Карти ТАРО - 2

  • 69 889
  • 723
  •   1
Отговори
# 105
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Леле, много красива карта! Каква е колодата?

# 106
  • Мнения: 5 134
Nessa - много ти е добро тълкуването на тази карта, Жрицата. Вероника, аз поне не знам дали бих я асоциирала с лечителка, но може би - това зависи и от околните карти, а и от въпроса ти. Определено като човек тя може да показва психолог, консултант, някой които разбира човешката психика и душевност. Може би да помислиш в насока, че тази карта символизира мистичното жеско начало, езотериката.

eti_to, danizen: Много са пленяващи вашите карти, поразгледах ги на някои сайтове и са наистина богати на символи, красиви. Но мисля си, че лично на мен би ми било трудно да се справям с тях. Не знам защо, но когато попрочетох малко за тях и за традицията на Ошо, започнах силно да ги свързвам в съзнанието си с ученията на Дънов, които много силно ме привличат. Започвам да се замислям дали пък да не си взема една колода.

la_lune: без да се обиждаш, но Ксения е права, много странно звучат нещата, които пишеш. хубаво е, че тълкуваш картите на различни нива, но така всяка една картинка можеш да анализираш като се замислиш. Може би ако започнеш да слагаш нещата в контекст на въпроси, а и ако сама се пречупиш в недоверието си към картите като средство за предсказание, тогава сама ще усетиш и по-точно нещата. Не знам, не мога да съдя непознат човек, но ми се струва, че трябва малко да се поинтересуваш повече за това как да боравиш с тези много силни инструменти.

Селин: Как си? Как е бебето   bouquet?

мона лиза: добре дошла!

# 107
моля ви, я хвърлете и за мен едни карти, че много ме вълнува развитието на един въпрос... мерси Simple Smile

Понеже не си казваш въпроса разгледах нещата като цяло. Използвах картите на Ошо. Ето какво се падна:
Минало: Борба - тя говори за това че преди си се борила много упорито за нещо, воювала си, била си готова във всеки един момент да нанесеш удар. Но под цялата тази агресия се крие доста болка. Именно болката е предизвикала тази твоя агресивна реакция. Може би за теб това е било най-правилното решение - да се бориш. Изтеглих допълнителна карта, за да разбера повече за тази твоя "борба". Излезна "късмета", което показва че си спечелила битката и си се почувствала добре от постигнатия резултат. Изтеглих още една карта за разяснение и тя беше "узряването", което говори за това, че нещо ново в теб е узряло, че си била готова да погледнеш нещата по нов начин, да станеш по-самостоятелна и да вярваш повече в себе си.
Настояще: Болка - показва че си се откъснала от околния свят, затворила си се в себе си и не допускаш никой до теб. Пазиш се има неща, които в момента ги чувстваш изключително важни и те те карат да искаш да се закриляш така ожесточено.Може да става дума за нещо материално, като пари, имот, бижута, или за някаква тайна, духовно преживяване, което не искаш никой да разбере. Допълнителна карта се падна "играта", което аз тълкувам повече като съвет. Да разбереш, че нещата в живота не са толкова сериозни и страшни колкото мислиш. И че сега е момента да разбереш това и да го промениш. Изтеглих още една карта, за да станат нещата по ясни и тя беше категорична - "компромис", т.е. трябва да съчетаеш и да намираш разликата между сериозното и несериозното.
Бъдеще: Изгоненият - някоя твоя мечта ще ти се струва недостижима, невъзможна, но това би бил един детски поглед върху нещата. Всъщност всичко е много просто, само трябва да прецениш ситуацията и да се вгледаш по-внимателно. Доп. карта "пътешествие" -  говори за срещата ти с нещо ново, навлизане в нова област в работата може би, проект, а може би връзка с някакъв човек. Картата те съветва единствено да подхождаш с вяра в себе си. Доп. карта - "оставяне на течението"-тя те съветва да не се противопоставяш на течението, а да се довериш на "водата на живота", че тя ще те отведе там където трябва.  Доп. карта - "хармония " - съветва повече да приемаш от живота, а не да действаш сама и да се противопоставяш, защотото тогава ще почувстваш хармонията в себе си и околния свят.
Ако имаш конкретен въпрос питай.
Чакам да чуя дали картите са познали...и аз с тях де  Mr. Green

# 108
eti_to, danizen: Много са пленяващи вашите карти, поразгледах ги на някои сайтове и са наистина богати на символи, красиви.
bowuu Багодаря и аз много си ги харесвам, надявам се и те мен да си ме харесват Mr. Green

1-во danizen много добре те разбирам и моята 1-ва колода е osho dzen и наистина са страшно силни.Чувството че всякаш другие карти не те искат ми е много познато.От малка се жглеждам ж символите и знаците и забелязвам разни дреболии мож бии и затова картите ме привличат толкова.
Поне не съм единствена  Wink

# 109
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Селин: Как си? Как е бебето   bouquet?

Доста добре съм! Благодаря! Нещо се попреуморих днес, ама се надявам да се наспинкам тая нощ.
Бебчо също е екстра! Такава душица е! Сам си направи режим и е като часовник. Доста е кротичък.

# 110
Момичета помагайте. Как тълкувате колесницата обърната с допълнителна карта кралицата на мечовете; магът и доп. карта колелото на съдбата; 10жезли обърната и допълнителна карта към нея императора?  Thinking

# 111
  • Мнения: 251
Днес натрапчиво ми се появява висшата жрица -папесата newsm78Дори при Келтски кръст-като 10-та карта пак тя.Дали е свързана с -лечител на душата,което е едно то тълкуванията newsm78
Вероника, зависи за какво се касае гадаенето. Картата е силна, и положителна, тоест хубава ако е обърната нагоре..Ние не знаем за какво всъщност става въпрос в твоя случай, така че Висшата Жрица в 10/ което е важна позиция-Изход от положението/ може да означава няколко неща:

1. Трябва да се довериш на своята интуиция, или очаквай приятел който ще ти помогне и трябва да се довериш на неговата интуиция.
2. Поява на ерудиран учител или съветник от който питащия ще извлече голяма полза.

3.Ако появата на тази карта в силна позиция/ както е в случая/  подсказва , че питащия не разполага с всички необходими факти и затова ще се наложи да научи или разбере  нещо във връзка със случая. Това научаване можа да стане по два начина, описани в  стъпка 1 и 2. собствената интуиция да се слуша, или някой много близък ще помогне със съвет.
Успех  Peace

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 04:25 от ДонКихотка

# 112
  • Мнения: 251
Момичета помагайте. Как тълкувате колесницата обърната с допълнителна карта кралицата на мечовете; магът и доп. карта колелото на съдбата; 10жезли обърната и допълнителна карта към нея императора?  Thinking

Тълкуване:/ колесницата обърната/ Ще има много борба, която може да не доведе до очаквани резултати.Тъй като картата на Колесницата е обърната, това евентуално предупреждава, че наближава време на отчаяна битка с непредвидими резултати. /кралицата на мечовете/ Питащия е обзет от отчаяние и тъга.
/магът/Обаче все пак има   шансове за ново начало,  ако се избере правилния избор на действие./колелото на съдбата/ Индикатор за промяна ! Ако питащия е  оптимист, то ще приеме картата като добра възможност. Ако  е е песимист,  ще приеме промяната като поредна борба или повод за депресия./10жезли обърната/ Ще има пречки и препятствия, но зависи от предната карта която е колелото на съдбата. Ако  питащия е оптимист, тези пречки ще се преодолеят, макар и с малко трудности./допълнителна карта към нея императора/ . Човека или трябва ада бъде силен, постоянен и упорит за да постигне целта си. Ако е личност без никакъв импулс за амбиции и винаги е готов да се предаде, то шансовете са минимални. Може да се стигне до провал,който всъщност може да се избегне, ако питащия се нагърби с отговорност и много упоритост, то усилията в каря на краищата  ще бъдат възнаградени.

Успех Peace

# 113
  • Мнения: 19
моля ви, я хвърлете и за мен едни карти, че много ме вълнува развитието на един въпрос... мерси Simple Smile

Понеже не си казваш въпроса разгледах нещата като цяло. Използвах картите на Ошо. Ето какво се падна:
Минало: Борба - тя говори за това че преди си се борила много упорито за нещо, воювала си, била си готова във всеки един момент да нанесеш удар. Но под цялата тази агресия се крие доста болка. Именно болката е предизвикала тази твоя агресивна реакция. Може би за теб това е било най-правилното решение - да се бориш. Изтеглих допълнителна карта, за да разбера повече за тази твоя "борба". Излезна "късмета", което показва че си спечелила битката и си се почувствала добре от постигнатия резултат. Изтеглих още една карта за разяснение и тя беше "узряването", което говори за това, че нещо ново в теб е узряло, че си била готова да погледнеш нещата по нов начин, да станеш по-самостоятелна и да вярваш повече в себе си.
Настояще: Болка - показва че си се откъснала от околния свят, затворила си се в себе си и не допускаш никой до теб. Пазиш се има неща, които в момента ги чувстваш изключително важни и те те карат да искаш да се закриляш така ожесточено.Може да става дума за нещо материално, като пари, имот, бижута, или за някаква тайна, духовно преживяване, което не искаш никой да разбере. Допълнителна карта се падна "играта", което аз тълкувам повече като съвет. Да разбереш, че нещата в живота не са толкова сериозни и страшни колкото мислиш. И че сега е момента да разбереш това и да го промениш. Изтеглих още една карта, за да станат нещата по ясни и тя беше категорична - "компромис", т.е. трябва да съчетаеш и да намираш разликата между сериозното и несериозното.
Бъдеще: Изгоненият - някоя твоя мечта ще ти се струва недостижима, невъзможна, но това би бил един детски поглед върху нещата. Всъщност всичко е много просто, само трябва да прецениш ситуацията и да се вгледаш по-внимателно. Доп. карта "пътешествие" -  говори за срещата ти с нещо ново, навлизане в нова област в работата може би, проект, а може би връзка с някакъв човек. Картата те съветва единствено да подхождаш с вяра в себе си. Доп. карта - "оставяне на течението"-тя те съветва да не се противопоставяш на течението, а да се довериш на "водата на живота", че тя ще те отведе там където трябва.  Доп. карта - "хармония " - съветва повече да приемаш от живота, а не да действаш сама и да се противопоставяш, защотото тогава ще почувстваш хармонията в себе си и околния свят.
Ако имаш конкретен въпрос питай.
Чакам да чуя дали картите са познали...и аз с тях де  Mr. Green


danizen, много голямо мерси Simple Smile Честно казано ей така като си рових из интернет попаднах на темата и малко на майтап реших ви пиша, но направо съм изумена от точността на отговора ти, направо в 10 си уцелила! Интересуваше ме бъдещето развитие на ситуацията, но както и да е, и това което ми каза не е малко и най-вече прочитайки го осъзнах нещо... Още веднъж благодаря.

# 114
  • Мнения: 641
danizen, не мога да разбера кои са тези карти "узряването", "борба", "болка", "игра", "изгоненият", "оставяне на течението", "водата на живота".
 
Така пише на картите ти или това е тълкуването според теб с една дума?

# 115
  • София, България
  • Мнения: 5 598
момичета моля ви  Praynig
не ме забравяйте, много ми е важно , писала съм по-горе  Praynig

# 116
  • Мнения: 793
момичета моля ви  Praynig
не ме забравяйте, много ми е важно , писала съм по-горе  Praynig
С удоволствие бих ти хвърлила едни карти, но нещо напоследък нямам никаква енергия  Confused и ще се въздържа. Дано някой друг се включи и да ти помогне  Peace

# 117
  • Мнения: 1 008
Днес се упражнявах с таро-и на въпрос свързан с ремонта,който правим-се падна обесения-днес имах среща с майстора.Оказа се,че е катастрофирал Shocked SadЖив и здрав е и не било сериозно-но възможно ли е-какъвто съм Тома неверни newsm78Може би е просто съвпадение-не помня в каква комбинация се падна обесеният/това е знак,че трябва да си записвам/,но наистина ме накара да се замисля и малко се стреснах Confused

# 118
  • Мнения: 4 380
Съвсем не е задължително обесения да е свързан с катастрофата му. За катастрофа се пада обикновенно колесница с разни други лоши карти. А обесения взет отделно (ама кой разглежда картите отделно?) си е просто карта за някаква жертва, което разглеждано най-общо може да е жертва на време, усилия, средства и куп още други неща.

Когато редиш карти винаги трябва да записваш. И особенно пък ако се падат карти от лошите, не само записване, но и доуточняващи карти трябва да се вадят. Защото после си правите какви ли не гадни и стряскащи хипотези.

# 119
  • Мнения: 1 008
Ксения-имам чувствот,че ми се караш. Simple SmileВ едно от значенията си Обесеният е и болен човек.Аз съм начинаеща и все още ми е трудно да гледам с повече карти-обърквам се.Не съм си извадила стряскащ извод от,а от случилото се и как понякога едва по-късно човек разбира значенията,които преди това не му говорят нищо.

Общи условия

Активация на акаунт