Карти ТАРО - 2

  • 69 835
  • 723
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 64
advokatkata благодаря за съвета
[/quote]

Не се притеснявай.Затова има форум  Grinning.Ето и някой примерни подредби:http://tarotbg.com/index.php?p=1&ncat=11.Надявам се някой от подредбите да Ви свършат работа.Преварително се извинявам ако линка е пубикаван в някои от предишните страници

Поздрави!

# 631
  • Мнения: 4 380
колко пари струват тези карти много искам да си ги купя

Във всяка по-голяма книжарница ги има.Има си колоди с карти като цената им е 20 лева.А книжката с обяснения е към 8 лева.На пазара има 6-7 колоди с книги,обяснени на български.Има и колоди на чужди езици,но цената им е около 30 лева,но са много красиви,но трудни за прилагане тъй като не са добре обяснени и са на чужд език.

Поздрави...

 Колоди на чужд език?  Joy Кое по-точно им е на чужд език на колодите?  Laughing
Книжките за таро са универсални. Има стотици колоди по Райдер Уейт и значението на картите на всички тези колоди е индентично. Книга не е нужно да се купува. Значенията на картите ги има описани на десетки места в и-нет. Има няколко вида по-рядки видове таро, които тук не коментираме и които са по-сложни за начинаещ. Колодата таро като правило е съставена от карти със символични изображения и езиците нямат никакво значение. А оригиналното производство на колодата е важно заради качеството на хартията. Съответно удобството на работа и дълговечност на картите.

Колкото до цената, цените са различни за различните колоди и варират от 10 до 210 дол. Условно разбира се. Има и по-скъпи колекционни екземпляри.

# 632
  • Мнения: 64
колко пари струват тези карти много искам да си ги купя

Във всяка по-голяма книжарница ги има.Има си колоди с карти като цената им е 20 лева.А книжката с обяснения е към 8 лева.На пазара има 6-7 колоди с книги,обяснени на български.Има и колоди на чужди езици,но цената им е около 30 лева,но са много красиви,но трудни за прилагане тъй като не са добре обяснени и са на чужд език.

Поздрави...

 Колоди на чужд език?  Joy Кое по-точно им е на чужд език на колодите?  Laughing
Книжките за таро са универсални. Има стотици колоди по Райдер Уейт и значението на картите на всички тези колоди е индентично. Книга не е нужно да се купува. Значенията на картите ги има описани на десетки места в и-нет. Има няколко вида по-рядки видове таро, които тук не коментираме и които са по-сложни за начинаещ. Колодата таро като правило е съставена от карти със символични изображения и езиците нямат никакво значение. А оригиналното производство на колодата е важно заради качеството на хартията. Съответно удобството на работа и дълговечност на картите.

Колкото до цената, цените са различни за различните колоди и варират от 10 до 210 дол. Условно разбира се. Има и по-скъпи колекционни екземпляри.


Исках да кажа,че обясненията са на чужд език  Embarassed

# 633
  • Мнения: 67
Заинтригувах се от картите таро след като ми подариха една книжка за всякакви гадания и предсказвания - в нея имаше и значения на картите таро, които ми бяха доста непонятни, но след няколко месеца четене, се осмелих и аз да пиша във форума. Посъветвайте ме какви карти да си купя и кое е истинско таро, понеже в нета попаднах на хиляди колоди, като при доста от тях изобразената символиката за мен дори е смешна, като UFO таро.
Преварително благодаря и се надявам да бъдете благосклонни към невежата.

Ксения го каза много правилно. Абсолютно няма значение какви инструкции се ползват, аз както съм споменавала използвам от една книга за гадаене и то най-вече за удобство иаче в интернет е пълно с тълкувания. А ако знаеш руски направо нямаш проблеми. Не съм Ви споменавала досега но аз притежавам таро от повече от 10г. и вече имам преъенции да съм на ти с тези карти. Вероника е напилно права също. Трябва да си избереш такива, които наистина ти харесват. Мойта първа колода беше таро по Дюрер, което избрах съвсем случайно по интуиция струваше 16лв с книгата. После си купих на Уайт за 13лв което аз не харесвам изобщо защото е грозно по мое мнение и го подарих. Преди няколко дни намерих сайт в нета с много видове карти таро и сега съм горд собственик на кръгло таро 54лв и тадо на Дюрер 38лв само че на издателство Ло скарабео. Не че съм сноб но картите са несравними като качество и картинки. Между другото кръглото е адски красиво, но аз не мога да гледам с него само му се радвам то е в графа "мания" а що се отнася до Дюрер, когато го сравних с българския вариант установих че българското има много грешки в изображенията, което силно ме разочарова. Ето линк на магазина от който си ги купих и моля за извинение ако е побликуван по- рано: http://okultizam.com/showitem.php?id=2612
Надявам се да съм от полза и успех на всички начинаещи.
п.п. Ето тук още един сайт със значения и история, който по мое мнение е добър за начинаещи защото значенията са написани много ясно. http://www.taroastro.com/golemiarkani.htm

# 634
  • Мнения: 4 380
Маша, втори път споменаваш че си си купила кръгло таро (Честито!), но кое именно? Има доста видове кръгли колоди... Тази ли, която показвах?

п.с. Аз също не я харесвам колодата на Уайт. Грозна е. Не знам какво и харесват.

# 635
  • Мнения: 67
Забравих да добавя книги които съм прочела за таро:
1.Картинен ключ на Уайт мисля че е издателство Аратрон- много интересна защото има много история и подробни обяснения на символите в таро. Naughty
2. Златната зора пак Аратрон -интересна за обща култура. Thinking
3. Таро на търсещия Аратрон- интересна като информация, но според мен трудна за ползване. newsm78
4. Таро  (мисля че беше издателство мириам) това, което вървеше с списание Жената днес там тарото е преплетено с кабала има какво ново да се прочете. Rolling Eyes
5.Таро Дюрер издателство Нике-97 добра е книгата, но трябва опит за да ти стане ясно всичко smile3508
6. Артурово таро  пак Аратрон- много приятна за четене като книга защото картите са обвързани с легендата за крал Артур, но не много практична за гледане  bowuu
Всички книги се продават със и без карти като цената на книгите е 7-8лв.

# 636
  • Мнения: 67
Маша, втори път споменаваш че си си купила кръгло таро (Честито!), но кое именно? Има доста видове кръгли колоди... Тази ли, която показвах?


Това си купих http://okultizam.com/showitem.php?id=2588
Много е красиво, но ми е странно защото е много различно от това на Дюрер с което съм свикнала Grinning

# 637
  • Мнения: 4 380
Маша, втори път споменаваш че си си купила кръгло таро (Честито!), но кое именно? Има доста видове кръгли колоди... Тази ли, която показвах?


Това си купих http://okultizam.com/showitem.php?id=2588
Много е красиво, но ми е странно защото е много различно от това на Дюрер с което съм свикнала Grinning

Circle of Life - същото. Grinning Много е готина колодата. И символиката е много интересна, но определено е различна от класическата. А кръглата форма удобна ли е за работа? Вдигнала съм му аз мерника на това колело на живота. Flutter

# 638
  • Мнения: 67
Ако трябва да съм искренна не много защото е големичко и като е кригло го държиш малко странно newsm78 Предполагам че ще свикна, но на този етап най- вече го разглеждам и го пипам много внимателно защото ми е ново Embarassed
 Ксения ако си от София разходи се до мгазина ще ти го покажат. Мацката в магазина е готина и също е запалена по таро и ми отвори всички колоди, който поисках да ги разгледам.
Имат страшно много колоди, но засега аз си начесах крастата така че засега това са моите Grinning

# 639
  • Мнения: 4 380
Ако трябва да съм искренна не много защото е големичко и като е кригло го държиш малко странно newsm78 Предполагам че ще свикна, но на този етап най- вече го разглеждам и го пипам много внимателно защото ми е ново Embarassed
 Ксения ако си от София разходи се до мгазина ще ти го покажат. Мацката в магазина е готина и също е запалена по таро и ми отвори всички колоди, който поисках да ги разгледам.
Имат страшно много колоди, но засега аз си начесах крастата така че засега това са моите Grinning

Не съм в София и не съм в България. Виждала съм го много преди да се появи в България, не разбрах за какво ме пращаш да го гледам. newsm78
Аз предполагам че тази форма хич не е удобна за разбъркване. И само това ме спира от покупка. newsm78

# 640
  • Мнения: 67

[/quote]

Не съм в София и не съм в България. Виждала съм го много преди да се появи в България, не разбрах за какво ме пращаш да го гледам. newsm78
Аз предполагам че тази форма хич не е удобна за разбъркване. И само това ме спира от покупка. newsm78
[/quote]

За това те пращам за да прецениш Simple Smile
На мен са ми малки ръцете и не ми е удобно да го хвана за да го разбъркам а и се пързалят, но аз си ги взех от алчност Laughing за да имам такива понеже са странни.
п.п. Трябва да измисля и някаква кръгла подредба  Joy

# 641
  • Мнения: 64
Честито за новото Таро.Много е красиво и да ти дава отговор от всякакъв тип Hug.Тъй като съм нова бихте ли ми отговорили по кой метод си гледате за различни въпроси.

Благодаря!

# 642
  • Мнения: 67

Честито за новото Таро.Много е красиво и да ти дава отговор от всякакъв тип Hug.Тъй като съм нова бихте ли ми отговорили по кой метод си гледате за различни въпроси.

Благодаря!
Ползвам всички методи, които са с до 7 карти. Циганската подредба с 21 карти ме обърква, а най- често си гледам с 5 карти на 29стр. съм го описала подробно.
Моя съвет е да започнеш с 3-5 карти докато свикнеш с картите, после може и с повече.
 По принцип с 3-5карти се гледа за конкретен повод а ако искаш подробности гледаш с повече карти и с цялата колода Simple Smile
Успех и не бързай тарото иска време да свикне с теб а и ти с него Simple Smile

# 643
  • Мнения: 64

Честито за новото Таро.Много е красиво и да ти дава отговор от всякакъв тип Hug.Тъй като съм нова бихте ли ми отговорили по кой метод си гледате за различни въпроси.

Благодаря!
Ползвам всички методи, които са с до 7 карти. Циганската подредба с 21 карти ме обърква, а най- често си гледам с 5 карти на 29стр. съм го описала подробно.
Моя съвет е да започнеш с 3-5 карти докато свикнеш с картите, после може и с повече.
 По принцип с 3-5карти се гледа за конкретен повод а ако искаш подробности гледаш с повече карти и с цялата колода Simple Smile
Успех и не бързай тарото иска време да свикне с теб а и ти с него Simple Smile



Мерси за отговора Simple Smile.На 29-та страница видях,че  сама можеш да си измислиш метод на подредба.Малко глупав въпрос,но може ли и аз самата да си измисля подредба-разбира се,че всяка позиция ще си има съответното значение.? GrinningКолкото до Тарото аз свикнах с него и то с мене.Имам Артурово и то просто отказва да ми говори и се наложи да се откажа от него.Купих си Таро на Търсещия и при първото гледане повечето неща съвпаднаха,но не напълно.Затова реших да спазя препорките на автора и започнах да си го държа в дървена кутия и картите да са обвити в коприна.Изчаках няколко дни ,за да придам личната си енергия и при следващото гледане по метода на Келтския кръст,картите ми показаха невероятно точни резултати.За сега използвам само него,защото ми се струва най-изчерпателен.И когато измисля свой собствен метод за подредба ще пиша  Sunglasses

# 644
  • Мнения: 67


Мерси за отговора Simple Smile.На 29-та страница видях,че  сама можеш да си измислиш метод на подредба.Малко глупав въпрос,но може ли и аз самата да си измисля подредба-разбира се,че всяка позиция ще си има съответното значение.? GrinningКолкото до Тарото аз свикнах с него и то с мене.Имам Артурово и то просто отказва да ми говори и се наложи да се откажа от него.Купих си Таро на Търсещия и при първото гледане повечето неща съвпаднаха,но не напълно.Затова реших да спазя препорките на автора и започнах да си го държа в дървена кутия и картите да са обвити в коприна.Изчаках няколко дни ,за да придам личната си енергия и при следващото гледане по метода на Келтския кръст,картите ми показаха невероятно точни резултати.За сега използвам само него,защото ми се струва най-изчерпателен.И когато измисля свой собствен метод за подредба ще пиша  Sunglasses
Разбира се че може сама да си измислиш метод. Те подредбите така са възникнали.
Браво че се оправяш с таро на търсещия на мен ми е объркващо newsm78

Общи условия

Активация на акаунт