напусне
Щом работата те удовлетворява и финансово, не виждам смисъл заради селски душици да се предаваш

А ако пък наистина много ти е писнало, откриваш нова възможност и разбира се, теглиш една за довиждане
Успех Hug


Последна редакция: нд, 01 юни 2008, 15:50 от kръци

Общи условия

Активация на акаунт