Карти ТАРО - 2

  • 69 800
  • 723
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 111
Аз колебания, лутания и жертви не виждам показани от картите. Кое прочете по този начин?
Веднага казвам Simple Smile
Ето го разбора:
Жертвата идва от Обесеният.
Под колебания и лутания имам предвид , че хем се пада:
4 чаши-Вглъбеност, съмнение и неудовлетворение, премисляне и преосмисляне, преоценка.
6 чаши-Носталгия. Скъпи спомени
хем така:
3 чаши-Веселие, купон, празненство.
5 чаши-Разочарование, обида, огорчение
и после айде пак:
2 чаши-Любов, дружба, партньорство/. Обогатяващо или уморително, изтощаващо емоционално общуване.
После чашите са с елемент вода ,тя никога не е статична и при толкова много чаши ми се вижда нормално настроенията да са променливи на приливи и отливи, та и оттук ми идва заключението за лутането ,като вътрешен процес което пък предполага и колебание Simple Smile

# 211
  • Мнения: 4 380
Аз колебания, лутания и жертви не виждам показани от картите. Кое прочете по този начин?
Веднага казвам Simple Smile
Ето го разбора:
Жертвата идва от Обесеният.
Под колебания и лутания имам предвид , че хем се пада:
4 чаши-Вглъбеност, съмнение и неудовлетворение, премисляне и преосмисляне, преоценка.
6 чаши-Носталгия. Скъпи спомени
хем така:
3 чаши-Веселие, купон, празненство.
5 чаши-Разочарование, обида, огорчение
и после айде пак:
2 чаши-Любов, дружба, партньорство/. Обогатяващо или уморително, изтощаващо емоционално общуване.
После чашите са с елемент вода ,тя никога не е статична и при толкова много чаши ми се вижда нормално настроенията да са променливи на приливи и отливи, та и оттук ми идва заключението за лутането ,като вътрешен процес което пък предполага и колебание Simple Smile

Това в буквален смисъл го наричам "четене по книжка". Когато не знаеш как да си обясниш противоречиви карти, ги наричаш "лутане и колебания". Grinning Само че тук няма противоречия. 3-ката чаши не може да се тълкува така в обкръжение на лоши карти. Тя може да е знак за трети човек в отношенията, може да идва за осуетен годеж, но при всички случаи в обкръжение на негативни карти, значението и не може да е на веселие и купони. Относително чашите като елемент...много общо казано. По тази логика лутания колебания и жертви трябва да има всеки, който е изпитвал някакви емоции...Никак не обичам общи приказки достойни за разни куковици-гадалки тип "маг-Сибила" и подобни. Laughing Има поне няколко български форума, където ще срещнеш достойни примери що е то празнодумие и баламосване с общи приказки.

# 212
  • Мнения: 1 008
Ще се радвам на тълкуване на една подредба-над сигнификатора
1-ва карта/това,което го покрива/-обърната Кула
2-ра-/това,което го пресича/-Луната
3-та-/това,което го увенчава/-8-ца чаши

4-та-под него-Асо мечове

5-та/зад него/-3-ка мечове обърната
6-та/пред него/-9-ка мечове
7-ма/той самият/-4-ка чаши

8-ма неговият дом-Умереността

9-та/надежди и страхове/-Страшният съд
10-та-какво ще се случи-Паж мечове

# 213
  • Мнения: 641
За тая обърната кула не ми дава мира.
Онзи ден ми се падна карта на деня, но самият ден беше нормален.Вечерта имах важна среща /не любовна/, на която получих информация, но нищо съществено не се е случило през деня.
Какво иска да ми каже таро с тази карта така и не разбрах.

# 214
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Аз най- накрая си купих карти, ето тези - http://idg.bg/consumerdesk/2008/Helikon/pictures/129599z.jpg
Много хубаво са изрисувани и ме грабнаха веднага.

Започвам да чета книжката и се надявам скоро да се включа отново, вече и с някое тълкуване...

# 215
  • Мнения: 1 277
Аз най- накрая си купих карти, ето тези - http://idg.bg/consumerdesk/2008/Helikon/pictures/129599z.jpg
Много хубаво са изрисувани и ме грабнаха веднага.


Честито! Много да те слушат!

# 216
  • Мнения: 4 380
Ще се радвам на тълкуване на една подредба-над сигнификатора
1-ва карта/това,което го покрива/-обърната Кула
2-ра-/това,което го пресича/-Луната
3-та-/това,което го увенчава/-8-ца чаши

4-та-под него-Асо мечове

5-та/зад него/-3-ка мечове обърната
6-та/пред него/-9-ка мечове
7-ма/той самият/-4-ка чаши

8-ма неговият дом-Умереността

9-та/надежди и страхове/-Страшният съд
10-та-какво ще се случи-Паж мечове

Писах го и преди, ще го повторя...Келтски кръстове има толкова видове, колкото душа ти иска. На всяка една точка могат да отговарят десетки различни въпроси. Никой не може да гадае твоето 5 или 7 на какво точно отговаря. Това са просто някакви карти без смисъл.

И освен това...темата не е място за гадаене на разни хора, а място за помощ. Смяташ че своята работа си свършила като си извадила картите? Даваш си собственото тълкуване и питаш където си срещнала затруднения. Да ти подреди карти всеки може, а да разтълкува цял един келтски кръст, си е цяло главоболие.

Честито Весито!   bouquet Приказлива колода. Grinning

# 217
  • Мнения: 793
Вероника-, xenia е права - има различни варианти на келтския кръст и ние не можем и да предполагаме коя използваш ти. Освен това аз не съм достатъчно напреднала,че да тълкувам без въпроса.

Vesito, много да се слушате с твоята колода  Simple Smile

# 218
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ксения, благодаря!  bouquet

Ето и астрологичната наредба. Исках и да покажа нещо нагледно, като разположа наредбата върху натална карта, ама не успях да се преборя с ФотоШоп.
Много харесвам тази подредба. А накой ако разбира и от таро и от астрология мноооого може да извлече, ако се борави и с наталната карта на човека, на който се гледа.

Изплозват се от 12-14 карти за стандартна наредба и 36-38 карти за по-подробния вариант.

I дом е свързан с личността, нейната индивидуалност, умението й да се представи, а също себеизявата и себереализацията й. Не е важно каква карта разглеждаме – на човек, събитие или организация. Във всеки случай, картите, попадащи в този сектор, ще показват личните качества на всеки, който се е оказал в полето на разглеждания хороскоп (човек, ръководител на организация, хора, въвлечени в дадено събитие).

II дом е свързан с материалното благосъстояние, движимото имущество, парите, а също тялото, вродените таланти и способности. Забележете, че след първи дом – същността на личността – идва нейната материална обезпеченост, външната форма във вид на втори дом.

III дом е свързан с контактите, комуникациите, началното обучение, кратките пътувания, съседите, близките приятели и роднини, освен родителите. Трети дом представлява свързващото звено между личността и нейният фундамент – ІV дом. Той показва вътрешната динамика на това, което става в непосредствена близост до дома, семейството и предците.

IV дом е свързан непосредствено с дома, семейството, възпитанието, предците, особено с майката, а също със земята и недвижимостта. Това са фундаменталните основи на живота, без които нищо не може да се развива и живее пълноценно. Този дом показва също Майката на всяко събитие.

V дом
е свързан с любовта, децата, творчеството, а също с развлеченията, удоволствията, хобито, шоу-бизнеса и почивката. Този дом, на първо място показва осъществяването на основният родов принцип – раждането на деца, продължаването на рода, и външната форма на фундамента, основите на съществуването, в частност, семейството и всичко, което е свързано с него.

VI дом е свързан с работата, дългът, службата, слугите, медицината и домашните животни. Този дом показва вътрешната динамика на процесите на взаимовръзката на личността с окръжаващия свят, когато й се налага да се приспособява, да се адаптира във външната среда.

VII дом е свързан с брака и брачните партньори, а също с договорите, законите, юриспруденциите, съдилищата, откритите врагове и партньорите. Това е същността на отношенията между личността и нейното обкръжение.

VIII дом е свързан с икономиката, колективните материални и енергийни ресурси, в частност с банковото дело, финансовите операции и бюджета (в това число и семейният), а също с окултизма, магията, екстремалните ситуации, смъртта, наследството и секса.

IX дом е свързан с идеологията, философията, науката, религията, висшето образование, далечните пътешествия, а също с роднините на брачния партньор. Този дом показва вътрешната динамика на външната активност, властта, издигането и поставянето на целите.

X дом е свързан непосредствено с властта, кариерата, професията, целта, която си поставяме, славата и издигането, а също взаимоотношенията ни с бащата, с началниците и висше стоящите инстанции. Този дом показва източникът на всякаква активност, Бащата на събитието.

XI дом е свързан с обществените организации, приятелите, съветниците, личната свобода, а също с изпълняването на желанията. Това е външната форма на властта, резултатът от постигането на целите и осъществяването на надеждите в бъдещето.

XII дом е свързан с тайните, с интригите, с дълбоките психологични преживявания, сънищата, секретните организации, затворите, болниците, другите места за уединение и ограничаване на свободата, а също с дивата природа и дивите животни. Този дом показва вътрешната динамика на личността, дълбоките, скрити преживявания и подсъзнателни процеси, всичко, лежащо в дълбочините на непознатото, неизученото.

Редят се в кръг по часовниковата стрелка. За всеки дом се слага по една карта. За по-подробна информация могат да се сложат по три карти за дом.
По желание може да се използва и сигнификатор, както и 13-та карта (слагат се в средата - 13-тата карта върху сигнификатора). 13-тата карта обобщава информацията в наредбата, може да бъде и съвет на картите (на мен ми обикновено ми излиза като съвет).

# 219
  • Мнения: 5 134
Цитат
Може и да означава край на връзката, да!но това защо да не е за добро?имайки предвид тези лутания ,колебания, жертвата и т.н.

Може и за добро да е, но нищо не се коментира от картите за добро или лошо е всичко това. Аз колебания, лутания и жертви не виждам показани от картите. Кое прочете по този начин? Не че не е така, ние го знаем от Елена, но в случая тази подредба не ми говори за такива неща.

Цитат
това не го разбрах 

В разни предилни подредби все и излизаше колесницата която не знаехме как да тълкуваме...Сега пък пада Свят. newsm78 Но тези карти принципно могат да показват края на връзката и да не се разглеждат буквално. newsm78

Абе не се карайте за тези карти. Ако трябва да съм честна, на мен тези чаши събрани толкова много на едно място ме объркаха, а иначе началните три ги тълкувам подобно на Ксения - че след едно действие/решение от моя страна, се чувствам все едно светът е мой, но пък определено знам, че ме и предстоят още доста фунадемнтални промени: дали за добро или лошо, това не знам.

Да кажа нещо за колесницата: тази карта наистина излизаше много, много усилено в продължение на седмици за всеки любовен въпрос, който задавах. Не знаех въобще как да я тълкувам - дали като месец юли, дали като пътуване, дали като бързина...
Тази събота и неделя ходих на гости (пътуване с кола), а в този град се запознах с много интересни и забавни хора, а и като цяло се откъснах от нещата, които ме потискаха тук. Изкарах наистина страхотно и се прибрах с едно усещане, че в крайна сметка нещата са си повече от наред с моя живот и тепърва ми предстоят интересните любови, въпреки моментната ситуация - изобщо почувствах едно наистина спокоиствие и оптимизъм, но не еуфория. Вечерта си подреждах разни карти за други неща и изведнъж ме осени прозрението, че тази карта на Колесницата при мен ми е говорила за баланс, за нужда от контрол над чувствата ми, които точно като конете нарисувани на нея при мен са или черни или бели: средата ми убягва винаги, при мен всичко е въпрос на сериозна драма. Отговорът, който е едвала да ми покаже, е сама да хвана юздите на емоциите си и да упражнявам контрол над себе си и се случи така, че го осъзнах едва след като направих едно пътуване извън града си. Така и си разтълкувах картата след седмици чудене и интересното е, че се чувствам много уверена в него.

# 220
  • Мнения: 1 008
Ще се радвам на тълкуване на една подредба-над сигнификатора
1-ва карта/това,което го покрива/-обърната Кула
2-ра-/това,което го пресича/-Луната
3-та-/това,което го увенчава/-8-ца чаши

4-та-под него-Асо мечове

5-та/зад него/-3-ка мечове обърната
6-та/пред него/-9-ка мечове
7-ма/той самият/-4-ка чаши

8-ма неговият дом-Умереността

9-та/надежди и страхове/-Страшният съд
10-та-какво ще се случи-Паж мечове

Писах го и преди, ще го повторя...Келтски кръстове има толкова видове, колкото душа ти иска. На всяка една точка могат да отговарят десетки различни въпроси. Никой не може да гадае твоето 5 или 7 на какво точно отговаря. Това са просто някакви карти без смисъл.

И освен това...темата не е място за гадаене на разни хора, а място за помощ. Смяташ че своята работа си свършила като си извадила картите? Даваш си собственото тълкуване и питаш където си срещнала затруднения. Да ти подреди карти всеки може, а да разтълкува цял един келтски кръст, си е цяло главоболие.

Честито Весито!   bouquet Приказлива колода. Grinning
Аз знам само този вариант на Клетски кръст-ако можех да ги разчета нямаше да питам.Но явно е много сложно щом и на вас ви се вижда плетеница.

# 221
  • Мнения: 4 380
Цитат
Аз знам само този вариант на Клетски кръст-ако можех да ги разчета нямаше да питам.Но явно е много сложно щом и на вас ви се вижда плетеница.

Ти може да го знаеш, но ние няма от къде да го знаем твоя вариант. Какво значи "под него/над него"? Какво значи "пресича/увенчава"? На всяка позиция на КК отговаря КОНКРЕТЕН въпрос. Къде са ти въпросите? Ти ако нямаш въпроси, как всъщност си вадила картите? Колодата ти знае ли на какъв въпрос да ти отговори?
Щом не можеш да четеш КК, започни с нещо по-леко и с по-малко карти!

# 222
  • Мнения: 5 134
Доста е трудничко да се тълкува така, наистина, но аз ще се пробвам с няколко неща, тъкмо да видя къде греша и да понауча това онова.
Според мен това, което излиза много натрапчиво, е че този човек се чувства прага на някакво ново начало, което обаче го плаши и може би не е готов да вземе решението за това с ясно съзнание - обърнатата Кула, Страшния съд, Луната. По-скоро му се иска да остави зад себе си нещо, което доста го е наранило, но се страхува да се не повтори болката или дори да се увеличи - толкова много мечове ... Но сякаш не е узрял за това решение, не е готов, оставя се много на заблуди - Луната в позицията на препятсвия в комбинация с Пажът като изход ми навяват мисли за незрялост и податливост на чужди влияния.

# 223
  • Мнения: 4 380
Вие наистина ме шашкате. Joy Извинявай Елена но как така се опитваш да тълкуваш без въпроси? В КК, който аз ползвам най-често номер 3 е този който е на сърцето- при нея нещо увенчаващо. Shocked Какво и увенчава ти знаеш ли? Къде и е картата на миналото, картата на близкото и далечно бъдеще? Да предположим че далечното и е 10-ката. Освен сигнификатора и 10-ката друго нищо не знаем. А колодата и дали знае? Аз не съм сигурна, че когато тя е вадила е знаела всъщност какво вади. newsm78

# 224
  • Мнения: 5 134
Ксения, във всичките мои книги за начинаещи има един КК и тя мисля, че е редила него, съдейки по това, което е написала, това са горе долу стандартни позиции и аз дадох тълкование по тях:

1-ва карта/това,което го покрива/-обърната Кула: същината на проблема
2-ра-/това,което го пресича/-Луната: обстятелства, които помагат или пречат на решението на проблема
3-та-/това,което го увенчава/-8-ца чаши: решението на проблема в далечен пла, от какво да се води човека

4-та-под него-Асо мечове: мотивации, далечно минало, дълбоките причини

5-та/зад него/-3-ка мечове обърната: близкото минало
6-та/пред него/-9-ка мечове: близкото бъдеще
7-ма/той самият/-4-ка чаши: как се вижда той

8-ма неговият дом-Умереността: как го виждат тези в дома му

9-та/надежди и страхове/-Страшният съд: Вероника тук си е написала: какви са му надеждите и страховете
10-та-какво ще се случи-Паж мечове: пак си е казала: какво ще се случи?

Общи условия

Активация на акаунт