Карти ТАРО - 2

  • 69 867
  • 723
  •   1
Отговори
# 360
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Селин,   bouquet  bouquet  bouquet - не унивай. Трудно е с малко бебе, а и следродилната депресия си е състояние, което за съжаление не можеш напълно да контролираш май. Гледай да се разведряваш с хубави мисли и с неща, които са ти приятни и полезни, въпреки ограниченото време. Пращам ти много положителна енергия!

Благодаря, много си мила! Ще се оправят нещата!
Вече си влизам в ритъм! Малко ми дойде нанагорно тия дни защото мъжа ми се върна на работа и като съм по цялден сама с бебо поизкуквам като няма с кого една дума да си разменя. Верно че говоря на дребосъка, ама не е същото! Той само ме гледа умно!  baby_neutral Или направо си заспива от скука! Joy

# 361
  • Мнения: 793
Да се включа с още едно въпросче. Понеже Ксения беше споменала,че с едната колода гледа само на себе си - има ли някаква причина да имаме колода, която да ползваме само за себе си? И още едно глупаво въпросче  Simple Smile : гледате ли по време на онези дни от месеца?

# 362
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Да се включа с още едно въпросче. Понеже Ксения беше споменала,че с едната колода гледа само на себе си - има ли някаква причина да имаме колода, която да ползваме само за себе си? И още едно глупаво въпросче  Simple Smile : гледате ли по време на онези дни от месеца?

Не гледам в онези дни, защото се чувствам доста зле и неадекватно, та последното нещо за което се сещам е Таро!  Mr. Green

# 363
  • Мнения: 4 380
Да се включа с още едно въпросче. Понеже Ксения беше споменала,че с едната колода гледа само на себе си - има ли някаква причина да имаме колода, която да ползваме само за себе си? И още едно глупаво въпросче  Simple Smile : гледате ли по време на онези дни от месеца?

Повечето таролози ползват отделна колода за себе си. Един вид, пазят я от външни въздействия и замърсяване. Знаеш ли, понякога какви ли не лоши неща излизат на други хора, нещо нямам желание да си гледам със същата колода. newsm78 А "онези дни" са много подходящи за гледане, казват. Човек бил по-чувствителен и възприемчив към информацията от Космоса, интуицията по-добре развита. Но ако не се чувстваш в кондиция, никой не може да те накара.

# 364
  • Мнения: 793
xenia, благодаря за разясненията   bouquet
Селин, и аз си имам такива моменти ,в които ми е зле, към края обаче вече съм ок.

# 365
  • Мнения: 78
Здравейте на всички!!!:)
Чета темата още откакто беше само предната (първите 30 страници) ,но бях малко заета да пиша и затова сега се представям "официално"  Hug Hug

Както се досещате и аз се занимавам с таро ,по-точно се уча.Изпитвам истинско удоволствие докато се занимавам с картите ,но имам и нужда да споделям с други себеподобни опита си.Сякаш се избистрят нещата по този начин ,а и съм напълно съгласна с Елена за гледането на себе си и емоциите,затова дали наистина се ориентирам правилно в картите критерий ми е какво позная за другите,а относно мен резултатите са променливи. Simple Smile

За представяне май е добре да кажа как "се запознах с таро" ,което не е някаква особено вълнуваща история...От много време (около 2-3 години) ме привличаше идеята за таро все нещо се случваше или аз отлагах или не ми се заниваше "в момента" -все там ,докато един щастлив ден просто изпитах наистина непреодолимо желание да си взема карти и без много суетене се оакзах в една книжарница с Таро на търсещия в ръка,просто бяха последната им колода в момента.Да си призная това на търсещия и тогава не ми хареса особено и сега немога да го трая  Blush ,но въпреки това докато си намеря оригиналната колода на Уейт познаваше и то...и така досега от онзи ден не е минал и ден да не "си поприказваме с картите".  Simple Smile


# 366
Добре дошла Петя.Тук всички сме учащи макар че някои се справят много добре.
elenna и на мен понякога ми е трудно д асе гледам на себе си,може би защото ми се оплитат емоциите и искам да разчета картите така като на мен ми се иска.Но сега имам един конкретен въпрос.Гледах на едн априятелка и въпроса й беше дали ще се получи връзка между нея и един ней познат.Картите който и се паднаха бяха 8 чаши 10 чаши и 8  мечове  обърната като тук извадих и три пояснителни карти и те бяха 7 ,6 и 5 мечове.Имам нужда от помощ, защото аз ги виждам по един начин,но незнам дали е правилен.

# 367
  • Мнения: 4 380
Добре дошла, Петя!

Ети, каква е тази колода? Тя е по-различна от класическото таро и тълкуване по класика няма да е правилно. newsm78
А иначе, бях срещала хубави подредби за перспектива за връзка и по-сериозни отношения с нов познат. newsm78 Ако искаш може да потърся.

# 368
Еми да попринцип е по различна затова сложих и снимки.Да ще съм ти благодарна ако потърсиш и ги намериш  Party. А това което виждах в картите е че е време да скъса с настоящето си гадже 8 чаши и да се пусне по течението и ако го направи това което ще доиде ще е много повече от това което е очаквала (10 чаши) но тази обърната 8 малко ме обърква,но съдейки по помощните карти в момента така са я затиснали че не може да диша връзката й я подтиска (6 мечове) и е невъзможно да сравнява двамата мъже защото нямат нищо общо (5 мечове)  newsm78.Та затруднението ми доиде от това дали могат така да се рзталкуват картите тъй като аз питах за възможна връзка а пък виждам че трябва да се раздели с настоящия си за да получи нещо което ще я одоволетворява повече  Thinking.Но межи би точно това се опитват да и кажат.Офф незнам.

# 369
  • Мнения: 5 134
Петя, здрасти! Надявам се да ти остава сега повече време да пишеш и да се включваш често.

Ети, това картите Ошо ли са? Не знам техните значения колко са по-различни, но лотусът по принцип е символ на примирението, а този човек с маската и змията поне като картинка говори за скрити нечисти намерения.

За гледането в "онези дни", по пълнолунив, или пък за собствената колода, както и всякакви ритуали свързани с картите: С риск да бъда оплюта - нито спазвам, нито вярвам в такива неща. Много си обичам картите, пазя си ги както се пази друг скъп предмет и не се занимавам с тях, когато нямям искрено желание за това. Но оттам нататък давам и да се пипат, и на открито ги държа и т.н. - макар че аз съм си подбрала обкръжението достатъчно добре, че да имам пълно доверие на хората, които влизат в дома ми. Избирам си и литературата така, че да е написана от хора със същите разбирания и бих казала, че те не са хич малко. Просто не ме влече тази страна на Таро. Може би е и защото времето ми за картите е ограничено, имам много напрегнато ежедневие и не мога да седна да мисля сега и тези работи. Това е като с всяко друго нещо в живота - всеки си го разбира по собствен начин и стига да "работи" за определения човек, не е нередно - според мен. Най-вече трябва човек да слуша интуицията си какво му подсказва, а и здравия разум.

# 370
  • Мнения: 78
Тази колода наистина носи съвсем различна емоция от това ,на което съм свикнала аз,но като си наредя картите от моето си таро си мисля ,че не е много разумна идея тя да тръгва към отношения с този човек.Чудя се дали и е колега?  Някой с който вече има установени отношения?- не интимни ,може би приятел ,защото така ми изглежда ,че той не би я възприел по начина ,по кайто приятелката ти ще поиска и дори може да загуби това ,което имат сега.Ще й хвърля едни от моите ,че не съм убедена дали е добре да "превеждаме" картите на езика на различни колоди.

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 19:14 от petya321

# 371
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мисля, че нямада се получат нещата!

# 372
  • Мнения: 641
Здравей на Петя!

Ети, как се казва тази колода. Много е интересна наистина.
Така като  гледам 8 чаши сякаш до сега връзката й е била спокойна и сполучлива.
10-та ясно показва сърдечна връзка ,която не й дава мира. Постоянно мисли за това.
8 меч виждам като невъзможност да вземе решение и както се вижда от рисунката явно и тя се чувства така.
7 меча тълкувам като "лицемер, който я баламосва".
Вижда се, че ще намери правилния път с нечия помощ.Някой който вижда отстрани нещата.
Просто трябва да се довери- 8 меч

Но 5 меч нищо не ми говори. Дърво до бабмбук  newsm78
Може би ще е по-добре да остане на мястото си -"до дървото"  Simple Smile

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 19:35 от Рамбо Силек

# 373
petya права си познава го този човек и преди време излизаха в една компания и не мога да си го бесня защо сега се сети за него.
Рамбо вярно е че непрекъснато мисли и не може да вземе решение,точно защото връзката и досега е била спокойна,но само защото тя правше много компромиси относно нея и в момента е в дилема какво да направи дали да я продължи или не защото се чувства точно всякаш и е седнал отгоре и и пречи на диша(според мен това ми показва и 6 мечове).И от там ми идва объркването дали настоящия или този за които си мисли е лицемера,който я баламосва.А 5 мечове са ми като сравнения между двама дъши(дървото и бамбука) между който е невъзможно да се прави сравнение.А колодата е Osho Zen.
petya ще съм ти благодарна и ако ти хвърлиш едни карти защото така на друга колода е наистина трудно.

# 374
  • Мнения: 4 380
Ети, значенията на Ошо Зен са коренно различни. Може да искаш помощ в тълкуването само от човек, който познава колодата с нейните си значения. Аз за това ви казвах че може да е красива, но не се вписва в класическо таро и направо може да си отваряте отделна тема по него. newsm78 Ако тръгнем да ти тълкуваме картите по класическите им значения, голяма каша ще стане- изобщо няма да е реално.

Общи условия

Активация на акаунт